Jüpiter’in bulunduğu burç sizin hakkınızda bilinenden çok daha fazla bilgi verir, algı kapasiteniz ve bilinç seviyenizi yükseltme metodlarını gündeme getirir. Genişleyen Jüpiter genellikle bu özelliğinin yanında bol miktarda dürüstlük ahlakı da getirir. Jüpiter burcunuzun konumunu gerçek manada anlamış olmanız, kendinize daha fazla şansı çekmenize yardımcı olur. Haritadaki Jüpiter’i bilmenin birden fazla yolunu kullanabilirsiniz. Online bir astroloji uygulaması kullanarak tek tıklamayla Jüpiter’inizin hangi burçta olduğunu hızlıca hesap edebilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve yılınızı bilmeniz gerekiyor. Bununla birlikte Jüpiter burcu tablosunu kullanarak tarihleri ​​de gözden geçirebilirsiniz. Doğum anınıza ait Yıldız haritanız elinizin altındaysa Jüpiter’inizin bulunduğu burcu buradan da görebilirsiniz. Özellikle anlamlarıyla birlikte bu pozisyona detaylı şekilde bakmak isterseniz Jüpiter burcu bulma uygulamamızı kullanabilirsiniz.

Merkür Burcu Analizi ile Kariyer ve Meslek Bilgileri

Bir burçtaki Merkür’ümüz iletişim tarzınızı belirlediğinden ve düşünce dünyamızı yönettiğinden dolayı, hayatımızın her yönünü etkisi altına alır. Burçlardaki Merkür düşünsel yaklaşımımızı, nasıl yazdığınızı ve başka insanlarla iletişim kurma kalitemizi yönetir. Astrolojik harita yerleşimindeki Merkür, kalıpları anlama, bilgileri bir araya getirme ve insanlarla paylaşma biçiminizi temsil eder. Biriyle ilk tanıştığınızda, aslında Güneş’in bulunduğu burcu ile değil, Merkür burcu ile tanışıyoruz demektir. Konumlandığı burca göre Merkür’den aldığınız astrolojik etkiyi görebilmek için Merkür burcu hesaplama sistemimizi aracılığıyla hesaplama işleminizi yapmanız gerekir. 12 burcun her birisinde farklı özellikler gösteren Merkür burcumuz, zeka potansiyelimizi ve bu zekamızı nasıl yönlendirdiğimizi gösterir.

Venüs Burcu Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Venüs’ün konumlandığı burç değerleri açıkladığından özellikle maddiyatla olan ilişkimizi yönetir. Astrolojik açıdan daha önemlisi, doğum haritamızdaki Venüs sevgiye bakış açımızı, nasıl şefkat gösterdiğimizi, aşktan ne anladığımızı haber verir. Sevdiğiniz kişiyle aranızdaki uyumluluğu anlamak için Güneş burcundan hareket etmek bir yoldur oysa ki, Venüs burcu tespiti direkt olarak aşkın kalbine inmenin en kesin yoludur. Venüs gezegeni hareket ederken, bir günde ortalama olarak bir derece yer kaplar. Bu ilerleyişle her bir burçta tam olarak bir ay geçirdiği manasına gelir. Ayrıca 18 ayda bir kez retro yapar ki, Venüs’ünüzün nerede olduğunu belirlemenin en garanti yöntemi doğum haritanıza bakmak ve doğum saatinizde hangi burçta olduğunu belirlemek için bir Venüs burcu hesaplama sistemi kullanmaktadır.

Mars Burcu Nedir? Nasıl Yorumlanır? Ücretsiz Servis

Diğerlerine göre Mars oldukça hızlı hareket eden gezegenlerden biridir ve ne zaman ve ne sıklıkta retroya girdiğine göre 2-7 ay arasında bir burçta kalabilir. Astrologlara göre Mars’ın burçlar kuşağını tam olarak kat etmesi yaklaşık iki yıl sürer. Bu süreyi tam olarak saptayabilir, şu anda neler yaşadığınıza ve nasıl hissettiğinize göre kendinize notlar çıkarırsanız, önümüzdeki etkisinde nasıl hareket edeceğiniz ve enerjinizi hangi yöntemleri kullanarak yönlendireceğiniz hakkında ipuçları alabilirsiniz. Haritanızdaki Mars’ın ne anlama gediğini öğrenmek, hareket şekliniz ve motivasyon kazanmak için neye gereksiniminiz olduğu hakkında fikir vericidir. Bu bilgi, enerjinizi yükseltmenize ve hayatınızı kolaylaştırmanıza olanak sağlayabilir. Mars konumunuzu kolay bir şekilde tespit etmek için Mars burcu hesaplayıcısı kullanılması gerekir.

