Doğum haritasında, Satürn’ün bulunduğu burç, sınırlandığımız alanları, korkularımızı ve sorumluluk duygumuzu ortaya koyar. Satürn’ün bulunduğu burç sorumluluklarımızı nasıl yerine getirdiğimizi açıklayabilir ve bununla beraber, normal bir şekilde açıklamakta zorluk çektiğimiz ve üstelik karakterimizin temel parçası olarak özümsediğimiz özelliklere de işaret edebilir. Seyri uzun süren bir gezegen olarak Satürn, burçlarda ortalama olarak iki sene altı ay konaklar ve başlangıçtaki yerine yeniden dönmesi 28 ila 29 yıl sürer. İşte bu tekrar geliş anına Satürn’ün Dönüşü adı verilir ve bu bir tür reşitlik işaretidir. Bu, aynı yaş grubundaki kişilerin birbiriyle benzer hayat dersleri aldığı anlamına gelir. Websitemizde yer alan Satürn burcu öğrenme sistemi yardımıyla Satürn’ün hangi burçta olduğunu bulabilirsiniz.

Ücretsiz Doğum Haritası Raporu Çıkarma Servisi

Natal (doğum) harita çıkarmak uzmanlık ve deneyim gerektiren, son derece karmaşık ve zor olan bir iştir. Bu nedenle sıradan bir kişinin kendisine ait astrolojik haritasını çıkarması, gerekli astrolojik bilgilere sahip olmadan imkansızdır. Sevindirici haber şu ki, günümüzde tüm hesaplamaları sizin yerinize yapabilecek yazılımlar oluşturulmuştur. Biz de sitemizi kendi natal haritanızı en kısa yoldan çıkarabilmeniz amacıyla tasarladık.

Bir zamanlar astrologların ephemeris aracılığıyla uzun uğraşılardan sonra çıkarmak zorunda kaldıkları doğum haritalarını, şimdilerde teknolojik destek yardımıyla astroloji bilmeyenlerce bile oluşturmak ve tüm detaylı açıklamalarını görüntülemek mümkün hale geldi.

Yıldızların konumları an be an değişse de, kişisel doğum haritaları kesin bir zamana ait gök boşluğunun bir resmi niteliğinde olmasından dolayı değişmez ve sabittir.

Doğum (Natal) haritası bir kimsenin doğduğu anda bulunduğu konuma ait astrolojik tesir kabiliyeti olduğu kabul edilen gök cisimlerinin pozisyonlarını işaretlemeye yarayan bir haritadır.

Yıldız haritaları çıkarılırken gerekli olan girdilerin doğru olması son derece önemlidir ki, spesifik bazı durumlarda üç beş dakikalık sapmanın bile tüm astrolojik konumları doğrudan etkileyeceğini bilmek gerekir. Bir doğum haritasının sağlıklı bir şekilde çıkarılabilmesi ve yorumlarının ortaya konulabilmesi için, doğum tarih ve saatinin tam olarak bilinmesi şarttır. Websitemizde ücretsiz olarak kullanıma sunduğumuz doğum haritası hesaplama servisi de, saat ve dakika şeklinde giriş yapacağınız bu veriler ışığında kişiye özel astrolojik doğum haritası sonucunu yorumlu bir şekilde vermektedir.

Profesyonel bir astrolog olmamanız durumunda da kendinize ait son derece detaylı astroloji haritanızı çıkarabilirsiniz. Haritanızı hesaplamak için doğduğunuz ana ait tarih bilgilerini ve doğduğunuz şehri seçmeniz yeterlidir. Doğum haritamı göster butonunu tıklamanız halinde hemen haritanızı görüntüleyebilirsiniz.

İnternette bilinen birçok ücretsiz yıldız haritası uygulaması bulunmakta. Bu hizmetleri incelediğimizde, önemli bir çoğunluğunun sadece burç ve gezegen sembollerini gösterdiğini, fakat bu sembollerin ne şekilde yorumlanacağını herkes için anlaşılır biçimde ortaya koymakta yeterli olmadığını görüyoruz. Oysa ki yeterli astrolojik bilgiye sahip olmayanlar yorumlu doğum haritası analizlerini bilmek isterler. Bu sebeple bizler de astroasist.com olarak detaylı açıklamaları sunan bir ücretsiz doğum haritası sitesi olarak hizmet veriyoruz.

Genel olarak ücretsiz natal (doğum) haritalar astroloji konusundaki uzmanların deneyim ve bilgilerinin teknoloji ile birleşmiş ve özel programlara aktarılarak sunulan şeklidir.

