Vefk İlmi Vefklerin Yapılış Kaideleri Kendi Vefkini Yap
47 yorum yapılmış!
Gülşen
Hocam bende bu ilmi öğrenmek istiyorum Bunu nasıl yapabilirim
Merhaba ilginiz için teşekkür ederim. Bu konuda sitemizden oldukça fazla istifade edebileceğinizi düşünüyorum. Selamlar...
Ary
Selamlar hocam Vefk yaparkem cinlerin musallat olma ihtimali var mı?
Aleyküm Selam. Vefk ilmiyle uğraşacak kişilerin bu konuda vehim ve vesveselere kapılmayacak dirayette olma zorunluluğu var. En ufak bir tereddüt bile yaşamayacak kadar net olmak gerekiyor. Bu tip çekincelerle Havas İlminin hiç bir alanında etkinlik göstermek uygun değildir. Şunu demeye çalışıyorum, böyle bir ihtimal olmasa da, vesveseli insanlara bunu kabul ettirmek zor hatta imkansız. Bu soruyu vefk yapacak kişiye sormak gerekir aslında. Böyle bir ihtimal var diyorsa, o ihtimalin kapısını kendisi açıyor demektir ki, yine ancak kendisi kapatabilir.
Uğur erdinç
Haşa hocam haddim olmayaraktan demiştim , şimdi şöyle ben ilk baktığımda telefon programında yazılmış Yeni Ay, diye bende siteye baktım , güneş ve ay aynı burçta dır, vefk yapmaya elverişli değil ! yazıyor, neyse öteki gün baktım telime Yeni Ay 2.gün diye bende siteye baktım, sitede yazıyor 60 derece açı var diye , bende sabah 60lık vefki hazırladım yarım saat kala gezegen saati başlamasına bir bakayım tekrar siteye dedim bir baktım ki bu sefer yazmış 30luk vefk yapmaya uygun şaşırdım inanın hocam gözlerimle gördüm ki keşke ekran resmini çekseydim, buradaki kardeşlerimiz bunu okuyunca sakın ola yanlış anlamasınlar belkide biz yanılıyoruzdur, yoksa site saniye saniye saat saat hesaplama yapıyor yani, geceleri 3-4 kere bakarım siteye gündüz işte olmasak yine takipteyim demem o ki bu iki seferdir ya öyle denk geldim yada yanıldım saygılarımla.
Normal olan 0 dereceden sonra 30 derecenin gelmesi.
Uğur erdinç
Hocam bugün saat öğlen sonu 2 den sonra yanılmasan sitede ,60 derece oldu açı, ben ise bu pazar yani bugün sabah telefonumda sextile iconu gözüktü ve 60 derece acı vardı bende 60 lık yaptım , bu sefer telefonuma bakma sebebim ise , dün değil eversi gün sitede 60 derece var yazıyordu, dün gece vefk çizimi yaparken siteye baktım sabah ezanına yakın bir baktım 30 derece açı var diye yazıyor çok şaşırdım kendi gözlerimle gördüm yanılıyor olamam , hal öyle olunca bende telefonumda yüklü olana baktım, 4. gün ay yükselişte ve sextile yani 60 derece diye yaptım, şimdi gündüzdür ve öğlen sonu saat 2 den sonra sitede 60 derece oldu şu anda alabulak oldum , şimdi bu vefki ne yapayim ? , ha bana diyeceksinizki ay düşüşte oldu belki ondan görmüşsün, Efendim ay düşüşte oldumu bu sefer geri geri gider, 150 , 90 ,60,30, ve ikisi aynı borçta vefk yapmaya elverişli değil! ben bunları zaten günlük sitede takip ediyorum, şimdi hocam tekrar kontrol edip hesaplama falan bakarsanız sevinirim , ve bu vefki ne yapayım bozayim mi saygılarımla.
Güneşin bulunduğu burçla ayın bulunduğu burç arasındaki dereceyi doğru şekilde gösteriyor site. Sorun ne anlamadım ki? Sizin telefonunuzda başka bir program yüklü ve bizim site ile mi uyuşmuyor?
zehra
selamlar bir sitede okumuştum buradaki muskalari yazinca altina bu duada ekleniyormuş bu işin aslını çözemedim kopiyi buraya atiyorum. Havas ilmiyle uğraşanlar için oldukça faydalı ve gerekli bilgiler.Bir tılsım veya vefk yazıldıktan sonra tılsımı veya vefki aktif etmek için ayın-günün tılsımları ve görevli melekleri-hadimleri yazılan tılsımın veya vefkin altına ilave edilir.Bunda anlaşılmayacak bir şey yok.Altın değerinde bilgiler. ? vesselam
Nimet
Hocam kitaptaki vefkleri yazip bizde yapabilirmiyiz?
İlginiz için teşekkür ederim. Sitemizi dikkatlice inceleyip, vefk yapım kaidelerini öğrenirseniz neden olmasın.
izzet yaman
s.a yemin bahsi geçen yemin budur, işe yararmı yoksa eksikmi ? Ecibu ya Cibril Aleyke Esselam ve ya İsrafil Aleyke Esselam ve ya Mikail Aleyke Esselam ve ya Azrail Aleyke Esselam ve ecibu ya muekkiline bi hazel vefk (ayil takısı isimler ve yuşin) aksemtu aleykum bi Melaiketül Azam, esmeu ve ecibu daveti ve ahdertum hadim hazel yevm (o günün görevlisi) ve hadimehu (ve yardımcısı) maen en tehduru makami ve takdeu haceti ve hiye ( hacet söyle) bi hakki ( vefke alınan esma ve ayet ) ve bi hurmeti nebiyyine ve seyyidine Muhammedin Sallallahu Teala aleyhi ve sellim madamal leyli ven nehar ila yemil haşri vel karar. El vahen, El vahen, El vahen, El acele, El acele, El acele, Es saete, Es saete, Es saete. ?
