Ay’ın sembolik manada koruyucu olarak Güneş’in etrafında dönmesi ve Güneş’in ışığını yansıtması gibi, natal haritamızdaki Ay da korunma yöntemlerimizi, kendimizi nasıl güvende ve rahat tuttuğumuzu gösterir.

Diğer burç hesaplamalarındaki gibi, Ay burcunun tespit edilmesi için de doğum bilgilerinin kesin olarak bilinmesi gereklidir. Bu bölümün doğruluğu son derece önem taşır, çünkü sadece birkaç dakikalık eksiklik değişik bir burca işaret edebilir, bu nedenle emin olmak adına kesinlikle titiz olunması gerekir. Kesin saat bilgilerine sahip olduğunuzda, sitemizdeki gibi gelişmiş altyapıya sahip bir otomatik hesaplama programı gerekli sonucu almanıza yardımcı olacaktır.

Ay’ın yerleştiği burç içsel dünyamızı ifade ettiği için duygusal reaksiyonlarımızla ilgi birçok mesele Ay burcumuzla tam anlamıyla ilgilidir ki, keyfine vardığımız şeyler ve alışkanlıklarımız dahi burçlardaki Ay’ımızın tesiri altındaki konulardır. Hislerimiz üzerindeki yönlendirici etkisiyle yaşantımızın pek çok alanını maximum seviyede tesiri altına alabilir fakat, daha önemlisi sosyal ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Doğum haritamızdaki Ay burcu bir manada sevgi beklentimizi, beslenme alışkanlıklarımızı ve duygusal manada rahata erme şeklimizi de yönlendirir.

Duygularımızla ilgili pekçok konuda tesirli olan Ay’ın natal haritadaki konumu astroloji uzmanının önemli gördükleri başlıca konulardandır. Doğum haritasında, Ay’ın burçlara göre konumu, bilhassa evlerimizde ve özel hayatımızda çevremize duygusal manada nasıl reaksiyonlar verdiğimizi ortaya koyar.

Kendinizin veya bir başkasının iç dünyasını anlamak için, sitemizdeki Ay burcu bulma yazılımından yararlanabilirsiniz. Şayet haritanızdaki Ay’ın hangi burçta olduğunu öğrenmek istiyorsanız doğumla ilgili bilgilerinizi yazmanız yeterli. Peşinden hesaplama butonuna tıklayın. Ay burcunuz derhal hesaplanacaktır. Şayet başka birisine ait Ay burcu verilerine bakmak isterseniz ilgili kişiye ait doğum saatini, Ay’ın şuanki konumunu merak ediyorsanız, mevcut günün bilgilerini forma girmeniz gerekiyor. Böylece ilgili tarih ve saat içerisinde Ay’ın hangi burçta olduğunu ve o astrolojik pozisyonda ne tür etkilerinin olduğunu okuyabilirsiniz.

Ücretsiz Güneş Burcu Hesaplama Servisi

Güneş, zodyaktaki en kuvvetli yönetici olduğu gibi, doğum haritanızda da en fazla önemli görülen güç olarak kabul edilir. Güneş’in enerjisi, öz benliğinizle ve yaşadığınız sürece hangi tarafa doru evrildiğinizle bağlantılıdır. Enerjinizi diğer insanlarla hangi yöntemlerle etkileşime aldığınızı ortaya çıkarmakla beraber sahip olduğunuz şeylerin, amaçladığınız şeylerin ve benliğinizin temel yapısını oluşturur. Yaşlanma sürecine geçildiğinde, Güneş burcunun tesiri daha da güçlenir çünkü ilerleyen yaşlarda, kim ve ne olduğunuzla ilgili kendinizi daha iyi anlamış olursunuz. Burçlardaki Güneş doğal yapınızı ve yaşamınızın olağan süreci boyunca sabit şekilde devam eden öz benliğinizi belirler. Bu özellikler sizin aslında dışarıya bakan içsel özelliklerinizdir. Aslında yaşam kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin ortasında bulunur ve aynı şekilde Güneş burcunuz da benzersiz şahsınıza ait merkezinizi tanımlar. Özelliklerinizi öğrenebilmek için websitemizdeki Güneş burcu bulma aracından faydalanabilirsiniz.

Merkür Burcu Hesaplama Merkür Burcu Nasıl Hesaplanır?

