Mars yerleşiminizi anlamak, hareket biçiminiz ve motivasyon kazanmak için neye ihtiyacınız olduğu hakkında fikir verir. Bu bilgi, enerji seviyenizi artırmanıza ve yaşamınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir. Haritanızdaki Mars’ın yerini kolayca öğrenmek için Mars burcu hesaplama yazılımı kullanılması avantaj sağlar. Mars oldukça hızlı gezegenlerden biridir ve ne zaman ve ne sıklıkta gerileme hareketi yaptığına göre iki - yedi ay arasında burçlar üzerinde etki sahibidir. Mars’ın tüm zodyağı dolaşması ortalama iki yıl sürer. Bu 2 yıllık süreyi kesin olarak tespit edebilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve nasıl hissettiğinize göre hatırlatıcı işaretlemeler yaparsanız, iki yıl sonraki Mars döneminde ne şekilde harekete geçeceğiniz ve enerjinizi hangi yolla arttıracağınız ile alakalı ipuçları edinebilirsiniz.

Jüpiter Burcu Nedir? Neyi gösterir? Nasıl Analiz Edilir?

Jüpiter’in yer aldığı burç sizinle ilgili bilinenden çok daha fazla konu içerir, algısal genişliğinizi ve bilincinizi yükseltme metodlarını su üstüne çıkarır. Genişlemeyi ifade eden Jüpiter genelde bu özelliğinin beraberinde yüksek dozda doğruluk ahlakı da verir. Jüpiter burcunuzu haritanızda anlamış olmanız, hayatınıza daha fazla şansı çekmenize imkan sağlar. Jüpiter burcunu hesaplamanın farklı yolları bulunmaktadır. Bir astroloji yazılımından yararlanarak tek tıklamayla Jüpiter’inizin konumlandığı burcu pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve yılınızı bilmeniz şartıyla. Bununla beraber bir Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihleri ​​de gözden geçirebilirsiniz. Doğum haritanız çıkarılmışsa Jüpiter’inizin yerleştiği burcu bu şekilde de görebilirsiniz. Eğer anlamlarıyla birlikte bu pozisyona detaylıca göz atmak isterseniz Jüpiter burcu öğrenme uygulamamızdan yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Satürn Burcu Yorumlama Servisi

Natal haritalarda, Satürn’ün konumlandığı burç, sınırlandığımız alanları, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluk duygumuzu gösterir. Satürn’ün konumu, sorumluluklarımızla olan ilişkimizi izah edebilir ve bununla beraber, normal bir biçimde ifade etmekte zorluk çektiğimiz ve üstelik karakterimizin temel parçası olarak kabullendiğimiz özelliklere de işaret edebilir. Satürn, bir burçta kabaca iki buçuk sene konaklar ve başlangıçtaki pozisyonuna geri dönmesi 28 ila 29 yıl sürer. İşte o tekrar geliş anına Satürn’ün Dönüşü adı verilir ve bu bir tür olgunluk süresidir. Satürn’ün bu devri eşit yaş grubundaki kişilerin benzer hayat dersleri aldığı manasındadır. Websitemizde bulunan Satürn burcu hesaplama yazılımı vasıtasıyla Satürn’ün hangi burçta olduğunu anlayabilirsiniz.

Güneş Burcu Nedir? Nasıl Yorumlanır?

Burcunuzdaki Güneş doğal yapınızı ve hayatınızın olağan akışı esnasında sabit kalan kişilik özelliklerinizi tanımlar. Bu özellikler sizin aslında dışarıya bakan içsel özelliklerinizdir. Esasen enerji kaynağımız olan Güneş, sistemin merkezinde bulunur ve buna paralel biçimde burcunuzdaki Güneş de eşsiz kişisel odak noktanızı tanımlar. İçsel özelliklerinizi anlayabilmek için sitemizdeki burç hesaplama uygulamasından faydalanabilirsiniz. Güneş, Güneş sistemimizdeki en büyük güç olduğu gibi, bir haritada da en fazla önemli görülen güçtür. Bu astrolojik güç, ana kimliğinizle ve yaşadığınız sürece kim olmak için evrimleştiğinizle bağlantılıdır. Enerjinizi diğer insanlarla hangi yolla etkileşime aldığınızı ortaya koymakla kalmaz ki aynı zamanda sahip olduğunuz şeylerin, amaçladığınız şeylerin ve benlik duygunuzun ana yapısını oluşturur. Belli bir yaştan sonra, Güneş burcunuzla olan bağlantınız artar çünkü bu dönemde, kim ve ne olduğunuz konusunda kendinize daha fazla güvenirsiniz.