Aleyküm Selam. İşe yarar. Selamlar...
izzet yaman
s.a çok güzel ve şık bir site olmuş çok beğendim, sayın adminim bir kaç şey soracam sakıncası yoksa tabi cevap verseniz memnun oluruz, böyle bişey duydum ve okumuştum ne kadar doğru yalan Allah bilir siz sayın admine soralım dedik, bu vefk çalışması ancak izin şartmış,yani icazet el alma gibi, bide özel kıyafetleri de varmış falan, hele şu yemin duası ruhanileri yönlendirme yani onuda kağıt üzerinde okuma olmazmış ancak ezberlemek şartmış ezbere okunacakmış, ayrıca başka bir yemin, kesam okudum oda kısa sizin sitedeki gibi uzun değil, kesamın uzunluğu kısası fark edermi bu sorduklarımın hepsini n cevabına arıyorum inş detayıyla bize söylersin sayın adminim kendinize iyi bakın iyi günler
Aleyküm Selam. İzinden kastınız, bir eğitmenden bu ilmi öğrenip icazet almak sa, yani sizin vefk yapabilecek derecede bu işi öğrendiğinizi ve iyi bir uygulayıcı olduğunuzu söylemesi ise olabilir. Ancak vefk yapmak için kimseden izin almanıza gerek olmadığını da bilmelisiniz. Yeter ki, bu ilmi iyi düzeyde öğrenip uygulayabilin. Aslında işin şöyle bir tarafı var. Kimi insanlar vesveseli. Bu tür insanlar hep tereddüt içinde oldukları için illa ki birisinin onayına ihtiyaç duyuyorlar. Mesela buradan bir konu hakkında soru soruyorlar, aldıkları cevaba güvenmeyip başka isimlerle tekrar tekrar aynı şeyi soruyorlar. Takıntılı, vesveseli insanlar bu tür ilimlerde başarılı olamazlar.
Vefkin teknik kısımları, yani, ne zaman yazalım, neyle yazalım, ne okuyalım, nasıl katlayalım vs vs gibi konular bu ilmin az bir kısmıdır. Tabi ki bunları öğrenmek ve kusursuz şekilde yapmak gerekir. Ancak geri kalan büyük kısım sitemizin İMAJİNASYON kısmında işaret etmeye çalıştığım gibi, olayı yaşamakla alakalıdır.
Özel kıyafet isterseniz olabilir. Yani sürekli vefk yapıyorsanız neden olmasın. Şart mı derseniz hayır.
Kasemi ister kağıttan okuyun ister ezbere, ama kararlı ve inançlı olun. Uzun kısa durumuyla alakalı faraza bir yorum yapmak istemiyorum. Ne okuduğunuzu bilmiyorum çünkü.
Mehmet Şakir
Anlayışınız ve müsade ettiğinizden ötürü çok çok teşekkür ederim tekrardan Hakkınızı helal edin yüce Rabbime emanet olun görüşmek umuduyla hoşcakalın.
Mehmet Şakir
selamün aleykum sizin güzeliğiniz siteye dahi yansımış berak temiz çok hoş bir site olmuş bilgiler ise bir hazine ellerinize sağlık , burada hazir olan vefklerden alıp üzerinde calışmak isterim sizin müsadeniz izniniz var ise , şimdi bir sitede insan bişey kopya aldı zaman site admini kızıp , koplamasına izin vermez ondan diyorum, zamanımı cok alır 4,5 gün, o açıdan sizin müsadenizi istiyorum ,sizden haber bekliyorum tüm güzelikler sizlerin olsun gürüşmek umuduyla hoşcakalın.
Aleyküm Selam. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Sitenin var oluş amacı vefk ilmine ilgi duyanların yararlanacağı bir kaynak olmasıdır. İstediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Allah cc başarı ihsan eylesin inşaallah.
CoMoDo
ES SELAMU ALEYKUM hocam , Hayırlı olsun facede sayfanızda mevcut :)) https://www.facebook.com/Astrovefk
Aleyküm selam. Bu sayfayı silerseniz memnun olurum. Gerekli görürsem ben açarım ileride.
CoMoDo
ALLAHU TEALA razı olsun Hocam cevaplanız için efendim , vefk teki küçük sayıdan büyük sayı doğrudur lakın demek istediğim vefkin içine yani küçük karelerine diyelim ki arabçada 234 yazacağız ben bunu sağdan mı yazayım ilk 2 sonra 3 sonra 4, yoksa fark etmezmi demek istediğim buydu efendim, örnek vefki kurşun kalemle yazıp gece nasipse 3 ten sonra eklerim ,dereceler hesabı ,ulvi ve sufli isimleri esmai avan bu sefer Esmaları üste ayeti alta yazacağım ki bu seferde inceleyiniz İNŞAALLAH o şekilde hareket ederim amacım öve öve bitiremedikleri vefkin aynısı olsun belki bu aciz kulda faydalanır diye düşünmüştüm gece örnek vefki çizer yolarım hocam selam dua ile...
Allah cc sizden de razı olsun. Rakamlar soldan sağa yazılıyor. Önce 2, sonra 3 ve 4 olarak.
Daha önce bana resmini gönderdiğiniz, Buni nin o öve öve bitiremediği vefkin asıl suretini verdiği yönünde bir yorum yapmıştım ama bu konuda sizinle fikir ayrılığımız var sanırım.
CoMoDo
Es selamu Aleykum hocam şöyle bişey mümkün mü, Camiul Vedud bu şekilde harf harf ebcedle hesap yapıp vefki yapsak hocam örnek bazı açılarda 11 katı eklemişsinız zaten bizde o iki esmayı alıp fazladan olan harfleri u ,lam da ebcedle hasep edip ileve edip vefki yapma gibi INSAALLAH anlatabilmişumdir selam ve dua ile...
Ve Aleyküm Selam. Anladım, yapabilirsiniz tabi ki.
CoMoDo
Hocam ,ha bide vefkin içini yani pusulası sağdan sola doğrumu yazalım rakamları yoksa fark etmezmi ?
Vefk yazılırken en küçük sayıdan başlanır ve dereceye göre 1, 2, 3, 4, 5, 6 arttırılarak devam edilir. Yani ilk hane en küçük rakamın yazılı olduğu, son hane de en büyük rakamın olduğu kutudur. Bu önemli bir konudur. Tam olarak anlayıp anlamadığınızı teyit edin lütfen. Selamlar...
