En kısa tarifiyle ücretsiz bir doğum haritası astroloji alanındaki uzmanların deneyim ve bilgilerinin teknolojinin ilerlemesiyle birlikte özel programlara aktarılmış türüdür.

Profesyonel bir astrolog olmasanız da şahsınıza özel detaylı ve yorumlu doğum haritanızı çıkarabilirsiniz. Haritanızı çıkarmak için doğduğunuz ana ait gün, ay, yıl ve saat verilerini ve koordinat bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Natal haritamı göster butonunu tıkladığınız anda hemen haritanızı görüntüleyebilirsiniz.

Doğum haritası işaretlerinin yoruma dayalı kısımları olmakla beraber, aslında genelde aynı manaları ifade eder. Bu sebeple yüzde yüz olmasa bile değişik astrologların verdiği bilgiler hemen hemen aynıdır.

Astrolojik harita hesabı yapmak pek çok teknik bilgi gerektiren, herkes tarafından yapılamayacak bir iştir. Bu nedenden dolayı astrolog olmayanların kişisel doğum (natal) haritasını çıkarması, gerekli astrolojik bilgilere sahip olmadan ihtimal dahilinde değildir. Sevindirici haber şu ki, günümüzde bütün hesaplamaları sizin yerinize yapabilecek bilgisayar destekli yazılımlar kodlanmıştır. Bizler de uygulamamızı kendi yıldız haritanızı kolayca çıkarmanız için tasarladık.

İnternet üzerinde yayın yapan pek çok ücretsiz doğum haritası uygulaması olduğunu görüyoruz. Bu servislere göz attığımızda, çoğunun sadece astrolojik pozisyon sembollerini gösterdiğini, ama bu işaretlerin hangi doğrultuda yorumlanacağını herkes için anlaşılır biçimde izah etmekte yeterli olmadığını görüyoruz. Halbuki yeterli astrolojik bilgiye sahip olmayanlar yorumlu doğum haritası sonuçlarına ihtiyaç duyarlar. Bunu bildiğimiz için biz de astroasist.com olarak en anlaşılır, detaylı ve kapsamlı yorumları kapsayan bir harita servisi olarak yayın yapıyoruz.

Epeyce zaman önce astrologların ephemeris kullanarak uzun uğraşılardan sonra çıkarmak zorunda kaldıkları doğum haritalarını, artık teknolojinin de yardımıyla astroloji bilmeyenlerce bile çıkarmak ve tüm açıklamalarını okumak mümkün hale geldi.

Astrolojik natal harita bir insanın doğduğu saatte bulunduğu enlem ve boylama göre astrolojik tesiri olan Güneş sistemindeki gezegenlerin dizilimlerini ve aralarındaki açısal ilişkiyi gösteren bir haritadır.

Gök günlüğü denilen dökümanlar belli tarihlere göre tüm astrolojik gezegenlerin yerlerini izlemeye yarayan teknik verilerden oluşur. Bu bilgilere bakarak, burçların konum ve derecelerini görebilirsiniz yine de, gerek haritayı tam olarak çıkarmak ve gerekse sembolleri okuma ve yorumlama konusunda yetersiz kalabilirsiniz. Harita işaretlerinin okunması ancak astrologlar tarafından yapılabilecek zorluk derecesi yüksek bir iştir. Bu konuda bir astroloji uzmanından ücretli hizmet alabilir ya da internet sitemizin doğum haritası çıkarma sisteminden faydalanabilirsiniz.

Yıldız haritalarıyla çalışırken gerekli olan doğum saati bilgisinin doğru olması çok önemlidir ki, astrolojik hareketlilikten dolayı bazen bir iki dakikalık yanlışlığın bile bütün hesaplamayı yanlış yönde etkileyeceğini bilmek gerekir. Natal haritaların sağlıklı bir biçimde oluşturulabilmesi ve işaretlerinin yorumlanabilmesi için, doğumun gerçekleştiği anın kesin olarak bilinmesi şarttır. Sitemizde ücretsiz bir şekilde sunduğumuz doğum haritası hesaplama servisi de, doğum tarihi ve saati şeklinde gireceğiniz bu bilgilere göre kişiye özel astrolojik doğum haritası sonucunu yorumlu bir şekilde vermektedir.

Yıldızların konumları her saniye değişse bile, kişisel astrolojik haritalar doğum tarihi ve koordinata bağlı kalınarak gökyüzünün bir fotoğrafı olduğu için sabittir ve değişmez.