Yıldız haritasındaki Merkür’ün konumu, öğrenme, bilgileri özümseme ve dış dünya ile iletişim kurma şeklimizi biçimlendirir. Bir burçtaki Merkür’ümüz iletişim tarzımız üzerinde tesirli olduğundan, ve düşünce yapımızı yönettiğinden dolayı, yaşamımızın her alanını etkisi altına alır. İlk kez karşılaştığımız birisinin, esasen Güneş’in bulunduğu burcu ile değil, Merkür burcu ile muhatap oluyoruz demektir. Merkür konumunuzdan aldığınız astrolojik etkiyi anlayabilmek için Merkür burcu öğrenme programımız aracılığı ile gereken tespiti yapmalısınız. Burçlardaki Merkür düşünce yapımızı, yazarlık yönelimimizi ve diğerleriyle iletişim kurma kalitemizi yönetir. Burçlardaki konumuna göre farklı özellikler gösteren Merkür burcumuz, zeka anlamındaki donanımımızı ve bu zekayı nereye yönlendirdiğimizi gösterir.

Bireysel Venüs Burcu Analizi Nasıl Yapılır?

Venüs devir daim yaparken, her gün ortalama olarak 1° ilerler. Bu hızla bir burçta tam olarak bir ay süreyle kaldığı manasına gelir. Ayrıca her 18 ayda bir retro haline girer ki, tam konumu anlamanın en kestirme yolu doğum haritanıza bakmak doğduğunuz gün ve saatte hangi burçta olduğunu anlamak için bir Venüs burcu hesaplayıcısı kullanmaktır. Astrolojik hesaplamalarda Venüs değerleri açıkladığından para, estetik ve lüks bulduğumuz şeylerle olan ilişkilerimiz üzerinde son derece etkindir. Ancak daha önemlisi, burçlardaki Venüs sevgiden anladıklarımızı, nasıl merhamet gösterdiğimizi, aşkın bizim için ne anlama geldiğini bildirir. İnsanlarla aranızdaki uyumluluğu hesaplamak için Güneş burcundan hareket etmek eğlencelidir oysa ki, Venüs burcu tespiti tam anlamıyla aşkın kalbine inmenin en geçerli metodudur.

Mars Burcu Nedir? Neyi gösterir? Nasıl Analiz Edilir?

Diğerlerine oranla Mars hareketini hızla sürdüren bir astrolojik cisimdir ve hangi zaman diliminde retroya girdiğine bağlı olarak 2-7 ay süreyle burçlarda etkinlik gösterir. Bilindiği gibi Mars’ın tüm zodyağı gezmesi ortalama 2 yıl sürer. Bu sürenin başlangıcını kesin olarak tespit edebilir, an itibarı ile neler yaşadığınıza ve hissettiklerinize göre farkındalığınızı geliştirirseniz, önümüzdeki etkisinde nasıl hareket edeceğiniz ve gücünüzü hangi yöntemleri kullanarak toplayacağınız ile ilgili iyi bir iş çıkarmış olursunuz. Astrolojik haritadaki Mars’ın katkılarını öğrenmek, hareket tarzınız ve motive olmak için ihtiyacınız olan şeylerle ilgili bilgi verir. Bu veriler, enerji seviyenizi yükseltmenize ve hayatınızı daha kolay hale getirmenize imkan tanıyabilir. Haritanızdaki Mars’ın konumunu kolay bir şekilde bulmak için Mars burcu hesaplama sistemi kullanmakta büyük fayda vardır.

Ücretsiz Jüpiter Burcu Hesaplama Programı

Jüpiter’in haritadaki konumu hakkınızda tahmin ettiğinizden daha fazla bilgi verir, algı kapasitenizi genişletme ve bilincinizi yükseltme metodlarını su üstüne çıkarır. Genişleyen Jüpiter genelde bu özelliği ile beraber yüksek dozda doğruluk ta getirir. Jüpiter’in bulunduğu burcu doğru şekilde anlamanız, kendinize daha fazla şans davet etmenize de yardım eder. Haritadaki Jüpiter’i anlamanın farklı yollarını kullanabilirsiniz. Çevrimiçi bir astroloji aracından faydalanarak bir tek tıklamayla Jüpiter’inizin pozisyonunu hızlıca bilebilirsiniz, tabiki gerekli tarih ve saati bilmeniz şarttır. Bununla beraber online Jüpiter burcu tablosunu kullanarak tarihlere ​​de göz atabilirsiniz. Astroloji haritanız çıkarılmışsa Jüpiter’inizin yerleştiği burcu buradan da bakabilirsiniz. Eğer neyi ifade ettiğiyle beraber bu pozisyona detaylı şekilde göz atmak isterseniz Jüpiter burcu öğrenme uygulamamızdan yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Satürn Burcu Hesaplama Programı