CoMoDo
Es Selamu Aleykum Hocam Bayramınız Mübarek Olsun, önceki mesajıma cevabınızdan dolayı teşekkür ederim ALLAH A.C razı olsun, Efendim ben kendi vefkimin örneğini çizdim ve siz bunu detayıyla inceleyip bana eksiklerimi hatarımı ve kendi tecrübenizi bu aciz kula söylersiniz sevinirim, inanın 6 aydır çizim yapıyorum malesef kitaplardaki gibi tek kalem sanki matbaada basılmış, sanki makine ile baskı yapmışlar gibi olmuyor bir türlü , gözle görülebilen çok hafif farkediyor ne kadar özensemde, attığım örnek aceleden yaptığım için hafif eğrilik falan var ama gerçek çalışmamda daha düzgün çizmeye gayret edeceğim İNŞAALLAH. 1. Buyurduğunuz gibi vefkin çizimi ve düzgünü Haricinde İmajinasyon,Muhafaza ve Hizmet... , Kendim tabirim ise şüpe ve deredütsüz inanarak vefkle bütünleşerek Düşüncelerini aktarmak.. 2. Efendim elimde tek safran zağferan mürekkebi tek var yazım için ,misk ve ya başka şey karıştırmadım ki şu anda imkanlarım kısıtlı.. 3. Yazımdaki safran mürekebi olsun, yazım işi olsun, eklenen görevli isimleri olsun, detayi ile inceleyiniz hocam... 4. Siz vefki inceleyip buraya yazdıktan sonra ona göre hareket edeceğim saygılarımla ALLAH A.C emanet olun selam ve dua ile..
Örnek vefkiniz neyin vefki anlayamadım. Esma mı Ayet mi? Boş hane neden boş? Hatalı eksik yazdığınız kısımla alakalı sorun ne? Vefkin kendi hadimlerinin isimlerini çıkardınız mı? Esma-i Avan nerede? Kurşun kalemle bir örnek yazıp iletin, inceleyeyim. Bu tam bir vefk olmamış. Etrafındaki ayetler, havas tekniklerine aykırı yazılmış. Etrafına ayet yazmanızı önermiyorum. (Çünkü hata kabul etmez. Önemli ayrıntıları var.) Eldeki imkanlarla bunun eğitimini veremem. Birlikte çalışmak gerektirir.
Vefki yazın. Etrafını besmele ve Gavlehul Hakk ve Lehul Mulk ile çevreleyin. Örnekte yazdığınız gibi yani. Etrafına da, 4 büyük meleğin isimlerini yazın. Sonra katlar muhafazaya alırsınız. Ulvi-Sufli muekkillerin isimleri ile Esma-i Avalarını da kontrol etmem için bana yazıp gönderin. Selamlar...
CoMoDo
ES SELAMU ALEYKUM hocam ewt yine ben :) Efendim İNŞAALLAH iyisinizdir inanın dualarımdasınız, Lakın bu aciz kul ay yenileniyor ve hazırlıklar yapıyorum RABBİM izin buyurursa İNŞAALLAH hali ile sizin kafanızı şişiriyoruz kusurumuza bakmayıp Hakkınızı helal edin Efendim, inanın sual sorarken bile düşünüyorum acep Hocamızı sıkıyormuyum yoksa rahatsız ediyormuyum diye.. Efendim müsade buyursanız sualerime geçeyim..
 1. Malum ne tür bir vefk kendime yapacağımı her halimle ve sualerimde bellidir zaten, örnek aldığım vefk, İmam El Buni nin yaptığı 9 lu kamer vefki tabi ben 6 li vefke yapacam onu nasipse.
 2. Vefkin üst köşelerinde Mazerin, Kemdamin, Gaseveratın, Deykalın, yanılmasam cin padişah isimleridir, onuda vefke ilave edip kassemde onuda okuyacağım..
 3. İmam El Bunu, Öve öve bitirememiş ki, o vefki taşıyan kadın, ölünce üzerinenden çıkarınca vefki kadın eski çinkin haline büyünmüş, yaşlı kadın taşımız bir anda inanılmaz bir güzelik v.s işte, Acep Hakkı ile yapılan vefki bu tessir göstermi yoksa abartılmışmı .. ?
 4. Yoksa eski o cübbeli sarıklı zatların yazdığı vefkler ayrı biz aciz kul yazdığımız farklı mı olur tessir bakımında ve menfaat bakımında ..?
 5. Bu aciz Kul hangi açıdan vefki yazsın ?, ki sizin buyuracağınız ay ve güneş arasındaki açılar, 30,60,90,120,180..
 6. Yanılmasam vefk üzerinde oldumu tabi doğru yazılmış ve okumasını aksatmamış, asla şüpe tereddüt olmadan, bir müddet düşüncelerini faaliyete geçirir gibime geliyor, belki güleceksiniz bana, ne alaka yada niye böyle bişey yazdınki, çünkü normal zikir esnasında bazen ister istemez beynimde bişey geçer, ve bir bakmışım ki günün birinde o zikir esnasında beynimde ne geçmişse o gerçekleşmiş defalarca tercübe edindik Elhamdulillah, ama vefki bilemem ki onuda öğreceğiz..
 7. Çok özür dilerim hocam konu sapmış gibi olmasın, daha önceleri, bir kardeşimizi kıramadım ona cuma venüs zührede, ben normal bir hifz yani muska gibi muhabbet ayetlerini yazdım alta isimleri kassem oluşturdum okudum yazdım buhurladım verdim, ve bu kişi bir hafta boyunca sevincinde havalara uçuyordu adeta mucije diye, ve bir haftadan sonra baktım ki üzgün dediki artık çalışmıyor galiba yine eskiye döndük tessir etmiyor diye,, Acep ben yanlışmı yazmıştım yoksa sorun bendemiydi ondamıydı halen anlamış değilim ? ve acep vefkte aynı böyle mi yapar ?
 8. Efendim örneğimdeki vefk bu ve 6 li vefke uyarlayacam, buda resmi https://i.hizliresim.com/UMgtoT.jpg
 9. Sizi saygıyla selamlıyorum İNŞAALLAH beni anlamışsınızdır ve benden sıkılmamışsınızdır, okuyup beni Aydınlatırsanız sevinirim hocam, sizi ALEMLERİN RABBI OLAN ALLAHU TEALA ya emanet ediyorum selam ve dua ile...
