Astrovefk Diğer Konular
2 yorum yapılmış!
GEZEGEN KONUMLARI
1
Güneş
01
BALIK
58' 09"
2
Ay
04
KOVA
10' 29"
3
Merkür
11
BALIK
27' 32" R
4
Venüs
15
KOÇ
27' 12"
5
Mars
03
OĞLAK
13' 09"
6
Jüpiter
17
OĞLAK
51' 34"
7
Satürn
27
OĞLAK
16' 18"
8
Uranüs
03
BOĞA
21' 56"
9
Neptün
17
BALIK
46' 49"
10
Plüto
24
OĞLAK
01' 30"
11
Chiron
03
KOÇ
28' 28'
yunus isa
Selamlar. Gerçekten enteresan bir site olmuş daha önce vefk işini hiç duymamıştım. Ben ne zamandır Esma çalışması yapmak istiyorum ancak ebced değerlerinin çok önemli olduğunu ve tam doğru sayının internette pek doğru olmadığını öğrenince vazgeçmiştim. Buradaki çalışmalar çok güzel gözüküyor. Şimdi bir yerde vefk hazırlanırken herhangi koku yayan bir şeyin olmaması gerek demişsiniz. diğer sayfada güzel kokulu tütsü yakılabilir demişsiniz. vefk hazırlanışı sırasında gül kokulu tütsü yakabilir miyim.. ? ayrıca tütsüleme olayını da gül kokulu tütsü ile yapabilir miyim ? mesela 30 dereceden 180 dereceye kadar gezegen için bilgiler var. bu durumda ay ile güneşin arasındaki açı 120 diyelim. ve merküryen bir istek ve ihtiyaç üzerine merkürü seçtim. benim merkür burcum koç ve retro 3. ev. açılan sayfada dört elementin şekilleri var. biz kağıda belirttiğiniz malzemelerle esmayı mı yazacağız yoksa taşımak için kullanılan hava grubundaki şekillerden birini yada hepsini mi ? uranüs ve plutonun vefkleri yok mu acaba ? onların yoksa satürn nün nasıl oluyor ? bunlar kollektif gezegenler çünkü varsa hepsinin olmalı yoksa hiç birinin olmamalı diye düşündüm. sevgiler saygılar emeğinize yüreğinize sağlık..
Aleyküm Selam. İlginiz için teşekkür ederim. Sitedeki İsimlerin Ebced değerlerinin doğru olduğunu söyleyebilirim. En azından hesapları titizlikle yaptım ve bir kaç kez de kontrol ettim. Vefk yapılacak mekanın kokusu nötre yakın olmalı ki, kokuyu tütsüyle istediğimiz gibi ayarlayabilelim. Yani bizim istediğimiz gibi koksun. Gül kokulu bir tütsü yakabilirsiniz. Vefklerin detay sayfasında 4 unsura göre olan vefklerden birisini yazmalısınız. 8x8=64 kutu olan bölümü yani. Vefkler yazılırken bir sıra takip edilir. İlk önce en küçük sayı ile başlanır ve tüm kutular bitene kadar art arda yazmaya devam edilir. Üzerinizde taşımak veya bir yere asmak için sadece hava tabiatlı olanı yazmalısınız. Mesela ateş tabiatlı olan vefkler metal veya çömlek gibi malzemelere kazınılıp, ateşe maruz bırakılıyor, su tabiatlılar suya konuluyor, toprak tabiatlılar gömülüyor. Yapılış amaçlarına göre değişik kullanım usulleri var. Genelde insanlar vefkleri üzerlerinde taşıdıkları için hava tabiatlı vefkleri tercih ediyorlar. Son bir kaç yüzyıldır vefklerle alakalı özgün bir kitap yazıldığını düşünmüyorum. Eldeki kaynaklarda da Uranüs Neptün ve Plüton vefkleri geçmiyor. Sanırım bu gezegenlerin varlığı bilinmiyordu. Ya da benim bu konudaki bilgim eksik. 9 lu dan daha büyük vefkler de var ama bunlar bir gezegenle ilişkili olarak gösterilmemiş. Sevgi ve saygı bizden. Allah cc başarı ihsan etsin inşaallah. İyi çalışmalar.
İlk yorumcu
Çok kıymetli bir sayfa ve paha biçilemez bir hizmet...Allah emek vermiş herkese kıyamete kadar yağan yağmur damlaları adedince sevap yazsın. Allah rızası için yardım edin dendiğinde gözlerinde $€TL beliren güruha kapak olsun. 10 aydır vefk yapmak için uğraşan biri olarak kullandığım övgü cümleleri hafif bile kaldı. Ayeti vefk etme imkanıda sunulacak mı?
Allah cc razı olsun. Çok teşekkür ederiz güzel dilekleriniz için. Zamanla daha da geliştirmek niyetimiz var inşaallah. Allah cc muvaffak eylesin. Çalışmalarınızda başarılar dileriz.