Ay Burcu Hesaplama Servisi Ücretsiz Yorumlama

Ay’ın bir manada koruyucu bir şekilde Güneş’in etrafında dönmesi ve Güneş’in ışıklarını bizlere ulaştırması gibi, haritamızdaki Ay da kendimizi hangi yöntemlerle koruduğumuzu, kendimizi nasıl rahat ve güvende tuttuğumuzu bildirir.

Bir doğum haritasındaki Ay burcu içsel dünyamızı yönetiği için duygu dünyamızla alakalı pekçok hadise Ay burcumuzla direkt olarak ilişkilidir ki, keyifle yaptığımız şeyler ve alışkanlıklarımız dahi Ay burcumuzun tesiri altındaki konulardır. Duygularımız üzerindeki kesin etkisiyle hayatımızdaki her konuyu tam manası ile etkisi altında bırakabilir ancak, her şeyden önemlisi ikili ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Ay burcumuz aynı zamanda sevgi alanındaki beklentilerimizi, beslenme türümüzü ve duygusal yönden rahata erme ihtiyaçlarımız da biçimlendirir.

Tüm doğum haritası hesaplamalarındaki gibi, Ay burcunu bulmak için de doğum bilgilerinin dakika bazında bilinmesi gerekliliği vardır. Bu kısmın doğruluğu son derece önem taşır, çünkü sadece birkaç dakikalık fark değişik bir burca işaret edebilir, bu yüzden emin olmak için kesinlikle dikkatli davranılması gerekir. Bu saat bilgilerine sahipseniz, websitemizdeki gibi saygın bir çevrimiçi hesaplama programı sağlıklı sonuca ulaşmanıza olanak sağlayacaktır.

Kendinizin veya doğum tarihini bildiğiniz birinin iç dünyasını analiz etmek için, sitemizdeki Ay burcu hesaplama programından yararlanabilirsiniz. Şayet natal haritanızdaki Ay’ın hangi burçta olduğunu merak ediyorsanız doğduğunuz tarih, saat ve bölge bilgilerinizi yazmanız gerekiyor. Ardından hesapla butonuna tıklayın. Eğer başka bir insana ait Ay burcu bilgilerine bakmak isterseniz ilgili kişinin doğum bilgilerini, Ay’ın mevcut konumunu merak ediyorsanız, içinde bulunduğunuz ana ait zaman bilgilerini formdaki ilgili kutucuklara yazmanız gerekiyor. Bu işlemle alakalı girilen tarihe göre Ay’ın mevcut konumunu ve o burçta ne manalara geldiğini okuyabilirsiniz.

Duygularla alakalı hemen her konuda tesir sahibi olan Ay’ın doğum haritasındaki yeri astroloji alanındaki uzmanların önemli saydıkları başlıca konulardandır. Doğum haritasında, Ay’ın yer aldığı burç, bilhassa insanlara duygusal olarak nasıl tepki verdiğimizi gösterir.

Merkür Burcu Nedir? Neyi gösterir? Nasıl Analiz Edilir?

Merkür düşünce biçimimizi, yazman yeteneğimizi ve insanlarla iletişim kurma yöntemimizi belirler. Yıldız haritasındaki Merkür, öğrenme, bilgileri bir araya getirme ve dış dünya ile iletişim kurma biçiminizi temsil eder. Astrolojik konumuna göre Merkür’den nasıl etkilendiğinizi anlamak için Merkür burcu bulma uygulamamız aracılığıyla gereken tespiti yapmalısınız. Merkür yerleşimimiz iletişim tarzınızı belirlediğinden ve düşünce sistemimizi yönettiğinden dolayı, hayatımızın her alanını etkiler. Biriyle ilk tanıştığınızda, aslında Güneş’in bulunduğu burcu ile değil, Merkür burcu ile muhatabızdır. 12 burcun her birinde değişik anlamlar içeren Merkür burcumuz, potansiyel zekamızı ve bu zekamızı ne tarafa yönlendirdiğimizi gösterir.

