Merkür burcunuzdan aldığınız astrolojik etkiyi görebilmek için Merkür burcu programımızı kullanıp ilgili tespiti yapmanız gerekir. Merkür düşünce şeklimizi, yazı yazmakla alakalı yeteneklerimizi ve sosyal hayatta nasıl iletişime geçtiğimizi bildirir. Biriyle ilk tanıştığınızda, aslına bakarsanız Güneş’in bulunduğu burcu ile değil, Merkür burcuyla karşılanırız. Natal haritada bulunduğu yere göre mana kazanan Merkür burcumuz, zeka potansiyelimizi ve bu zekamızı hangi yönde kullandığımızı gösterir. Merkür burcu, tanımlama, bilgiyi toplama ve diğer insanlarla fikir ve bilgi alışverişinde bulunma şeklimizi koyar ortaya. Bir burçtaki Merkür’ümüz iletişim tarzımız üzerinde tesirli olduğundan, ve düşünce yapımızı ifade ettiğinden dolayı, yaşamımızın her alanını etkisi altına alır.

Venüs Burcu Neyi İfade Eder? Nasıl Öğrenilir?

Astrolojide Venüs değerleri yönettiğinden varlıklarımızla olan ilişkilerimizi düzenler. Bununla birlikte en önemlisi, burçlardaki Venüs sevgiye bakışımızı, merhamet etme şeklimizi, aşkı nasıl yorumladığımızı ve daha fazlasını anlatır. Sevgilinizle aranızdaki romantik uyumu hesaplamak için Güneş’e göre yorum yapmak en kolay yoldur fakat, Venüs burcunuzu öğrenmek tam olarak aşkın kalbine inmenin daha etkili bir yoludur. Venüs burçlar arasında hiç durmadan hareket ederken, günlük olarak aşağı yukarı bir derecelik mesafe kat eder. Bu, bir burçta ortalama bir ay kaldığı anlamına gelir. Bununla birlikte her 18 ayda bir geri hareket eder ki, Venüs’ünüzün konumunu belirlemenin en iyi yöntemi doğum haritanızı okumak doğum gününüzde hangi burçta olduğunu görmek için bir Venüs burcu hesaplama programı kullanmaktadır.

Mars Burcu Tüm Burçların Yorum ve Hesaplamaları

Diğerlerine göre Mars oldukça hızlı gezegenlerden biridir ve hangi zaman diliminde gerilediğine göre 2-7 aylık süre zarfında her hangi bir burçta kalabilir. Mars gezegeninin tüm zodyağı kat etmesi ortalama 2 sene sürer. Bu 2 yıllık süreyi tam manada saptayabilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve hissettiklerinize göre farkındalığınızı geliştirirseniz, ilerideki Mars döneminde ne şekilde harekete geçeceğiniz ve gücünüzü hangi yöntemlerle kullanacağınız ile alakalı iyi bir iş yapmış olursunuz. Mars burcunuzun ne anlama geldiğini öğrenmek, çalışma biçiminiz ve motive olmak için gereksinim duyduğunuz şeylerle alakalı bilgilendirici niteliktedir. Bu bilgi, enerji seviyenizi yükseltmenize ve hayatınızı daha kolay hale getirmenize yardım edebilir. Haritanızdaki Mars’ın yerini hızlıca öğrenmek için Mars burcu hesaplama yazılımı kullanılması avantaj sağlar.

Jüpiter Burcu Yorumlamada Burç ve Gezegenlerin Anlamı

Jüpiter’in haritadaki yerleşimi sizin hakkınızda tahmin ettiğinizden daha fazla konuyla ilgilidir, algınızı genişletme ve bilinç seviyenizi yükseltme metodlarını açığa çıkarır. Genişlemeyi sembolize eden Jüpiter genelde bu özelliğinin yanında bol miktarda doğruluk serumu verir. Jüpiter burcunuzun konumunu iyi derecede anlamanız, hayatınıza daha fazla şansı çekmenize imkan verebilir. Jüpiter burcunu öğrenmenin farklı yollarını kullanabilirsiniz. Çevrimiçi bir astroloji aracından yararlanarak tek işlemle Jüpiter burcunuzu kolayca bulabilirsiniz, tabiki gerekli tarih ve saati bilmek durumundasınız. Bununla beraber Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihleri ​​de gözden geçirebilirsiniz. Doğum haritanız varsa Jüpiter burcunuzu bu şekilde de görebilirsiniz. Eğer net bir şekilde bu yerleşime ayrıntılı bir şekilde göz atmak isterseniz Jüpiter burcu tespit etme uygulamamızdan yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Satürn Burcu Hesaplama Servisi