Burcun ve Yükselen Burcuna Göre Kişilik Kartın

Sitemizdeki hesaplama formu aracılığı ile herhangi bir astroloji bilgisine sahip olmamanız halinde bile yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz. Yapacağınız işlem oldukça basit. Tabi ki doğum saatinizi net olarak bilmeniz kaydı ile. Sitemizdeki yükselen burç hesaplama kısmına, doğduğunuz andaki saati ve doğduğunuz bölgeyi yazın, devamında aktifleşen hesaplamayı göster butonunu tıklamanız yeterli olacaktır.

Yükselen (1.Ev) burcun neyi işaret ettiği ve hangi özellikleri verdiği, hesaplamayla birlikte alınan bilgilerle beraber verilmektedir. Bir natal haritada 1. Evin önemi dış burçtan (Güneş burcu) daha çoktur diyenler çoğunluğu teşkil ediyor. Çünkü doğum haritalarındaki 1. Ev hesaplandıktan sonra tüm yıldız haritasının detayları da çıkarılabilecektir. Astrolojinin doğası gereği öngörüler mutlaka 1. Evde konumlanan burca göre yapılır. Bu da yükselen burcun yüksek önemini vurgulayan yeterli bir göstergedir. Şehir ve doğum saati bilgilerinizi girerek kesinlikle yükselen burcunuzu tespit edin. Bu, kendinizi daha iyi anlamanızı, nasıl bir imajınız olduğunu hızlı bir şekilde bilmenizi mümkün hale getirir.

Derme çatma bilgi veren sitelerde yükselen burç bulma yöntemleri araştırırken kimi tabloları görmüşsünüzdür. Yükselen burcun hesaplanması konusunda net bir bilgi ortaya koyan basit bir yükselen burç bulma tablosu yoktur esasında. Baktığınız herhangi bir çizelgede, doğum yerine yer verilmiyor ve yalnızca Güneş burcunuz ve 2 saatte bir yükselen burçlar sıralanmışsa önemsemeyin. Çünkü gerçek yükselen burç bulma işlemlerinde coğrafi konum bilgisi, yerel saat dilimi ve otomatik olarak yaz saati uygulaması olmazsa olmaz öneme sahiptir.

ASC Ascendant dünyaya geldiğiniz saatte mevcut lokasyonunuza göre, doğu tarafında yükselmekte olan burca verilmiş olan isimdir. 12 ev sistemine göre çizilmiş olan doğum (natal) haritanızdaki ilk evinizdir. Astrolojiyi çok bilmeyenler genellikle kendilerini Güneşin ifade ettiği burca göre tarif ediyor olsalar da, dışarıdan bakılınca başkalarının gözünde farklı görünebilirler. Çünkü karşı tarafa verdiğimiz izlenim aslında yükselen burçla ilgilidir.

Herkesin bildiği gibi, gün ışığından daha fazla faydalanmak maksadıyla saatler belirli dönemlerde ileri ya da geri alınır. Son dönemlerde bizim coğrafyamızda bu sistem sonlandırılmışsa da, ASC (Ascendant) burcu bulunacak kişinin doğduğu zamanda bu tür bir uygulamanın olup olmadığı tespit edilmeli ve tüm hesaplamalar bu ayrıntıya göre yapılmalıdır.

Yükselenin tespiti için gök günlüğü çizelgelerinden faydalanılır. Bu veriler sıradan insanlar için anlamlandırılamayan teknik içeriklerden oluşur. Bu tablolardan yararlanabilmek için astrolojide profesyonel anlamda bilgi ve beceri sahibi olmak gerekir. ASC (Ascendant) hesaplamada en garanti ve güvenilir yöntemlerin başında astroloji alanındaki bir uzmandan destek almak ve çeşitli astroloji yazılımları kullanmak gelir. Websitemizi de bu amaçla güvenerek kullanabilir, 1. Evinizi net bir doğrulukla bulabilirsiniz.

Güneş Burcu Analizi ile Kariyer ve Meslek Bilgileri

Güneş, Güneş sistemimizdeki en kuvvetli yönetici olduğu gibi, bir doğum (natal) haritasında da en parlak güç olarak kabul görür. Bu enerji, öz benliğinizle ve yaşadığınız sürece kim olmaya yaklaştığınızla bağlantılıdır. Duygularınızı dış dünya ile hangi yöntemlerle etkileşime soktuğunuzu ortaya çıkarmakla birlikte değerlerinizin, hedeflerinizin ve içsel benlik duygunuzun temel taşıdır. Orta yaşın sonlarından itibaren, Güneş burcu etkisi yükselir çünkü ilerleyen yaşlarda, kim ve ne olduğunuz hususunda kendinizi daha iyi anlamış olursunuz. Güneş’in yer aldığı burcunuz temel doğanızı ve hayatınızın genel akışı boyunca aynı kalan ana özelliklerinizi belirler. Bu dünyaya bakan içten gelen özelliklerinizdir. Gerçekte enerji kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin merkezinde bulunur ve buna paralel şekilde burcunuzdaki Güneş de benzersiz şahsi merkezinizi belirtir. Astrolojik kişisel özelliklerinizi daha iyi bilmek için sitemizdeki Güneş burcu hesaplama aracından faydalanabilirsiniz.