Ve Aleyküm Selam. Sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyuyorum rahat olun. Zaten sitemizin en önemli amacı bilgi ve tecrübelerimizi bir birimizle paylaşmak. Bahsettiğiniz vefk Ay ın default vefki. Aslında ay vefkinin diziliş pusulası demek doğru olur. Benim zannımca aslında Buni vefki vermemiş sadece işaret etmiş. Zaten onun uslübunda bu şekilde işaret etmek var. Kaldı ki vefkin etrafında yazılı olanlarla vefk uyum da göstermiyor. Muhtemelen bahsettiği vefk etrafında yazılı olan ayetlerle ilişkili bir vefkti. Yirmi yıl evveline kadar Şems-ul Mearif i satır satır bilirdim desem yeridir belki. Ancak çok az istifade ettiğimi de belirtmeliyim. Bunun sebebi yazarının bu bahsettiğim uslübu ile ilgili. Aslında kitabın ön sözünde kendisi de uyarıda bulunuyor bu kitabı kimler için yazdığı konusunda. Bu vefkle alakalı çok fazla bir yorumda bulunamayacağım.
Vefkler son derece tesirli çalışmalardır. Keramet ne sarıkta ne de cübbe de zaten. Tasarruf konusu çok önemli. Bir kişinin belli bir mana üzerinde önceden gelen çalışmalarından kaynaklı bir tasarrufu varsa, bu durum vefkin tesir gücü üzerinde son derece etkilidir. Düşüncelerin faaliyete geçmesiyle alakalı söyledikleriniz çok önemli. Benim imajinasyon diye işaret ettiğim konu da budur zaten. Ben hep şunu savunurum. Vefklerin yapılışı ile alakalı teknik konular, biraz dikkat ve tecrübe ile herkes için yapılabilecek şeylerdir. İmajinasyon konusu ise, bu teknik konunun dışında ve yetenek işi. İmajinasyonu en iyi yapan, en iyi vefki yapar diyebilirim. Derecelerin tesir kapasitesiyle ilgilenmeyin. Sizin yazım gününüzde hangi derece denk gelmişse o derecede olan vefki yazın.
Arkadaşınıza yaptığınız çalışmayı görmeden tam bir analiz yapmak mümkün değil. Sadece genel bir kaideden bahsedebilirim. Muskalar zaman geçtikçe tesirlerini kaybederler, vefkler ise zaman geçtikçe daha da güçlenirler. Bilemiyorum, belki de çalışmanızı tam olarak muhafaza edemedi, belki yazıları silindi, delindi veya yırtıldı...
Aynı şekilde ben de sizi ALEMLERİN RABBI OLAN ALLAHU TEALA ya emanet ediyorum selam ve dua ile...
CoMoDo
Siz beni aydınlatınız ALLAHU TEALA da sizi aydınlatsın, manevi konular buyurduğunuz gibi ELHAMDULİLLAH sıkkıntımız yok zaten vefk ilmide siz değerli hocamızın vesilesi ile başaracağıma inanıyorum inanmak ve şüpe etmeden yapılan iş zaten başarının yüzde 90 nıdır, baştacınız efendim selam ve dua ile...
CoMoDo
Es Selamu Aleykum Hocam, Buhurlama konusunda, vefki az yüksek yere asıp buhurlamada, önümüzde yani kıbleye doğrumu olmalı yoksa sağımızda, solumda, arkamızda fark etmezmi? bide Hocam buyurmuştunuz ya içinize ısınan esma lakın bu aciz kul Esmaul Husnayı sürekli zikirle meşkul olur, yapılan ibaadetler ameller gizli olmalıdır, lakın bazen az üstünü açmak lazım sual ve bilgi için, Efendim şimdi VEDUD, CAMİ, GUDDUS, AZİYM, bir kaç tane 8-9 senedir okuyorum, doğru okuyorum yanlış mı okuyorum onu ançak Alemlerin RABBI olan ALLAHU TEALA bilir için bir tanesi beni çok halsız, yorgun bırakıyor oda ZUL CELALİ WELİKRAM, nedeni bulamadım ve hocalarda pek malumunuz o kadar yardımcı olmaya pek hevesli değiller, yeni vefkimde aslında VEDUD Yada CAMİ, veyahut ZUL CELALİ WEL İKRAM, bu 3 esmadan birini niyetimdir lakın bu aciz kul bir kitapta okumuştu ve yazarı aynen şöyle söylemişti : Kardeşim vefk yapıyorsunuz yapıyorsunuz, bakmışım VEDUD esması 9 vefk kamere ait siz 4 lu vefkte yapmışsınız, Sonra yakınıp duruyorsunuz Hocam vefk yapıyorum yapıyorum Başarısız oluyorum, Tabi olursunuz... : yazar Bülent Kıssa Havasın Derinlikleri adlı kitap ... işte kafamızı kurcalıyan bu gibi şeyler çok yoksa VEDUD, CAMİ yıllardır okuyorum güneş vefkimde istediğimdi, oysatabi sizin gibi tecrube ve ilim sahibi bir hocamızın tecrubesi ilmi elbete bize yol gösterecektir, hocam yazdığım bu mesajıma ve daha okumadığınız mesajıma okuyup benim gibi aciz bir kulu aydınlatırsanız sevinirim, inanın dualarımdasınız ALLAH A.C razı olsun selam ve dua ile...
Ve Aleyküm Selam. Vefkin altına buhuru yakın. Başında beklemeniz gerekmiyor. Vefk buhurlanırken siz başka işlerinize bakabilirsiniz. Şu halde önde mi arkada mı olacağının bir hükmü yok yani. Esma zikrinde ritim ve nefes ayarı sürekliliği sağlamak açısında çok önemli. Bu konuya burada girersek belki size faydası olur ama, yeni başlayan bir çok kişi detayda boğulur. Siz ne demek istediğimi anlarsınız diye düşünüyorum. Kısacası halsizliğin sebebi nefesle alakalı.