Venüs Burcu Analizi ile Kariyer ve Meslek Bilgileri

Venüs gezegeni devrini sürdürürken, günlük olarak ortalama olarak bir derecelik yol kateder. Bu durum her burçta tam olarak bir ay geçirdiği anlamına gelir. Bununla birlikte on sekiz ayda bir defa gerilemeye girer ki, tam lokasyonu anlamanın en iyi yolu doğum haritalarından faydalanmak ve doğum anınızda hangi burçta olduğunu anlamak için bir Venüs burcu hesaplama yazılımı kullanmaktadır. Haritadaki Venüs’ün yerleşimi değerleri yönettiğinden özellikle maddiyat ve parayla olan ilişkimiz üzerinde etkilidir. Astrolojik açıdan daha önemlisi, haritamızdaki Venüs sevgiden anladıklarımızı, nasıl merhamet gösterdiğimizi, aşkla aramızdaki mesafeyi bildirir. Bir kişiyle aranızdaki uyumluluğu bulmak için Güneş burcuna bakmak eğlencelidir oysa ki, Venüs burcundan tespit yapmak direkt olarak aşkı anlamanın daha etkili bir yoludur.

Doğum Haritası Kişiye Özel Astroloji Haritası

Güneş sistemindeki gezegenlerin pozisyonları an be an değişse de, kişisel astrolojik haritalar sabit bir ana bağlı kalınarak gök boşluğunun bir resmi niteliğinde olmasından dolayı değişmez ve sabittir.

Gök günlükleri (ephemeris) belli tarih ve konumlara göre tüm astrolojik gezegenlerin bulunduğu burç ve dereceleri görmek için kullanılan tablolardan oluşur. Bu bilgilere bakarak, astrolojik konumları görebilirsiniz yine de, gerek haritayı tam manada çıkarmak ve gerekse işaretleri okuma ve anlamlandırma noktasında yeterli olamayabilirsiniz. Haritadaki verilerin okunması ancak eğitimli astrologlar tarafından yapılması mümkün olan zorluk derecesi yüksek bir iştir. Böyle bir hizmet için bir astrologtan profesyonel hizmet alabilir ya da astroasist.com un doğum haritası çıkarma aracından yararlanabilirsiniz.

Doğum haritası bir kişinin doğum anında bulunduğu coğrafi konuma göre astrolojik açıdan tesir ettiği bilinen gezegen ve yıldızların bulunduğu noktaları ve aralarındaki geometrik ilişkiyi gösteren bir haritadır.

Kısaca tarif edecek olursak ücretsiz doğum haritaları astroloji alanında uzmanlaşmış kişilerin sahip oldukları bilgilerin gelişen teknoloji sayesinde özel programlara aktarılarak sunulan şeklidir.

Uzman bir astrolog değilseniz bile kendinize ait detaylı ve yorumlu natal haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunu yapabilmek için doğum anınıza ait bilgileri ve doğduğunuz yerin enlem/boylam bilgilerini seçmeniz yeterlidir. Doğum haritamı göster butonunu tıklamanızla birlikte saniyeler içerisinde haritanızı görebilirsiniz.

İnternette yayında olan pek çok doğum haritası servisi bulunmakta. Bu servislere baktığımızda, önemli bir kısmının sadece işaret ve sembollere yer verdiğini, fakat bu değerlerin neyi ifade ettiğini herkesin anlayacağı biçimde ortaya koymakta yeterli olmadığını görüyoruz. Halbuki yeterli astrolojik bilgiye sahip olmayanlar detaylı ve kapsamlı doğum haritası sonuçlarına gereksinim duyarlar. Bu nedenle bizler de astroasist.com olarak en anlaşılır, detaylı ve kapsamlı yorumları kapsayan bir doğum haritası servisi olarak yayınlarımızı sürdürüyoruz.

Astrolojik açıların yoruma bağlı tarafları olsa da, aslında çoğunlukla belli anlamları ifade eder. Bu anlamda yüzde yüz olmasa bile farklı astrologların yorumlamaları neredeyse aynı şeyleri ifade eder.

Uzun yıllar evvel astroloji meraklılarının birçok matematiksel hesaplama yaparak uzun uğraşlar sonucu çıkardıkları doğum (natal) haritalarını, bu gün teknolojinin yardımı ile hassas bir doğrulukla hesaplamak ve tüm detaylarını online olarak görmek mümkün hale geldi.

Astrolojik harita çıkarmak pek çok teknik bilgi gerektiren, oldukça zor bir işlemdir. Bu sebeple astroloji alanında yeterli bilgisi olmayanların herhangi birisine ait doğum haritasını çıkarması, gerekli astrolojik donanımlara sahip olunmadığı sürece imkansızdır. Sevindirici haber şu ki, teknoloji çağında olduğumuz bu günlerde tüm bu karmaşık hesaplamaları sizin için yapabilen bilgisayar yazılımları kodlanmıştır. Bizler de uygulamamızı kendi yıldız haritanızı kolayca çıkarmanız için tasarladık.