Ay Burcu Nedir? En İyi Ay Burcu Hesaplama Servisi

Her astrolojik hesaplamadaki gibi, Ay burcunun hesaplanması için de doğum anına ait verilerin kesin olarak bilinmesi gerekmektedir. Bu bölümün doğru olması son derece önemlidir, çünkü sadece küçük bir saat farkı değişik bir burca işaret edebilir, bu sebeple emin olmak adına mutlaka özenli olunması gerekir. Kesin bilgilere sahip olduğunuzda, sitemizdeki gibi gelişmiş altyapıya sahip bir otomatik hesaplama sistemi sağlıklı sonucu almanıza yardımcı olacaktır.

Duygularla alakalı pekçok konuda tesir sahibi olan Ay’ın natal haritadaki konumu astroloji alanındaki uzmanların titizlikle takip ettikleri başlıca konulardandır. Doğum haritasında, Ay’ın burçlara göre konumu, bilhassa dışarıya duygusal olarak nasıl tepki verdiğimizi tespit etmemizi sağlar.

Doğum haritamızdaki Ay burcu bilinçaltımızı yönetiyor olması nedeniyle duygu dünyamızla ilgi birçok konu Ay’ın konumlandığı burçla tam olarak ilişkilidir ki, keyif aldığımız işler ve alışkanlıklarımız da Ay burcumuzun etkisiyle açığa çıkan konular arasındadır. Hislerimizi etkilediği için, hayatımızdaki her konuyu ciddi derecede etkisi altına alabilir fakat, her şeyden önemlisi insanlarla kurduğumuz ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Bir haritadaki Ay burcu yerleşimi özellikle sevgiden ne beklediğimizi, beslenme tipimizi ve ruhsal rahatlama ihtiyaçlarımız da etkiler.

Şahsınızın yahut doğum saatini bildiğiniz birinin duygusal özelliklerini analiz etmek için, sitemizdeki Ay burcu hesaplama yazılımından yararlanabilirsiniz. Şayet Ay burcunuzu bilmeyi istiyorsanız doğum saatinizi forma girmeniz yeterli. Hemen ardından hesapla butonuna tıklayın. İşte bu kadar. Şayet başka birisine ait Ay burcu raporu bilgilerine ulaşmayı isterseniz o kişinin doğum tarihini, Ay’ın mevcut pozisyonunu merak ediyorsanız, bugünün tarihini forma yazmanız gerekiyor. Bununla beraber o tarih içerisinde Ay’ın bulunduğu burcu ve o astrolojik konumda hangi anlamlarda yorumlandığını okuyabilirsiniz.

Ay’ın bir anlamda koruyucu olarak Güneş’in etrafında tur atması ve Güneş’in ışıklarını bizlere ulaştırması gibi, haritamızdaki Ay da kendimizi nasıl koruduğumuzu, kendimizi nasıl rahat ve güvende hissettirdiğimizi bildirir.

Merkür Burcu Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Merkür konumunuzdan ne tür etkiler aldığınızı anlamak için Merkür burcu öğrenme sistemimizi aracılığıyla hesaplama işleminizi yapmanız gerekir. Merkür burcumuz iletişim tarzımız üzerinde etkili olduğundan, ve düşünce yapımızı temsil ettiğinden dolayı, hayatımızın her yönünde etki sahibidir. Yeni tanıştığımız kişinin, aslında Güneş’inin konumlandığı burcuyla değil, Merkür burcuyla muhatapız demektir. Yerleştiği burca göre farklı etkileşimler gösteren Merkür burcu, potansiyel zekamızı ve bu zekamızı hangi tarafa yönlendirdiğimizi gösterir. Doğum haritasındaki Merkür, kalıpları anlama, bilgiyi toplama ve diğer insanlarla temasa geçme şeklimizi biçimlendirir. Merkür düşünce tarzımızı, yazarlık yönelimimizi ve kendinizle ve başkalarıyla nasıl iletişime geçtiğimizi yönetir.