Sorunuzun devamı için şunu söylememe izin verin lütfen. İşin teorisiyle ilgilenenler çok katı kurallarla insanları öyle bir kısıtlıyorlar ki, onların öğretileriyle hareket edenler sanıyorlar ki en ufak bir eksiklik işi fesada uğratacak. Tamam bunun doğruluk payı var ama, uygulayıcı olmadıkları için neyin nasıl tölere edildiğini bilemiyorlar. Bu iş metafizik sahada cereyan eden bir iş. Gerilmek, aşırı derecede titizlenmek, yanlış yapmaktan korkmak, mükemmeliyetçilik duygularına bürünmek, insanı şartlanmalara sürükler ki, bu ruh haliyle uygulayıcı olunmaz.
Her hangi bir İsm-i Şerifin vefki her hangi bir gezegenin tekelinde olsa idi, ben de sadece o gezegene ait vefkini koyardım siteye. Ama bir düşünün, VEDUD manasıyla en zıt görünen 5li MARS vefki bile neden var sitede. Zorla sevmek, sevmeye zorlamak, aşkla sevmek, minnetle sevmek, saygı temelli sevmek, sebepsiz sevmek, ilkesel olarak sevmek, sevmeye mecbur olmak, daha nice sebepler... Uygulayıcı olsalar bu durumların hepsi ile karşılaşırlar, ahkamlarını da buna göre keserlerdi.
Yıllardır meşgul olduğunuz İsmi-i Şeriflerin olması o kadar güzel ki. Yıllardır ne manevi birikimleri olmuştur kim bilir. Ben mesela VEDUD ism-i şerifini yıllardır zikrediyor olsam. Günün birinde ruhsal sorunları olan bir kişi için vefk yazacak olsam, ŞAFÎ vefki yerine VEDUD vefki yazardım mesela. Ama hiç bir Esma da tasarrufum yoksa ŞAFÎ vefkine yönelirdim. Vefk ilmi hudutsuz bir ilimdir. Tam bir muammadır. Ancak ben sade bir şekilde, işe yarayan bir vefk yapabilmeye yöneltmek istiyorum insanları. Yoksa her konusuna bir kitap yazsak yine yetmez. Hiç kafanız karışmasın. Rahat olun. Bu işlerde rahatlık ve huzur son derece önemlidir. Allah cc a emanet olun...
CoMoDo
Es Selamu Aleykum Hocam ALLAHU TEALE Razı olsun efendim şimdi, vefk dışında normal zikir okumalarımda örnek : 3000 - 5000 gibi gibi okumalarımda Ya, En, Eş, gibi nidaları ekleyim mi yoksa sadece ismi şerifi tekmi zikredeyim aslında 1 haftadan fazladır Ya Nidası eklemiyorum başlarına uzun zikirlerimde de, lakın kendimi çok tuaf hisediyorum hani birşey eksik gibi, Yıllarca Ya nidası eklediğim için ki hocalar öyle demişti bana, şimdi bana diyceksiniz neyi fark ediyorsun, efendim arada ki fark, Ya nidası eklenince adet sayısı çok yüksek rakama çıkıla biliyor, ama nida eklenmeyince daha ağır oluyor okuması ne hikmetse :) Efendim bana bu aciz kula öneriniz, ve normal zikir ve okumalarımda ne buyursunuz ? Esmaul hüsnayı düzgün ve uygun zikir tabi ... ALLAHU TEALA ya emanet olun saygılarımla selam ve dua ile...
Ve Aleyküm Selam. Kainattaki her şey gibi bizler de Esma terkibiyiz. Yani her ism-i şeriften biraz biraz var hamurumuzda. Mesela Yâ Selam şeklindeki bir zikir dua niteliğinde pasif zikirdir. Ya Rabbi beni selamete erdir demek gibi düşünün. Selam şeklindeki yalın zikrin mana ve makamı ise çok daha farklıdır. Bu aktif zikirdir. Ya Rabbi yarattığın selamet mekanizması içerisinde aktif rol almak, bu konuda kendi imkan ve kabiliyetim nispetinde sana benzemek istiyorum. Beni bu konuda eğit, imkan ve kabiliyetimi arttır, beni selamet mekanizman içerisinde bir memur eyle demektir. Haddimi aşmak istemiyorum. İkisi de güzeldir. Takdir sizin. Bir ism-i şerifi yalın olarak zikretmek, kendimizdeki o ism-i şerifin oranını arttırmaya yönelik bir çalışmadır. Demem o ki, biz Allah azze ve celleden her halükarda kendimiz için selamet dileriz tabi ki, ancak madem O nun kulu ve Kainatın Efendisinin bir ümmeti olma şerefiyle müşerrefiz, biz de gücümüz yettiğince etrafımıza esenlik saçalım. Bu duygulara sahip değilsek, bu ilimlerin kapısı bize açılmaz. Vefk yapmayı da zaten sadece kendi ihtiyacımız için öğrenmek niyetinde değiliz.
Bir kimse düşünün ki, vefk ilminin her türlü inceliğine vakıf. Sular seller gibi ezberlemiş olsun her şeyi. Bu kişi, mazluma kol kanat germiyorsa, zulme sessiz kalıyorsa, parasız kalmaktan, hasta olmaktan, sıkıntı çekmekten... korkuyorsa... Bu kişi SELAM vefki yapacak değil, SELAM vefki yapılacak kişidir. Bu ilmi ne derecede tahsil ederse etsin, insanları, hayvanları, güzeli, çirkini, müziği, sanatı, yaşamı, ölümü gücü ve kabiliyeti nispetinde her şeyi sevmiyorsa, VEDUD vefki yapacak değil, VEDUD vefki yapılacak kişidir. İşte yalın zikri bunun için tavsiye ediyorum. Potansiyelimizi arttırmak, fizik alem ve metafizik alemdeki tutarlılığımızı sağlamaya gayret etmek için. Şayet biz tasavvuf talebesi olsaydık, şeyhimize sorardık Yâ diyelim mi demeyelim mi diye. Ama bizim işimiz başka, yolumuz da...
CoMoDo
Sağolun efendim RABBİM Razı olsun selam ve dua ile...