Doğum haritası oluşturulurken gereken doğum saati bilgisinin doğru olması büyük önem teşkil eder ki, kimi durumlarda birkaç dakikalık farklılığın bile tüm astrolojik yerleşimi yanlış çıkaracağını bilmek gerekir. Doğum haritalarının doğru bir biçimde oluşturulabilmesi ve yorumlanabilmesi için, doğumun gerçekleştiği anın net olarak bilinmesi şartı vardır. Websitemizde ücretsiz bir şekilde sunduğumuz doğum haritası hesaplama uygulaması da, doğum tarihi ve saati şeklinde giriş yapacağınız bu veriler doğrultusunda kişiye özel natal (doğuma) harita sonucunu yorumlu bir şekilde vermektedir.

Ücretsiz Astrolojik Yükselen Burç Çıkarma Sitesi

1. Ev konumundaki burcun ne anlama geldiği ve karakter üzerindeki etkileri, hesaplama işleminden elde edilen sonuçla beraber verilmektedir. Astrolojide yükselen burcun önemi Güneş burcundan yüksektir diyenler çoğunluktadır. Çünkü yükselen burç tespit edildiğinde tüm yıldız haritasının diğer ayrıntıları da gün yüzüne çıkacak demektir. Astrolojinin doğası gereği tahminler muhakkak 1. Evden hareketle yapılır. Yalnızca bu bile yükselenin yüksek önem derecesini ortaya çıkaran önemli bir göstergedir aslında. Koordinat ve doğum saati bilgilerinizi girerek mutlaka yükselen konumunuzu tespit edin. Bu, kendinizi daha iyi tanımanızı, dış dünyaya nasıl bir izlenim verdiğinizi daha hızlı bir şekilde bilme olanağınızı arttırır.

Sitemiz aracılığı ile, herhangi bir astrolojik bilgiye sahip olmanıza gerek kalmadan 1. Ev konumunuzu tespit edebilirsiniz. Yapacağınız işlem son derece basit. Tabi ki doğum saatinizi kesin bir doğrulukla bilmeniz şartı ile. Uygulamamızdaki yükselen burç hesaplama kısmına, doğduğunuz saati doğum lokasyonunuzu girin, devamında çıkacak olan hesapla butonunu tıkladığınızda işleminiz tamamlanacaktır.

Herkesçe malumdur ki, Güneşin ışığından daha fazla faydalanmak maksadıyla saatler belirli tarihlerde ileri ya da geri alınır. Son yıllarda bizim coğrafyamızda bu sistem sonlandırılmışsa da, yükseleni hesaplanacak kişinin doğduğu yıl içerisinde böyle bir uygulamanın olup olmadığı bilinmeli ve tüm hesaplar buna göre şekillendirilmelidir.

İnternet üzerinde yükselen burç bulma işlemleri araştırırken aynı yetersiz bilgileri veren basit çizelgelerle karşılaşmışsınızdır. Yükselen burcun tespit edilmesi hususunda sağlıklı netice veren gösterildiği gibi basit bir yükselen burç hesaplama cetveli bulunmamaktadır gerçekte. Bulduğunuz herhangi bir çizelgede, coğrafi konuma yer verilmiyor ve sadece Güneş burcunuzun ne olduğu ve 2 saatlik arayla yükselen burçlar sıralanmışsa dikkate almayın. Çünkü en doğru yükselen burç hesaplama işleminde enlem/boylam derecesi, yerel saat farkı ve bununla beraber mevsimsel saat uygulaması hesaba katılmalıdır.

ASC Ascendant dünyaya geldiğiniz anda bulunduğunuz coğrafi noktaya göre, doğu yönünde yükselmekte olan burca izafe edilen addır. 12 ev sistemine göre tertiplenmiş olan doğum haritanızdaki ilk evinizdir. Genelde insanlar kendilerini Güneş burçlarına göre izah etseler de, dışarıdan bakılınca başkaları tarafından farklı görünürler. Çünkü prestijimiz tam olarak yükselen burcumuzla alakalıdır.

1. Evin hesaplanması için gök günlüğü tablolarından yararlanılır. Bu kaynaklar ileri derece astroloji bilmeyenler için anlaşılması mümkün olmayan teknik bilgilerden oluşur. Bu tablolardan tam olarak faydalanmak için astroloji alanında üst düzey bilgi sahibi olmak gerekir. Yükselen burç ASC (Ascendant) hesaplamada en garanti ve güvenilir yöntemlerin başında uzman bir astrologtan hizmet almak ve çeşitli yazılımlar kullanmak gelir. Bizim astroloji uygulamamızı da bu iş için güvenle kullanabilir, yükselen burcunuzu net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Mars Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır ve Yorumlanır?
İlk yorumu sen yap!