Anında Venüs Burcu Analizi Ücretsiz Hesaplama

Venüs dolaşım halindeyken, günde aşağı yukarı bir derecelik yol kateder. Bu, her burçta neredeyse bir ay kaldığı manasına gelir. Buna ek olarak 18 ayda bir kere retro haline girer ki, Venüs’ünüzün kesin pozisyonunu belirlemenin en kestirme yöntemi doğum haritasından yararlanmak ve doğduğunuz gün ve saatte hangi burçta olduğunu tespit etmek için bir Venüs burcu hesaplayıcısı kullanmaktır. Astrolojide Venüs değerleri açıkladığından para, estetik ve lüks bulduğumuz şeylerle olan ilişkimiz üzerinde etkilidir. Bununla birlikte en önemlisi, burçlardaki Venüs sevgiye bakışımızı, nasıl şefkat gösterdiğimizi, aşktan ne anladığımızı bildirir. İstediğiniz kişiyle aranızdaki uyumluluğu bulmak için Güneş’e bakarak tahminde bulunmak kısıtlı da olsa bilgi verir fakat, Venüs burcu tespiti doğrudan aşkı anlamanın daha etkili bir yöntemidir.

Astroloji ve Burçlar - Mars Burcu Hesaplama

Diğerlerine bakarak Mars oldukça hızlı gezegenlerden biridir ve hangi zaman diliminde gerileme hareketi yaptığına bağlı olarak iki - yedi ay süreyle burçları yönetir. Mars gezegeninin zodyaktaki tam turu yaklaşık 2 yıl sürer. Bu 2 yıllık döngüyü tam olarak saptayabilir, şu anda neler yaşadığınıza ve nasıl hissettiğinize göre kendinize notlar çıkarırsanız, iki yıl sonraki Mars etkisinde ne şekilde harekete geçeceğiniz ve gücünüzü nasıl toplayacağınız hakkında iyi bir iş çıkarmış olursunuz. Natal haritalardaki Mars’ın getirilerini öğrenmek, nasıl hareket ettiğiniz ve motive olmak için gereksinim duyduğunuz şeylerle ilgili bilgiler verir. Bu bilgiler, enerji düzeyinizi artırmanıza ve yaşamınızı kolaylaştırmanıza imkan tanıyabilir. Mars konumunuzu kesin bir doğrulukla bulmak için Mars burcu hesaplama yazılımı kullanılması avantaj sağlar.

Doğum Yeri ve Saatine Göre Jüpiter Burcu Hesaplama

Jüpiter’in konumlandığı burç sizinle ilgili normalde bilinenden daha fazla şey söyler, algı kapasiteniz ve bilincinizi yükseltme metodlarını gündeme getirir. Genişleme anlamı taşıyan Jüpiter genelde diğer özelliklerinin yanı sıra yüksek dozda doğruluk ahlakı da getirir. Jüpiter burcunuzun konumunu iyi derecede anlamış olmanız, daha fazla şansı hayatınıza çekmenize imkan sağlar. Jüpiter burcunu hesaplamanın birden fazla yolunu kullanabilirsiniz. Çevrimiçi bir astroloji uygulamasından faydalanarak tek tıklamayla Jüpiter’inizin pozisyon aldığı burcu kolayca bulabilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve saatinizi bilmek durumundasınız. Bununla beraber online Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihleri ​​de gözden geçirebilirsiniz. Doğum haritanız elinizdeyse Jüpiter konumunuzu buradan da tespit edebilirsiniz. Özellikle içerdiği manalarla beraber bu konuma detaylı şekilde göz atmak isterseniz Jüpiter burcu öğrenme uygulamamızdan faydalanabilirsiniz.

Satürn Burcu Ücretsiz Hesaplama

Satürn, devrini uzun sürede tamamlayan bir gezegen olup, burçların herhangi birisinde ortalama iki buçuk yıl geçirir ve başlangıç yerine geri dönmesi 28 ila 29 yıl alır. O geri geliş zamanına Satürn’ün Dönüşü denir ve bu bir reşitlik göstergesidir. Bu, eşit yaş grubundakilerin birbirine yakın hayat dersleri öğrendiği anlamında yorumlanır. Sitemizde bulunan Satürn burcu hesaplama programı yardımıyla Satürn’ün yer aldığı astrolojik konumu bulabilirsiniz. Astrolojik haritada, Satürn’ün konumu, kendi sınırlamalarımızı, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluk duygumuzu ortaya koyar. Satürn’ün bulunduğu burç sorumluluklarımızla olan ilişkimizi izah edebilir ve bununla beraber, esasen açıklamakta zorlandığımız ve üstelik kişiliğimizin temel parçası olarak kabul ettiğimiz özelliklere de işaret eder.

Doğum Haritası Hesaplama Analiz ve Yorumu
İlk yorumu sen yap!