CoMoDo
Es Selamu Aleykum Hocam ALLAH A.C razı olsun vesilenizle ilminizle aydılanıyoruz ne kadar teşekkür etsek dua etsek size yinede azdır Efendim malumunuz, bu aciz kul yeni hilal da, kendime vefk yapacağım, RABBİM izin buyurursa.. bilirsinizki ki vefk kişiye özeldir ve bir ihmalsızlık yada hata yanlış bütün emekleri boşa çıkarır sizden aldığım öğüt öneri ve bilgi çok önem taşımakta, daha önce kendime hıfz yazmıştım ayetlerle alta kassem yazarak ki o yazdığımı sadece 10 gün taşıdım ki inanın o hıfz muska yani, sanki kalbleri insanların sevgisi beğenisi mıknatıs gibi idi, sonra bozdum sildim ki hedefimde daima vefk vardı çünkü havas ve ilim kitapları vefklerin tesir ve ne kadar güçlü olduklarını öve öve bitirememişler, lakın bu aciz kul daha önce vefk 4-5 kere yapmıştım 3 keresinde yazım işi bitti bu sefer saati bitti daha tütsülemek ve kassemi okuma kalmıştı vazgeçip sildim bir iki kere öyle olmuştu, değer 2. yapılışımda sadece 3 gün taşıdım baktım hiç etkisi yok, düşündüm yazdığım hıfz 2 günde etkisini göstermişti ve onu da sildim ondan sorup iyice bilgilenip nasip olursa bu yeni hilal da yazacağım İNŞAALLAH ve başını ağrıtacağız hakkınızı helal edin efendim siz yıllardır bu vefk ilmine vakıfsınız ELHAMDULİLLAH
 1. Yazacağım vefk, kalblerin celbi-muhabbeti, şirinlik, beğeni v.s ?
 2. Jüpiter vefkmi, yoksa güneş(semş) vefki mi ?
 3. 4 lü vefk ezberimde, 6 Vefk, sadece 2 günde ezberlerim İNŞAALLAH ?
 4. Bana önereceğiniz eğer 4lü ise, Hangi Esma : CAMİAYN, NUR, VEDUD ?
 5. Bana önereceğiz 6li vefk ise eğer hangi Esma : zul celali vel ikram, RAUF, CAMİ, VEDUD?
 6. Burcum balıktır, onun için diğer vefklerin etki olması ?
 7. 4lu vefk ve 6 vefk hangisi konumla alakalıdır ve hangisi icabeti çabuklaştırır ve hangisi daha çok tessirlidir?
 8. Mesela bugün kasseme bugünki melek ve yardıcısı ismini okuduysam yarın başka günün meleği ve yardımsını ekliyorum örnek, RUKYAİL, Diğer gün CEBRAİL A.S ?
 9. Arabça harfler, 3 çeşit biliriz yeni, eski, ve değişik, mesela : sizin yazdığınız, 4, bide 3 tersi, 6, bide sizin yazdığınız 6, 9 diğer bir örnekte ise başında ayın ve sonu 9 olan, sizin yazdığınız, 5 ( 0 ) diğer beş ise B tersi ? öneriniz ?
 10. Bu bilgiler dışında vefk yazımında özel bir duası yada bizim bilmediğimiz bişey varmı ?
Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum Efendim ALLAHU TEALA ya emanet olun selam ve dua ile...
Ve Aleyküm Selam. Benim önerim 6lı Hava Tabiatlı VEDUD vefkidir. Tabi ki illa bu olacak diye bir şey yok. Sizin içinizin ısındığı ve sürdürebileceğiniz başka bir İsm-i Şerif de seçebilirsiniz. Ama kalplerin cezbi için en tesirlisi GÜNEŞ tir. Vefkin diziliş pusulasını ezberlemenize gerek yok. Baka baka yazabilirsiniz. Burcunuzun Balık olması hiç bir şeyi değiştirmiyor. Günün müekkilini bahsettiğiniz gibi anarsınız zaten sorun yok. Rakamların yazılışı konusunda benim önerim sitede verdiğim örnek vefklerdeki gibidir. Vefk yazımının ana kaideleri bu zamana kadar konuştuğumuz ve site de verdiğimiz bilgilerdir. Ancak şurası çok çok önemlidir. Vefk kaçlı olsun, hangi İsm-i Şerifin vefkini yazalım, 90 derece mi 120 derecemi olsun, safrana misk katalım mı katmayalım mı vs vs konular çok önemli olmakla beraber, tabiri caizse vefkin cesedi ile alakalı konulardır. Bu kuralların tamamını eksiksiz bir şekilde yerine getirmiş olmakla vefk yapmış olmayız. Vefkin yine tabiri caizse esas ruhu imajinasyonla verilebilir. Allah cc a emanet olun. Başarılar diliyorum.
CoMoDo
Cok sağolun efendim selam ve dua ile.
CoMoDo
ESSELAMU ALEYKUM efendim sizi rahatsız ediyorum farkındayım kusuruma bakmayın hakkınızı helal edin bu vefk ılmine cok nadir kimseler vaķıfdır bundan dolayı sizi yormamızın sebebi kendi şahsımadır bu sualer efendim daha önce belirtmiştim bir kitapta okuduğum kadarı ile bayanlar kendine 30,90,150 derecede Biz erkekler ise kendimize özel yapacaksak 60,120,180 açıları beklemiz lazım. Örnek ben bir bayanin muhabbeti , beğenisini kazanmak , yada herkes sevsin gibi gibi, kendime yapacaksam, 60,120,180 gibi acılarda yapmam lazım eğer 30,90, 150 lerde yaparsam Çalışmaz bu vefk.. 2.Vefkin altına kassem v.s isimimizi ekleyelim mi..? Allah a.c razı olsun herşey icin selam ve dua ile...
Ve Aleyküm Selam.
Asla rahatsız olmuyorum. Aksine memnun oluyorum. Vefklerdeki erkek ve dişi ayrımı her ekolde yok. Olmazsa olmaz bir nitelikte değil bana göre. Vefkin altına isim ve kasem eklenmemeli. Selam ve dua ile...
CoMoDo
Cevap için sağol Kardeşim Rabbim razı olsun önerileri ve Yardımlarınızdan dolayı çok teşekür ederim saygılar ve sevgiler selam ve dua ile....