Satürn Burcu Hesaplama Satürn Burcu Nasıl Hesaplanır?

Satürn, devrini uzun sürede tamamlayan bir gezegen olup, burçların herhangi birisinde yaklaşık iki yıl altı ay geçirir ve doğum anındaki burca yeniden dönmesi 28 ila 29 yıl arasında bir zaman alır. Bu ana Satürn’ün Dönüşü denir ve bu bir tür reşitlik sürecidir. Satürn’ün bu devri eşit dönem insanlarının birbirine yakın hayat dersleri öğrendiği manasındadır. Sitemizdeki Satürn burcu tespit etme yazılımı yardımıyla Satürn’ün yer aldığı pozisyonu bulabilirsiniz. Astrolojik bir doğum haritasında Satürn’ün konumlandığı burç, sınırlandığımız alanları, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluklarımızı gösterir. Satürn burcu, sorumluluklarımıza nasıl yaklaştığımızı izah edebilir ve bununla birlikte, normalde ifade edemediğimiz ve hatta kişiliğimizin temel parçası olarak kabullendiğimiz özelliklere de işaret eder.

Güneş Burcum Ne? Güneş Burcu Hesaplama ve Bulma

Güneş, astrolojideki en parlak güç olduğu gibi, doğum haritalarında da en önemsenen güç olarak görülür. Bu önemli etki, ana kimliğinizle ve yaşamınız boyunca kim olmaya yaklaştığınızla bağlantılandırılır. Duygularınızı diğer insanlarla hangi yöntemlerle etkileşime soktuğunuzu ortaya çıkarmakla birlikte değerlerinizin, amaçlarınızın ve benliğinizin ana yapısını oluşturur. Belli bir yaştan sonra, Güneş burcunun etkisi yükselir çünkü yaş ilerledikçe, kim ve ne olduğunuz hususunda kendinizi daha iyi anlayabilirsiniz. Güneş burcunuz temel kimliğinizi ve yaşamınızın olağan süreci içerisinde değişmeden devam eden öz benliğinizi tanımlar. Bu sizin dünyaya bakan gerçek ve içteki parçanızdır. Gerçekte ışık ve enerji kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin ortasında yer alır ve buna paralel biçimde Güneş’in yer aldığı burcunuz da benzeri olmayan kişisel merkezinizi belirtir. Astrolojik kişisel özelliklerinizi anlayabilmek için sitemizdeki Güneş burcu hesaplama aracından yararlanabilirsiniz.

Ay Burcu Tüm Burçların Yorum ve Hesaplamaları

Ay burcu dış dünyadan görülemeyen konuları ifade ettiği için duygusal dünyamızla ilgi pekçok konu Ay’ın bulunduğu burçla tam olarak alakalıdır ki, keyif aldığımız şeyler hatta alışkanlıklarımız bile burçlardaki Ay’ımızın etkisiyle açığa çıkan konulardandır. Duygularımız üzerindeki kesin etkisiyle yaşamımızın tüm yönlerini tam manasıyla tesiri altında bırakabilir ancak, en önemlisi sosyal ilişkileri etkilemesidir. Ay burcumuz bir anlamda sevgi alanındaki beklentilerimizi, beslenme türümüzü ve duygusal manada rahatlama şeklimizi de etkiler.

Ay’ın sembolik anlamda koruyucu bir şekilde Güneş’in çevresinde turlaması ve Güneş’in ışığını yansıtması gibi, doğum haritamızdaki Ay da kendimizi korurken seçtiğimiz yöntemleri, kendimizi nasıl güvende ve rahat tuttuğumuzu gösterir.

Duygularla alakalı birçok konuda etki sahibi olan Ay’ın doğum haritasındaki konumu astroloji alanındaki uzmanların çok önemsedikleri temel konulardandır. Doğum haritasında, Ay’ın bulunduğu burç, özellikle dışarıya içgüdüsel anlamda nasıl tepki verdiğimizi tespit etmemizi sağlar.

Neredeyse tüm astrolojik hesaplamalarda olduğu gibi, Ay burcunun bulunması için de doğum saatinin net olarak bilinmesi gerekir. Bu bölümün doğru olması önemlidir, çünkü sadece küçük bir zaman farkı çok farklı bir burcu gösterebilir, bu sebeple emin olmak adına mutlaka özenli davranılması gerekir. Kesin saat bilgilerine sahipseniz, sitemizdeki gibi gelişmiş altyapıya sahip bir hassas hesaplama sistemi sağlıklı sonuca ulaşmanıza olanak sağlayacaktır.