Doğum haritalarındaki gezegen yerleşimlerinin yoruma bağlı kısımları olmakla beraber, aslında astrolojinin belli kuralları içerisinde belli anlamları ifade eder. Bu anlamda bire bir olmasa bile aynı kişiye ait farklı doğum haritası verileri hemen hemen aynıdır.

Ephemerisler (gök günlüğü) özel bir tarihe göre Mars, Jüpiter, Satürn gibi gezegenlerin pozisyonlarını incelemeye yarayan teknik verilerden oluşur. Bu çizelgelere bakarak, gezegenlerin konum ve derecelerini görebilirsiniz buna rağmen, gerek haritayı çıkarmak ve gerekse anlamlandırmak kısmında yetersiz kalabilirsiniz. Harita detaylarının okunması sadece ileri düzey astroloji bilgisine sahip kişilerce yapılma imkanı olan epeyce zor bir iştir. Böyle bir hizmet için uzman bir astrologtan profesyonel destek alabilir ya da astroasist.com un doğum haritası analiz yazılımını kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Yükselen Burç Çıkarma Servisi (ASC Ascendant)

Herkesçe malumdur ki, Güneş ışıklarından daha fazla yararlanmak maksadıyla saatler belli zamanlarda bir saat ileri veya geri alınır. Son birkaç yıldır ülkemizde bu yöntem kullanımdan kaldırılmış olsa da, ASC (Ascendant) burcu hesaplanacak kişinin doğduğu yıl böyle bir uygulamanın var olup olmadığı netleştirilmeli ve tüm hesaplama bu bilgi ışığında şekillendirilmelidir.

1. Evin tespiti için gök günlüğü tablolarından faydalanılır. Bu kaynaklar sıradan insanlar için anlamlandırılamayan teknik bilgilerden oluşur. Bu verilerden yararlanabilmek için astrolojik olarak ileri düzey bilgi ve beceri sahibi olmak gerekir. Yükselenin bulunmasında kesin ve güvenli yöntemlerin başında bir astroloji uzmanından profesyonel yardım almak ve çeşitli astroloji yazılımları kullanmak gelir. Bizim uygulamamızı da bu amaçla güvenle kullanabilir, yükselen burcunuzu kesin bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Yanlış bilgiler içeren internette yükselen burç hesaplama yöntemleri araştırırken bazı basit çizelgeleri görmüşsünüzdür. Yükselen burcun tespit edilmesi konusunda güvenilir sonuç veren basit bir yükselen burç bulma çizelgesi bulunmamaktadır esasında. Karşılaştığınız herhangi bir çizelgede, coğrafi koordinat bulunmuyor ve yalnızca Güneş burcunuzun ne olduğu ve 2 saatte bir yükselen burç değişimi yapılıyorsa önemsemeyin. Çünkü gerçek yükselen burç bulma işlemlerinde doğum yeri bilgisi, timezone ve otomatik olarak yaz saati uygulaması kesin öneme sahiptir.

Yükselendeki burcun nelere işaret ettiği ve hangi özellikleri kattığı, hesaplama sonrasında ele geçen sonuçla beraber verilmektedir. Astrolojide 1. Evin önemi genelde takip edilen Güneş burcundan bile fazladır diyebiliriz. Çünkü haritadaki birinci ev bulunduktan sonra tüm natal haritanın öbür ayrıntıları da ortaya çıkacaktır. Astrolojik kurallar gereği öngörüler muhakkak 1. Evin konumundan hareketle yapılır. Bu da ilk evin ne denli önemli olduğunu ispatlayan en geçerli bilgidir. Şehir ve doğum saatinize ilişkin bilgilerle muhakkak yükselen konumunuzu öğrenin. Bu, kendi özelliklerinizi daha iyi anlamanızı, dış dünyaya nasıl bir izlenim verdiğinizi daha hızlı bir şekilde bilmenizi sağlar.

Yükselen burç (1.Ev) dünyaya geldiğiniz anda mevcut lokasyonunuza göre, doğu ufkunda yükselmekte olan burca izafe edilen isimdir. 12 evlik sisteme göre düzenlenmiş olan natal haritanızdaki birinci evinizdir. Çoğu insan kendisini Güneş (dış) burçlarına göre tarif etseler de, dışarıdan bakılınca başka insanlar tarafından daha farklı şekilde görünebilirler. Çünkü dışarıya verdiğimiz izlenim aslında yükselen burcumuzla alakalıdır.