Allah cc razı olsun katkılarınız konuların daha iyi anlaşılması adına faydalı oluyor. Ben de hiç bilmeyenleri dikkate alarak yazmaya gayret ediyorum.
comodo
Her konuda yardımlarınızdan dolayı teşekkur ederim Rabbim razı olsun.. Kalblerin celbi muhabbet şirinlik beğeni icin kabul ve tessir konusunda 6 vefk şemste yani güneş pazar günüyü tavsiye buyurdunuz peki hangi esma tavsiyeniz ?.. Peki kardeşìm ben 4 ve 3 vefk dışında başka vefklerde calısmadım , simdi pazar günü bir kağıta kopya yazip ona bakaraktan yapayım yoksa jüpîter vefkinemi devam edeyim bu konuda ne buyurursunuz.. selam ve dua ile..
Bana kalırsa ilk olarak VEDÛD İsm-i Şerifinin hava tabiatlı Jupiter vefkiyle bir başlangıç yapın. Bunu okumak kolay çünkü. Dikkat edin! Zikir hızlandıkça dalgınlık edip, VEDUT şeklinde çıkmasın ağzınızdan. Vav ve Dal harfleri tam çıksın. Yazılar kağıdın arkasına geçebilir sorun yok.
CoMoDo
AMİN ECMAİN ALLAHU TEALA ilminizede Artırsın İNŞAALLAH..
YA, EL, EN, EŞ nidaları zikirlerimde vede İSMİ-İ ŞERİFİ andığım zaman okurum..
Ama yazım içinde sadece esmayı eklerim Örnek : WEDUD CAMİU NUR... gibi..
Örneğin ekleyeceğim eyet ve esmayı şu şekil eklerim ..
Felemma raeynehu ekbernehu ve kata’ne eydiyehunne, haşa lillahi ma-haza beşeren in haza illa melikun kerim WEDUD CAMİ NUR ADUF GARİYB
Kul in-kuntum tuhibbunellahe fettebiuni yuhbibkumullah VEDUD CAMİ HANNAN SERİU MUTEAL MUCİYB AZİYM

V.S bu gibi vefkin etrafına ilk önce ayet altına esma..
Bu arada unutmuştum söylemeye vefk yazılımında kağıtın arka tarafında izi çıkıyor zağferanın yani safran mürekkebi
Selam ve dua ile...
Allah cc muvaffak etsin inşaalah. Detayına burada girmemizin mümkün olmadığı bir konudur Havas Kıraati. Ama en azından yeri geldikçe müsaade edildiği kadarıyla ufak tefek te olsa değinmeden olmuyor gördüğüm kadarıyla. Rezzak İsm-i Şerifini örnek göstererek giriş düzeyinde bir izahta bulunayım. Biliyorsunuz bu İsm-i Şerifin frekans değeri 308 Hertz dir. Bu İsm-i Şerifin kapsamı alanındaki kapıların anahtarı da 308 dir. Biz bu frekansı üretmeye çalışıyoruz. Halbu ki, başına Yâ getirsek ekstradan 11, El getirsek 31 Hertz lik ektra bir frekans karıştırmış oluruz ki, bunlar farklı şeylerdir. Hem zaten vefke alınan harflerin hepsi okunacak, o da ayrı bir konu. İMAJİNASYON bölümünün ilk paragrafına göz atmanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca yine HADİMLER bölümünün son paragrafını da bir gözden geçirmekte fayda var. Şu kadarını söylemeliyim ki, 30 yılı aşkın süredir arapça okumama rağmen, çok zorda kalmadıkça ayetlerle çalışmıyorum. Neredeyse tüm çalışmalarım hep Esma-ul Hüsna üzerine olmuştur. Çünkü harfler çoğaldıkça, her seferinde aynı frekansı tutturmak çok çok zorlaşıyor. Bazı okumaları yapabilmek için haftalarca çalışmam gerektiği olmuştur. Profesyonel bir ses sanatçısının bile, bir şarkıyı repertuarına almadan önce yüzlerce kez okuduğunu untmayın. İnanın abartmıyorum 40 yıldır bu işlerle uğraştığını söyleyen insanlarla karşılaştım ama 786 Hert lik bir besmele çekenine rastlamadım. Tabi ki yok değil. Bizim asla boy ölçüşemeyeceğimiz büyüklerimiz de vardır ama onlarla da her istediğinde karşılaşamıyor insan. Asla hevesinizi kırmak istemem, sadece ufkunuzu açmaya çalışıyorum.
CoMoDo
Es Selamum Aleykum Güzel Kardeşim, Cevap İçin Sağol var ol ALLAH A.C razı olsun...

KENDİME VEFK YAPIYORUM...

 1. Amacım, kalblerin celbi, muhabbet, şirinlik herkes tarafından beğenilmek.
 2. 2-3 gün öncesinde ön hazırlık, derecelendirme hesabı iyice odaklanma v.s.
 3. vefk için yeni A4 veya A3 beyaz kağıt kulacağım.
 4. Yapacağım vefk, Ya cami Ya Nur Ya Guddus, Neden bu Esmalar ? çünkü sürekli zikrettiğim Esmalardır .. aslında Ya Vedud a.c vefkini yapacaktim lakın o ismi şerif pazartesi ay kamere aittir bizde müşteri, jüpiter olan Ya Cami a.c düşürüyorum, İki zıttı bir arada bulunduran Dilediğini yerde toplayan birleştiren.. o manaya bakaraktan, Tesir altına alan ve ve kalblerin celbi muhabbet, beğeni v.s bizde bu İsmi şerifini Uygun gördük.
 5. 4lü vefk perşembe güneş doğarken müsteri, jüpiter vefki yapacağım, yapmadan önce çarşamba gecesi, seher vaktinde müsteri saatinde çizimini hazırlıyorum, önceden hazırlama sebebim etrafına 4-8 ayet ve Esma ekleyeceğim için o 45-50 dk bitiremem ondan.