Bir kuşak gezegeni olarak Satürn, bir burç derecesinde yaklaşık iki yıl altı ay konaklar ve doğduğunuz zamanki burca yeniden dönmesi 28 ila 29 yıl sürer. O ana Satürn’ün Dönüşü ismi verilir ve bu bir tür reşitlik göstergesidir. Bu, benzer yaş grubunun birbirine benzer yaşam dersleri öğrendiği anlamına gelir. Websitemizde yer alan Satürn burcu bulma sistemi ile Satürn burcunuzu bulabilirsiniz. Doğum haritasında, Satürn burcumuz, sınırlandığımız alanları, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluk hislerimizi ortaya koyar. Satürn burcu, sorumluluklarımızı nasıl yerine getirdiğimizi izah edebilir ve bununla beraber, doğal şekilde dışa vurmakta zorlandığımız ve hatta kişiliğimizin bir parçası olarak kabullendiğimiz özelliklere de işaret eder.

Güneş Burcu Analizi Nedir? Ne Anlama Gelir?

Güneş’in yer aldığı burcunuz doğal kişiliğinizi ve hayatınızın genel akışı esnasında değişmeden devam eden ana özelliklerinizi belirler. Bu özellikler sizin bir anlamda dışarıya sızan içten gelen özelliklerinizdir. Gerçekte bir güç kaynağı olan Güneş, Güneş Sistemi’nin tam olarak merkezinde bulunur ve aynı şekilde Güneş burcunuz da benzersiz şahsi merkezinizi şekillendirir. Güneş’ten gelen özelliklerinizi anlayabilmek için sitemizdeki burç bulma programından faydalanabilirsiniz. Güneş, astrolojik sistemdeki en güçlü etki olduğu gibi, natal haritalarda da en parlak güç olarak kabul edilir. Bu astrolojik enerji, ana kimliğinizle ve hayatınızı sürdürdüğünüz müddetçe kim olmaya yaklaştığınızla ilişki içerisindedir. Kapasitenizi toplumla nasıl paylaştığınızı ortaya koymakla birlikte değerlerinizin, hedeflediğiniz şeylerin ve benliğinizin ana yapısını oluşturur. Yaşlanma sürecine geçildiğinde, Güneş burcunun tesiri yükselir çünkü ilerleyen yaşlarda, kim ve ne olduğunuzla ilgili kendinizi daha iyi anlama imkanına kavuşursunuz.

Ay Burcu Nedir? En İyi Ay Burcu Hesaplama Servisi

Ay’ın bir anlamda koruyucu bir şekilde Güneş’in çevresinde dönmesi ve Güneş’in ışığını yansıtması gibi, natal haritamızdaki Ay da ne tür yöntemlerle kendimizi koruduğumuzu, kendimizi nasıl rahat ve güvende hissettirdiğimizi belirtir.

Bir haritadaki Ay burcu yerleşimi insanlara göstermediğimiz iç konuları yönetiyor olması nedeniyle duygusal tepkilerimizle ilgi birçok mesele Ay’ın konumlandığı burçla doğrudan alakalıdır ki, bize keyifli gelen konular hatta alışkanlıklarımız bile Ay burcumuzun etkisiyle gündeme gelen konular arasındadır. Hislerimiz üzerindeki tesiri nedeniyle hayatımızın her yönünü ciddi derecede tesiri altında bırakabilir ancak, her şeyden önemlisi sürdürdüğümüz ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Doğum haritamızdaki Ay burcu aynı zamanda sevgiden ne beklediğimizi, beslenme alışkanlıklarımızı ve duygusal rahatlama ihtiyaçlarımız da biçimlendirir.

Duygularımızla ilgili pekçok konuda etkili olan Ay’ın haritadaki yeri astroloji uzmanının önemli saydıkları başlıca konular arasındadır. Bir doğum haritasında, Ay’ın burçlara göre pozisyonu, özellikle insanlara duygusal olarak nasıl reaksiyonlar verdiğimizi ortaya çıkarır.

Tüm astrolojik hesaplamalarda olduğu gibi, Ay burcunu bulmak için de doğum anına ait verilerin net şekilde bilinmesi şartı vardır. Bu kısmın doğruluğu çok önemlidir, çünkü sadece küçük bir zaman farkı tamamen farklı bir burca işaret edebilir, bu nedenle emin olmak adına kesinlikle dikkatli davranılması gerekir. Bu doğum saati bilgilerine sahip olmanız halinde, websitemizdeki gibi gelişmiş altyapıya sahip bir çevrimiçi hesaplama sistemi sağlıklı sonuca ulaşmanıza olanak sağlayacaktır.