Şahsınızın ya da doğum tarihini bildiğiniz birinin iç dünyasını keşfetmek için, sitemizdeki Ay burcu hesaplama aracından yararlanabilirsiniz. Şayet doğum haritanızda Ay’ın hangi burçta olduğunu bilmeyi istiyorsanız doğum bilgilerinizi ilgili bölümlere girmeniz yeterli. Ardından hesaplama butonuna tıklayın. Şayet bir başkasına ait Ay burcu raporuna göz atmak isterseniz ilgili kişiye ait doğum saatini, Ay’ın mevcut pozisyonunu merak ediyorsanız, bugünün tarihini forma yazmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra girilen tarihe göre Ay’ın mevcut konumunu ve o konumda hangi manalara geldiğini okuyabilirsiniz.

Ücretsiz Yükselen Burç Hesaplama Sistemi (ASC Ascendant)

Bildiğiniz üzere, Güneş ışıklarından daha fazla faydalanmak amacıyla saatler belirli tarihlerde ileri ya da geri alınır. Son yıllarda Türkiye’de bu tür bir ayarlama kullanılmıyor olsa da, yükseleni bulunacak kişinin doğduğu sene bu yönde bir uygulamanın var olup olmadığı netleştirilmeli ve tüm hesaplamalar bu parametreye göre şekillendirilmelidir.

ASC (Ascendant) tespiti için ephemeristen yararlanılır. Bu tablolar herkes için anlaşılması mümkün olmayan teknik tabir ve bilgiler içerir. Bu tablolardan yararlanabilmek için astrolojik sahada profesyonel anlamda bilgi ve beceri sahibi olmak gerekir. Yükselen burcun tespitinde en garanti ve güvenilir yöntemlerin başında astroloji alanındaki bir uzmandan hizmet almak ve çeşitli yazılımlar kullanmak gelir. Tamamı ücretsiz astroloji uygulamamızı da bu amaçla güvenerek kullanabilir, ASC (Ascendant) burcunuzu kesin bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

Derme çatma bilgi veren sitelerde yükselen burç bulma işlemleri ile ilgili araştırma yaparken kimi basit çizelgeleri görmüşsünüzdür. Yükselen burcun hesaplanması konusunda net bir bilgi ortaya koyan gösterildiği gibi basit bir yükselen burç bulma cetveli bulunmamaktadır ne yazık ki. Karşınıza çıkan herhangi bir çizelgede, doğum yeri bulunmuyor ve yalnızca Güneşin konumu ve 2 saatlik arayla yükselen burçlar sıralanmışsa önemsemeyin. Çünkü gerçek yükselen burç bulma işlemlerinde enlem/boylam derecesi, timezone ve otomatik olarak mevsimsel saat uygulaması kesin öneme sahiptir.

Web sitemizin hesaplama aracıyla, hiç bir astroloji bilgisine sahip olmamanız halinde bile yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz. İzlemeniz gereken yol ise çok kolay. Elbetteki doğduğunuz andaki saati doğru bir şekilde bilmeniz şartı ile. Sitemizdeki yükselen burç bulma formuna, doğum saatinizi ve doğduğunuz şehri girin, ardından çıkan yükselen burcumu hesapla butonunu tıkladığınızda hesaplama yapılacaktır.

Yükselen burç doğum saatinizde coğrafi koordinatınıza göre, doğu yönünde yükselmekte olan burca nispet edilen addır. 12 evli astroloji sistemine göre çizilmiş olan natal haritanızdaki birinci evinizdir. Birçok insan kendisini Güneş (dış) burçlarına göre tarif etseler bile, dışarıdan bakılınca dışarıdan daha farklı biçimde görünebilirler. Çünkü karşıdan görünüş büyük ölçüde yükselen burçla ilgilidir.

Yükselendeki burcun ne manaya geldiği ve hangi özellikleri kattığı, hesaplamayla birlikte alınan bilgilerle birlikte verilmektedir. Yükselende konumlanan burcun önemi genelde daha çok bilinen Güneş burcundan bile fazladır diyenler çoğunluğu teşkil ediyor. Çünkü haritanın ilk evi tespit edildikten sonra tüm ev konumlarının öbür ayrıntıları da çıkarılabilecek demektir. Doğum haritası okumalarında öngörüler muhakkak 1. Evden hareketle yapılır. Sadece bu bile 1. Evin önem derecesini anlamamıza yarayan yeterli bir göstergedir. Doğum saatinizi girerek kesinlikle 1. Ev konumunuzu öğrenin. Bu tespit, kendi özelliklerinizi daha iyi anlamanızı, dış dünyaya nasıl bir izlenim verdiğinizi çabucak bilmenizi kolaylaştırır.