Sitemizdeki form aracılığı ile, hiç bir astrolojik bilgiye sahip olmasanız bile yükseleninizi öğrenebilirsiniz. Takip edeceğiniz yol ise çok kolay. Tabi ki doğum saatinizi kesin bir doğrulukla bilmeniz şartı ile. Web sitemizdeki yükselen burç bulma kısmına, doğum saatinizi ve doğduğunuz şehri yazın, ardından görüntülenecek olan hesaplamayı göster butonunu tıklamanız yeterlidir.

Güneş Burcu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Güneş, astrolojik sistemdeki en kuvvetli yönetici olduğu gibi, bir haritada da en büyük güçtür. Bu güçlü etki, öz benliğinizle ve yaşamınız boyunca kim olmak istediğinizle ilişkili kabul edilir. İç dünyanızı dünyayla hangi şekilde paylaşıma sunduğunuzu ortaya çıkarmakla kalmaz ki aynı zamanda değerlerinizin, hedeflediğiniz şeylerin ve içsel benlik duygunuzun temel taşını oluşturur. Orta yaşın sonlarından itibaren, Güneş burcu etkisi güçlenir çünkü yaşlandıkça, kim ve ne olduğunuz özelinde kendinizi daha iyi anlarsınız. Güneş’in yer aldığı burcunuz temel doğanızı ve hayatınızın iniş çıkışları içerisinde değişmeden devam eden öz benliğinizi verir. Bu özellikler sizin aslında dışarıya bakan gerçek ve içteki parçanızdır. Esasen bir yıldız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin tam olarak merkezinde bulunur ve buna paralel şekilde Güneş’in konumlandığı burcunuz da benzersiz kendi kişisel merkezinizi belirtir. Güneş’ten gelen özelliklerinizi daha iyi bilmek için sitemizdeki burç hesaplama uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Ay Burcu Tamamı Ücretsiz Harita Servisi

Şahsınızın yahut tanıdığınız bir kişinin içsel dünyasını keşfetmek için, sitemizdeki Ay burcu bulma aracını kullanabilirsiniz. Eğer Ay burcunuzun ne olduğunu öğrenmeyi istiyorsanız doğum lokasyonu ve saatinizi yazmanız gerekiyor. Peşinden butona tıklayın. Bu kadar basit. Şayet başka bir kimseye ait Ay burcu haritasına erişmek isterseniz ilgili kişiye ait doğum saatini, Ay’ın şuanki konumunu bilmek istiyorsanız bugüne ait zaman bilgilerini forma girmeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra girilen tarihte Ay’ın hangi burçta olduğunu ve o astrolojik pozisyonda ne tür etkilerinin olduğunu okuyabilirsiniz.

Duygusal alandaki hayli konuda etki sahibi olan Ay’ın haritadaki pozisyonu astroloji alanındaki uzmanların titizlikle takip ettikleri başlıca konulardandır. Bir doğum haritasında, Ay’ın konumlandığı burç, bilhassa dışarıya duygusal anlamda nasıl tepki verdiğimizi ortaya çıkarır.

Neredeyse tüm astrolojik hesaplamalarda olduğu gibi, Ay burcunun bulunması için de doğum saatinin dakika bazında bilinmesi istenir. Bu bölümün doğruluğu son derece önem taşır, çünkü sadece küçük bir eksiklik değişik bir burca işaret edebilir, bu nedenle emin olmak adına mutlaka dikkatli davranılması gerekir. Kesin bilgilere sahipseniz, sitemizdeki gibi iyi hesaplama yapan bir çevrimiçi hesaplama uygulaması sağlıklı sonucu almanıza imkan tanıyacaktır.

Ay’ın bir manada koruyucu bir şekilde Güneş’in çevresinde turlaması ve Güneş’in ışığını yansıtması gibi, doğum haritamızdaki Ay da kendimizi korurken seçtiğimiz yöntemleri, kendimizi nasıl güvende ve rahat hissettirdiğimizi belirtir.

Ay’ın konumlandığı burç insanların göremediği iç konuları yönettiğinden dolayı duygusal alanlarımızla alakalı pekçok hadise Ay’ın bulunduğu burçla direkt olarak alakalıdır ki, zevkine vardığımız şeyler ve alışkanlıklarımız dahi Ay burcumuzun tesiriyle açığa çıkan konulardır. Hislerimiz üzerindeki yönlendirici etkisiyle yaşamımızın tüm yönlerini tam anlamıyla etkileyebilir ancak, her şeyden önemlisi ikili ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Haritamızdaki Ay burcu bir anlamda nasıl sevilmek istediğimizi, beslenme şeklimizi ve duygusal yönden rahatlama yöntemlerimizi de yönlendirir.