Kendinizin yahut tanıdığınız bir kişinin duygusal dünyasını keşfetmek için, web sitemizdeki Ay burcu hesaplama aracından yararlanabilirsiniz. Eğer haritanızda Ay’ın hangi burçta olduğunu bilmek istiyorsanız doğum tarih ve saatinizi ilgili kutucuklara yazmanız gerekiyor. Bunun ardından göster butonuna tıklayın. Bu kadar basit. Şayet başka birisine ait Ay burcu verilerine ulaşmayı isterseniz o kişiyle alakalı doğum saatini, Ay’ın mevcut konumunu bilmek istiyorsanız mevcut tarihin bilgilerini forma yazmanız gerekiyor. Bu sayede girilen tarihte Ay’ın bulunduğu astrolojik pozisyonu ve o astrolojik konumda ne anlamlarının olduğunu okuyabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizinde Neler Var? Nasıl Hesaplanır?

Doğum haritası hesabı yapmak deneyim ve uzmanlık gerekliliği içeren, son derece karmaşık ve zor olan bir iştir. Dolayısı ile bir kişinin kendisine ait doğum (natal) haritasını çıkarması, gerekli astrolojik donanımlara sahip olunmadığı sürece imkan dahilinde değildir. Neyse ki teknoloji çağında olduğumuz bu günlerde bütün hesaplamaları sizin için yapan bilgisayar destekli yazılımlar mevcuttur. Biz de sitemizi kendi natal haritanızı en kolay şekilde çıkarmanız için tasarladık.

Astrolojik natal harita bir kimsenin doğduğu anda bulunduğu enlem ve boylama göre astrolojik tesiri olan Güneş ve diğer gezegenlerin dizilimlerini gösteren bir haritadır.

İlk zamanlarda astroloji meraklılarının gök günlüklerini kullanarak, uzun uğraşılardan sonra çıkarmak zorunda kaldıkları doğum haritalarını, şimdiki zamanda teknolojik destek yardımıyla çok kolay bir şekilde oluşturmak ve pozisyon ve açıların anlamlarını görmek mümkün hale geldi.

Gök günlüğü denilen kitapçıklar belli tarih ve konumlara göre Güneş, Ay, Venüs vb. gezegenlerin bulunduğu yerleri tespit etmeye yarayan tablolardan oluşur. Bu bilgileri inceleyerek, astrolojik konumları görebilirsiniz buna rağmen, gerek harita çizmek ve gerekse işaretleri okuma ve yorumlama işinde yeterli olamayabilirsiniz. Harita işaretlerinin okunması ancak ileri düzey astroloji bilgisine sahip kişilerce icra edilebilecek zor bir iştir. Bu konuda bir uzmandan ücretli danışmanlık hizmeti alabilir sitemizde sunduğumuz doğum haritası yazılımını kullanabilirsiniz.

Doğum haritalarındaki pozisyonların kısmen yoruma dayalı kısımları olsa da, aslına bakarsanız astrolojik parametreler dahilinde aynı manaları ifade eder. Bu yüzden yüzde yüz olmamakla birlikte farklı astrolog yorumları bir birine çok yakındır.

Kısaca ifade etmek gerekirse ücretsiz bir yıldız haritası astroloji alanındaki uzmanların bilgi ve tecrübelerinin teknoloji ile birleşmiş ve özel programlara aktarılmış şeklidir.

Güneş sistemindeki gezegenlerin pozisyonları an be an değişse de, kişisel doğum haritaları doğum tarihi ve koordinata bağlı olarak gökyüzünün bir resmi niteliğinde olmasından dolayı değişmez.

Yıldız haritaları çıkarılırken gerekli olan girdilerin doğruluğu büyük öneme sahiptir ki, kimi durumlarda bir iki dakikalık farklılığın bile tüm astrolojik yerleşimi yanlış yönde etkileyeceğini bilmek gerekir. Bir astrolojik haritanın en iyi biçimde oluşturulması ve yorumlarının ortaya konulabilmesi için, doğum günü ve saatinin net olarak bilinmesi şarttır. İnternet sitemizde ücretsiz olarak kullanıma sunduğumuz doğum haritası hesaplama programı da, doğum tarihi ve saati şeklinde gireceğiniz bu bilgiler ışığında kişiye özel astrolojik doğum haritası sonucunu detaylarıyla beraber vermektedir.

Yeterli astrolojik bilgiye sahip değilseniz dahi kendinize ait tamamen detaylı analizler içeren natal haritanızı çıkarabilirsiniz. Haritanızı çıkarmak için doğum gününüze ait tarih ve saat verilerini ve doğduğunuz yeri forma girmeniz yeterli. Haritamı hesapla butonunu tıklamanız halinde saniyeler içerisinde haritanızı görebilirsiniz.