Doğum haritalarında, Satürn’ün konumlandığı burç, kendimizi nasıl sınırlandırdığımızı, korkularımızı ve sorumluluk duygumuzu ortaya koyar. Satürn burcu, sorumluluklarımızı nasıl yerine getirdiğimizi izah edebilir ve bununla birlikte, doğal bir şekilde açıklamakta zorluk çektiğimiz ve üstelik karakterimizin temel parçası olarak özümsediğimiz özelliklere de işaret eder. Satürn, devrini uzun sürede tamamlayan bir gezegen olup, burçların herhangi birisinde yaklaşık olarak iki buçuk sene geçirir ve doğduğunuz zamanki burca yeniden gelmesi 28 ila 29 yıl sürer. Astrolojide bu özel ana Satürn’ün Dönüşü ismi verilir ve bu bir tür olgunluk sürecidir. Satürn’ün bu devri benzer yaş grubundakilerin birbirine benzeyen hayat dersleri aldığı şeklinde kabul edilir. Sitemizdeki Satürn burcu hesaplama sistemi yardımıyla Satürn’ün hangi burçta olduğunu bulabilirsiniz.

Doğum Haritası Hesaplama Programı Ücretsiz Yorumlama

Natal haritaların yoruma dayalı tarafları olsa bile, aslına bakarsanız astrolojik parametreler dahilinde aşağı yukarı aynı anlamları ifade eder. Bu nedenle bire bir olmamakla birlikte farklı astrologların yorumları neredeyse aynıdır.

Merkür, Venüs, Mars gibi gezegenlerin konumları an be an değişse de, kişisel astrolojik haritalar doğum tarihine ait uzayın bir resmi olduğu için sabittir.

Uzun süre önce astrolojik hesaplama yapanların pek çok matematiksel işlem yaparak uzun uğraşlar sonucu çıkardıkları doğum (natal) haritalarını, bu gün teknolojik destek sayesinde astroloji bilmeye gerek kalmaksızın hesaplamak ve tüm ayrıntılarını almak mümkün hale geldi.

Yıldız haritası çıkarılması için gereken zaman bilgilerinin doğruluğu son derece önem arz eder ki, astrolojik hareketlilikten dolayı bazen bir iki dakikalık yanlışlığın bile tüm astrolojik açıları yanlış yönde etkileyeceğini bilmek gerekir. Bir astrolojik haritanın sağlıklı bir şekilde çıkarılabilmesi ve anlamlarının izah edilebilmesi için, kişinin doğduğu anın net olarak bilinmesi gerekir. astroasis.com sitemizde ücretsiz olarak hizmet verdiğimiz doğum haritası hesaplama programı da, gün, ay, yıl ve saat olarak gireceğiniz bu bilgilere göre kişiye özel natal (doğuma) harita sonucunu yorumuyla birlikte vermektedir.

İnternette yayında olan birçok yıldız haritası sitesiyle karşılaşıyoruz. Bu siteleri incelediğimizde, bazılarının yalnızca ev dağılımları, gezegen konum ve açılarını gösterdiğini, ama bunların hangi yön ve alanda yorumlanması gerektiğini herkes için anlaşılır biçimde ortaya koymakta yetersiz kaldığını görüyoruz. Oysa ki astroloji alanında uzman olmayan kişiler açıklamalı ve kapsamlı doğum haritası sonuçlarına gereksinim duyarlar. Bu nedenle bizler de astroasist.com olarak detaylı açıklamaları içeren bir harita uygulaması olarak hizmet veriyoruz.

En kısa tabiriyle ücretsiz doğum haritaları astroloji alanında donanımlı uzmanların bilgi ve tecrübelerinin teknoloji ile birleşmiş ve özel yazılımlara aktarılarak sunulan halidir.

Astroloji dalında uzman olmasanız da kendinize ait son derece detaylı yıldız haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunun için doğum anınıza ait tarih verilerini ve doğduğunuz yeri girmeniz yeterlidir. Hesapla butonunu tıkladığınız anda hemen haritanız ekranda görünecektir.

Doğum haritası hesabı yapmak pek çok bilgi ve deneyim sayesinde mümkün olan, son derece zor ve karmaşık bir iştir. Dolayısı ile astrolog olmayanların kendisine ait doğum haritasını çıkarması, gereken astrolojik donanımlara sahip olunmadığı sürece olasılık dahilinde değildir. Sevindirici haber şu ki, teknoloji çağında olduğumuz bu günlerde tüm hesaplamaları kolaylıkla yapabilen yazılımlar üretilmiştir. Bizler de uygulamamızı kendi yıldız haritanızı en kısa yoldan çıkarmanız için tasarladık.

Doğum haritası bir kimsenin doğum anında bulunduğu konuma (enlem/boylam) ilişkin astrolojik tesir kabiliyeti olduğu kabul edilen Güneş, ay ve diğer gezegenlerin pozisyonlarını bilmemize yarayan bir haritadır.