Ücretsiz Merkür Burcu Bilgilerini Gir Burcunu Öğren

Merkür konumumuz iletişim tarzımız üzerinde etkili olduğundan, ve düşünce dünyamızı şekillendirdiğinden dolayı, yaşamımızın her yönünde etki sahibidir. Biriyle ilk tanıştığınızda, esasen Güneş’in bulunduğu burcu ile değil, Merkür burcu ile karşılanırız. Merkür pozisyonu, olayları öğrenme, bilgi edinme ve çevreyle fikir ve bilgi alışverişinde bulunma biçimimizi şekillendirir. Haritanızdaki Merkür’den aldığınız tesirleri görebilmek için Merkür burcu hesaplama sistemimizi aracılığıyla hesaplama işleminizi yapmanız gerekir. 12 burcun her birinde farklı manalar içeren Merkür burcumuz, zeka düzeyimizi ve bu zekayı ne yönde kullandığımızı gösterir. Merkür yerleşimimiz düşünce tarzımızı, yazarlık özelliğimizi ve başka insanlarla iletişim kurma yöntemimizi söyler.

Ücretsiz Venüs Burcu Bilgilerini Gir Burcunu Öğren

Haritadaki Venüs’ün yerleşimi değerleri açıkladığından estetik ve parayla ilişkilerimizi düzenler. Bununla birlikte en önemlisi, burçlardaki Venüs sevgiye bakış açımızı, şefkat gösterme biçimimizi, aşkla ilgili davranışlarımızı anlatır. İnsanlarla aranızdaki uyumluluğu çıkarmak için Güneş burcu astrolojisini kullanmak az çok yol göstericidir fakat, Venüs burcu tespiti tam olarak aşkın kalbine inmenin en geçerli yoludur. Venüs Zodyak kuşağında hareketliliğini sürdürürken, günlük olarak kaba olarak 1° lik yol kateder. Bu durum her burçta yaklaşık bir ay konakladığı anlamına gelir. Bununla birlikte on sekiz ayda bir kez olmak kaydıyla retro haline girer ki, tam lokasyonu anlamanın en iyi yolu doğum haritanıza bakmak doğum saatinizde hangi burçta olduğunu anlamak için bir Venüs burcu hesaplayıcısı kullanmaktır.

Bireysel Mars Burcu Analizi Ücretsiz Hesaplama

Diğerlerine göre Mars daha hızlı hareket eden bir gezegendir ve hangi zaman diliminde retroya girdiğine göre 2-7 ay arasında bir burçta kalabilir. Bilindiği gibi Mars’ın tam bir turu ortalama 2 yıl sürer. Bu döngüyü net olarak tespit edebilir, an itibarı ile neler yaşadığınıza ve nasıl hissettiğinize göre farkındalığınızı geliştirirseniz, sonraki Mars döneminde ne şekilde harekete geçeceğiniz ve gücünüzü nasıl koruyacağınız hakkında ipuçları alabilirsiniz. Mars yerleşiminizi öğrenmek, hareket şekliniz ve motivasyon kazanmak için gereksinim duyduğunuz şeylerle ilgili size fikir verebilir. Bu bilgi, enerji yüklenmenize ve hayatınızı daha kolay hale getirmenize yardım edebilir. Haritanızdaki Mars’ın yerini kolay bir şekilde öğrenmek için Mars burcu hesaplama yazılımı kullanmalısınız.

Jüpiter Burcu Nedir? Jüpiter Burcu Analizi Nasıl Yapılır?

Jüpiter burcunu öğrenmenin çeşitli yolları bulunmaktadır. Bir astroloji aracı kullanarak tek işlemle Jüpiter’inizin pozisyon aldığı burcu zahmetsizce öğrenebilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve yılınızı bilmeniz gerekir. Ayrıca Jüpiter konumu tablosunu kullanarak tarihlerden de yola çıkabilirsiniz. Doğum haritanız elinizdeyse Jüpiter’inizin yerleştiği burcu bu şekilde de bulabilirsiniz. Eğer yorumlarıyla beraber bu konuma detaylı şekilde göz atmak isterseniz Jüpiter burcu bulma uygulamamızdan faydalanabilirsiniz. Jüpiter’in haritadaki yerleşimi sizinle alakalı bilinenden çok daha fazlasını söyler, algınızı genişletme ve bilinç seviyenizi yükseltme metodlarını ortaya çıkarır. Genişleme anlamına gelen Jüpiter genelde beraberinde yüksek dozda doğruluk serumu getirir. Jüpiter burcunuzu haritanızda anlamak, hayatınıza daha fazla şans davet etmenize de yardım eder.

Ücretsiz Satürn Burcu Hesaplama Sistemi
İlk yorumu sen yap!