İnternette bilinen pek çok natal harita servisiyle karşılaşıyoruz. Bu sitelere baktığımızda, büyük bir kısmının yalnızca astroloji sembollerini gösterdiğini, ama bu ifadelerin ne anlama geldiğini herkesin anlayacağı biçimde açıklamakta yeterli olmadığını görüyoruz. Halbuki astrolojiyi yeterli düzeyde bilmeyen kişiler kapsamlı doğum haritası sonuçlarına gereksinim duyarlar. Bunu bildiğimiz için biz de astroasist.com olarak detaylı açıklamaları veren bir doğum haritası servisi yayında kalmaya devam ediyoruz.

Yükselen Burç Hesaplama Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Hepimizin bildiği gibi, gün ışığından daha fazla faydalanmak amacıyla saatler belirli tarihlerde bir saat ileri veya geri alınır. Son dönemlerde Türkiye’de bu tür bir ayarlama kullanılmıyor olsa da, yükselen burcu tespit edilecek kişinin doğduğu zamanda böyle bir uygulamanın yapılıp yapılmadığı netleştirilmeli ve tüm hesaplar buna göre yapılmalıdır.

Genellikle internette yükselen burç tespit metotları ile ilgili araştırma yaparken bir birine benzeyen tablolarla karşılaşmışsınızdır. Yükselen burcun bulunması hususunda güvenilir bilgi veren böyle basit bir yükselen burç bulma tablosu bulunmamaktadır gerçekte. Karşınıza çıkan herhangi bir çizelgede, coğrafi konum yok ve yalnızca Güneş burcu ve 2 saatlik arayla yükselen burç değişimi yapılıyorsa değer vermeyin. Çünkü en doğru yükselen burç bulma işlemlerinde doğum yeri bilgisi, timezone ve dolayısı ile de mevsimsel saat uygulaması hesaba dahil edilmelidir.

Web sitemizdeki yazılım sayesinde, herhangi bir astroloji bilgisine sahip olmadan da yükseleninizi bulabilirsiniz. Takip etmeniz gereken yol oldukça basit. Elbetteki doğum saatinizi doğru bir şekilde bilmeniz şartı ile. Sitemizdeki yükselen burç bulma kısmına, doğduğunuz saati doğduğunuz lokasyonu girin, peşinden aktifleşen hesaplamayı göster butonunu tıkladığınızda sonucu görebileceksiniz.

Yükselen burç ASC (Ascendant) bulunması için gök günlüğü tablolarından faydalanılır. Bu tablolar sıradan insanlar için anlaşılamayan karmaşık bilgilerden oluşur. Gök günlüklerinden tam olarak yararlanmak için astrolojik anlamda üst seviyede bilgi ve deneyim sahibi olmak gerekir. Yükselen burcun tespitinde en garanti ve güvenilir yöntemlerin başında astroloji alanındaki bir uzmandan profesyonel destek almak ve çeşitli astroloji programları kullanmak gelir. Websitemizi de bu niyetle güvenerek kullanabilir, 1. Evinizi kesin bir doğrulukla hesaplayabilirsiniz.

Yükselendeki burcun neyi işaret ettiği ve karakter üzerindeki etkileri, hesaplamanın ardından çıkan sonuçla birlikte verilmektedir. Astrolojide 1. Evin önemi genelde daha çok bilinen Güneş burcundan bile fazladır desek belki de yanılmayız. Çünkü yükselen bilindikten sonra tüm natal haritanın diğer detayları da hesaplanabilecektir. Astrolojide öngörüler mutlaka 1. Evden hareketle yapılır. Bu da 1. Evin (yükselen burcun) yüksek önem derecesini ortaya çıkaran en geçerli bilgidir. Şehir ve doğum saati bilgilerinizi girerek muhakkak hangi yükselen burç olduğunuzu tespit edin veya ettirin. Bu, kendinizi daha iyi tanımanızı, nasıl bir imaj verdiğinizi hızlıca bilmenizi sağlar.

Yükselen burç (1.Ev) gözlerinizi dünyaya açtığınız anda bulunduğunuz koordinata göre, doğu tarafında yükselmekte olan burca verilmiş olan addır. 12 evlik astrolojik sisteme göre çizilmiş olan astrolojik haritanızdaki birinci evinizdir. Astrolojiyi çok bilmeyenler çoğunlukla kendilerini Güneş (dış) burçlarına göre tarif ediyor olsalar da, dışarıdan bakılınca başkalarınca farklı görünebilirler. Çünkü karşıdan görünüş çoğunlukla yükselen burçla ilgilidir.

Merkür Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır? Ne Anlama Gelir?
İlk yorumu sen yap!