Ücretsiz Astrolojik Doğum Haritanızı Kolayca Çıkarın

Doğum (Natal) haritası bir insanın doğum esnasında bulunduğu enlem ve boylama göre astrolojik tesiri olan gök cisimlerinin bulunduğu noktaları işaretlemeye yarayan bir haritadır.

Doğum haritalarındaki ev ve burç konumlarının yoruma dayalı tarafları olsa da, aslında genelde aynı manaları ifade eder. Bu sebeple yüzde yüz olmasa bile farklı astrologların verdiği bilgiler bir birine çok yakındır.

Gök günlükleri (ephemeris) özel bir tarihe göre Güneş, Ay, Venüs vb. gezegenlerin konumlarını görmek için kullanılan teknik bilgilerden oluşur. Bu bilgilere bakarak, burçların konum ve derecelerini görebilirsiniz ancak, gerek harita hesaplaması yapmak ve gerekse işaretleri okuma ve yorumlama bölümünde çaresizlik yaşayabilirsiniz. Harita detaylarının okunması yalnızca profesyonel astrologlar tarafından icra edilebilen oldukça zor bir iştir. Bu konuda bir uzmandan ücretli danışmanlık hizmeti alabilir sitemizde sunduğumuz doğum haritası hesaplama programından yararlanabilirsiniz.

Kabaca tarif edersek ücretsiz doğum haritaları astroloji konusundaki uzmanların sahip oldukları becerilerin teknoloji ile birleşmiş ve özel yazılımlara aktarılmış şeklidir.

Epeyce zaman önce astroloji uzmanlarının ephemeris kullanarak uzun uğraşlar sonucu çıkardıkları doğum (natal) haritalarını, bu zamanda teknolojik destek sayesinde astroloji bilmeye gerek kalmaksızın çıkarmak ve tüm açıklamalarını almak mümkün hale geldi.

Gök haritaları an be an değişse de, kişisel astrolojik haritalar doğum tarihine bağlı kalmak suretiyle gök boşluğunun bir resmi olması nedeniyle değişmez.

İnternette bilinen pek çok natal (doğum) harita servisi olduğunu görüyoruz. Bu sitelere göz attığımızda, bir çoğunun yalnızca işaret ve sembolleri gösterdiğini, fakat bu sembollerin neyi ifade ettiğini herkesin anlayacağı şekilde izah etmekte yeterli olmadığını görüyoruz. Oysa ki astroloji alanında uzman olmayan kişiler yorumlu doğum haritası verilerine gereksinim duyarlar. Bu nedenledir ki astroasist.com olarak detaylı yorumları sunan bir ücretsiz doğum haritası servisi yayında kalmaya devam ediyoruz.

Astrolojik harita çıkarmak uzmanlık ve deneyim gerekliliği içeren, herkes tarafından yapılamayacak bir iştir. Bundan dolayı astrolog olmayan bir kişinin kendi doğum anına ait yıldız haritasını çıkarması, gerekli astrolojik bilgilere sahip olmadan olasılık dahilinde değildir. Ancak teknolojik destek sayesinde tüm hesaplamaları kolaylıkla yapabilen bilgisayar yazılımları kodlanmıştır. Bizler de sitemizi kendi natal haritanızı kolaylıkla çıkarmanız için yayına aldık.

Doğum haritalarıyla çalışırken gereken zaman bilgilerinin doğruluğu kesinlikle önemlidir ki, astrolojik hareketlilikten dolayı bazen birkaç dakikalık sapmanın bile bütün hesaplamayı yanlış çıkaracağını bilmek gerekir. Doğum haritalarının en iyi biçimde oluşturulması ve anlamlarının izah edilebilmesi için, doğum anının kesin olarak bilinmesi gerekir. İnternet sitemizde ücretsiz olarak hizmet verdiğimiz doğum haritası hesaplama servisi de, saat ve dakika şeklinde gireceğiniz bu veriler doğrultusunda kişiye özel doğum haritası sonucunu yorumlu bir şekilde vermektedir.

Astroloji sahasında uzman olmamanız durumunda da kendinize ait son derece detaylı natal haritanızı çıkarabilirsiniz. Haritanızı hesaplamak için doğum anınıza ilişkin tarih ve saat verilerini ve doğduğunuz şehrin coğrafi konumunu forma girmeniz yeterli. Haritamı hesapla butonunu tıklamanızla birlikte derhal haritanız ekranda görünecektir.

Kişisel Jüpiter Burcu Hesaplama ve Analizi Nasıl Yapılır?
İlk yorumu sen yap!