Gök günlüğü denilen tablolar belirli bir tarih için Güneş, Ay, Venüs vb. gezegenlerin bulunduğu yerleri hesaplamak için kullanılan teknik tablolardan oluşur. Bu tablolara bakarak, astrolojik gezegen konumlarını görebilirsiniz fakat, gerek harita çizimi yapmak ve gerekse anlamlı hale getirmek bölümünde yetersiz kalabilirsiniz. Harita detaylarının okunması yalnızca astrolojik donanımlara sahip kişilerce yapılabilen oldukça zor bir iştir. Bu alanda bir astroloji uzmanından ücretli danışmanlık hizmeti alabilir sitemizde sunduğumuz doğum haritası analiz aracından faydalanabilirsiniz.

Yükselen Burç Analizi ile Neler Öğrenebilirsiniz?

Herkesçe malumdur ki, gün ışığından daha çok yararlanmak adına saatler belirli tarihlerde ileri ve geri alınır. Son yıllarda bizim ülkemizde bu yöntem sonlandırılmış olsa da, yükseleni hesaplanacak kişinin doğduğu yıl böyle bir uygulamanın var olup olmadığı tespit edilmeli ve tüm hesaplama bu ayrıntıya göre şekillendirilmelidir.

Yükselen burç doğum anınızda bulunduğunuz coğrafi konuma göre, doğuda yükselmekte olan burca verilen addır. 12 evden oluşan sisteme göre tertip edilmiş olan astrolojik haritanızdaki birinci evinizdir. Büyük çoğunlukta insanlar kendilerini Güneşin konumlandığı burca göre tarif etseler de, dışarıdan bakılınca başkalarınca farklı görünürler. Çünkü dışarıya yansıttığımız izlenim aslında yükselen burçla ilgilidir.

Web sitemizin hesaplama aracıyla, herhangi bir astroloji bilgisine sahip olmaksızın yükselen burcunuzu (1. Ev) hesaplayabilirsiniz. İzleyeceğiniz yöntem son derece kolay. Elbetteki doğduğunuz andaki saati doğru şekilde bilmeniz şartı ile. Yazılımımızdaki yükselen burç bulma formuna, doğduğunuz andaki saati doğduğunuz lokasyonu girin, devamında çıkacak olan hesaplamayı göster butonunu tıklamanız yeterlidir.

Derme çatma bilgi veren sitelerde yükselen burç bulma metotları ile alakalı araştırma yaparken kimi basit çizelgelerle karşılaşmışsınızdır. Yükselen burcun hesaplanması hususunda güvenilir bilgi veren bu şekilde basit bir yükselen burç bulma tablosu bulunmamaktadır aslında. Baktığınız bir cetvelde, coğrafi koordinat bulunmuyor ve yalnızca Güneş burcunuzun ne olduğu ve 2 saat ara ile yükselen burçlar sıralanmışsa önemsemeyin. Çünkü gerçek yükselen burç bulma işleminde koordinat bilgisi, timezone ve dolayısı ile de yaz/kış saati uygulaması kesinlikle gerekmektedir.

1. Evdeki burcun ne mana taşıdığı ve dışarıya nasıl gösterdiği hesaplamayla birlikte ele geçen sonuçla birlikte verilmektedir. Astrolojide 1. Evin önemi genelde takip edilen Güneş burcundan bile fazladır desek aslıda yeridir. Çünkü astrolojide 1. Ev bilindikten sonra tüm natal haritanın diğer detayları da ortaya çıkacaktır. Astrolojik okumalarda öngörüler mutlak surette yükselene göre yapılır. Yalnızca bu bile yükselenin yüksek önem derecesini anlamamıza yarayan en önemli bilgidir aslında. Doğum saati ve yerinizi girip mutlaka yükseleninizi tespit edin veya ettirin. Bu, kendi özelliklerinizi daha iyi anlamanızı, insanlara nasıl bir imaj verdiğinizi daha çabuk bilmenizi mümkün hale getirir.

ASC (Ascendant) tespiti için gök günlüğü verilerinden faydalanılır. Bu tablolar ileri derece astroloji bilmeyenler için anlaşılamayan teknik bilgilerden oluşur. Bu verilerden tam olarak yararlanmak için astroloji sahasında profesyonel anlamda bilgi ve beceri sahibi olunması gerekmektedir. Yükselen burç ASC (Ascendant) hesaplamada en güvenli ve garantili yöntemlerin başında astroloji alanındaki bir uzmandan yardım almak ve çeşitli astroloji programları kullanmak gelir. Tamamı ücretsiz astroloji uygulamamızı da bu niyetle güvenerek kullanabilir, ASC (Ascendant) burcunuzu kesin bir doğrulukla öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Astrolojik Ay Burcu Hesaplama
İlk yorumu sen yap!