 6. Buhurumuz yavaş yavaş yanıyor, 2 rekat namaz kılıp, dua ettikten sonra 100 istiğfar salavat 100 salavati şerif okuyoruz, istiğfar : Estağfirullah El AZİYM... demek salavat, Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed.. 3 fatiha 11 ihlas okuyup Resulullah s.t a.s.a.s efendimize ve Gavsul azam Seyyid AbdulKadiri Geylani Hz. hediye ettikten sonra, Besmele ile her haneye salavat ile yada fatiha ve ya o İSMİ ŞERİFİ zikrederek bitiyorum içini.
 7. Vefkin sağdan sola çapraz v.s hepsi hesabını yaptık doğru çıktı, hepsinin hesabı, 114 yada belirlediğimiz sayı çıktı.
 8. Etrafına 4 büyük melek ismi yazdıktan sonra 2 ayet yazdıktan sonra zaman az olduğu için oluşturduğumuz, kassemi 4-6-10 v.s okuyup çalışmamızı solandırıyoruz, 6-7 saat sonra tekrar müşteri saatinde aynı işlemi tekrarlayıp diğer ayet ve esmaları ekleyip az yüksek yere asıp buhurlardırıyoruz 3-5 dk falan, ve vefki katlayıp, tekrar okuma ve kassemi okuyoruz..
 9. Vefki kendime özel yapacağım için kassemi, ruhanileri yönlerdirme okumasını, 11, 21, 41 gün düşünüyorum okumaları ise Zikir ve ayet okumalarınıda yaşadığım müddet her gün İNŞAALLAH... :)
ŞİMDİ MERAK ETTİKLERİMİZ
 1. Şimdi vefkim oldumu ?
 2. Çizimleri hep sağdan yapıyorum, kağıdı sağa çevire çevire hep sağdan :) ?
 3. Çizimi önceden çizersen olmazmı hani geceden hazırlama gibi çerçevesini ?
 4. vefki katlamada üçken olmasa kare şeklinde katlarsak bişey olurmu, etkisi bakımında yada şartmı üçken ?
Sualımızın cevaplarını bekliyoruz İNŞAALLAH ... kendine iyi bak kardeşim selam ve dua ile...
Ve Aleyküm Selam. Allah cc sizden de razı olsun. İlminizi arttırsın, hizmetlerinizi daim eylesin inşaallah.
Kalplerin cezbi ile alakalı çalışmalarda GÜNEŞ saatini ve dolayısı ile altılı vefkleri de hiç çekinmeden kullanbilirsiniz. Özellikle kalplerin cezbi ve makbul sayılmak için son derece uygundur GÜNEŞ vefkleri. Tabi ki, JUPİTER saatinde çalışmanız da yeteri derecede iyidir. Dersiniz olan Esma dan tercih etmeniz zaten çok iyi. Yalnız başlarında Yâ nidasını kullanmadığınızı umuyorum. Maden sürekli dersleriniz, Yâ nidasını kullanmayın. Sadece İsm-i Şerifi vefke alın ve öylece zikredin. Pazarı pazartesiye bağlayan gecenin ikinci JUPİTER saatinde çalışma imkanı bulursanız daha iyi olur. Bazı ön hazırlıkları öncesinde yapmanız iyi olur tabi ki. Çizgileri de öncesinde çizebilirsiniz. Zikri dediğiniz gibi sürekli yaparsınız zaten. Fakat ilerleyen zamanlarda Gasemi şu şekilde okumanız yeterli. "Agsemtu aleykum eyyuhel ervahu rrurahiyyeti vel eavânul ardiyyeti en tecibû deavetî ve tahdurû magâmî bi hurmeti bismillahirrahmanirrahîm ve bihaggi ismullahil Câmî vs." Bunu yaparken zaten niyetinize konsatresiniz. Latin harfleriyle bu kadar yazabiliyorum siz anlayın. Sitemizin, İMAJİNASYON ve MANYETİK PAS bölümlerini de tekrar bir gözden geçirin. Vefki istediğiniz gibi katlayabilirsiniz. Şeklin bir önemi yok. Vefkim oldu mu? Sorusuna cevabı birlikte vermeliyiz. Sizce oldu mu? Sizi olduğuna kanaat getirmeniz, işin %90 ı zaten. Allah cc muvaffak eylesin inşaallah.
CoMoDo
Es Selamu Aleykum güzel kardeşim İNŞAALLAH iyisindir.. yine kafanı ağrıtmaya geldik Hakkını helal eyle..
Kardeşim daha önce bu ilmin içinde idik ELHAMDULİLLAH, lakin sadece vefk ilmine yeni sayılırız bilmemek ayıp değil öğrenmemek vede sormamak ayıp müsade buyurursanız sualimize geçelim İNŞAALLAH..
 1. Vefk için elimde şu anda tek buhur, amber çubuk, ve akgünlük lüban zeker, ve kizbere malum bu aralar buhurlar bulunmuyor aktarcılarda.
 2. Yazım için 3 kalemim mevcut, kurşun kalem malum toprak elemnti, dolma kalem ve keçeli kalem temizlenmiş daha önce nusha, ayetler yazmıştık onunla, vefk çiziminde dolma kalem kağıta zarar veriyor iz bırakıyor çizmesi zor bir hayli, çizimi keçeli ile yapsak etrafındaki ayetleri de dolma kalemle yazsak olur mu?
 3. Vefkin çerçevesini kavluhul hakk ve lehul mulk ayeti yada dört büyük meleği çizecez ki, ilk önce dikdörtken v.s çercevemizi çizdekten sonra ayet şeklini yada melek ismimlerin sonradan çizime ileve edersek bişey olurmu örnek vefk mesela bildiğim o kamerde yazılan 9lu vefk haruni reşidteki cariyede olan gibi...
 4. Ne kadar vefk çizimi en düzgün şekilde çizmeye çalışsakta kitaplardaki gibi tek kalem gibi malesef düzgün gelmiyor.
 5. Mesela ebcedi kebir ile yada ebcedi sağır ile kendi ismizi hesabladığımızda, beni hamel burcu yani koç burcu gösteriyor, oysaki ana doğumunda ben hut burcu yani balık burcundayım, hangisine göre hareket yapmam lazım.
 6. Kişi kendi burcuna göre değilde diğelim hava unsuru vefki yaptı o vefk yinede çalışır mı?
 7. Vefki ömürlük yapmayı düşünüyoruz ki okumaları devamlı yapılacaktır hergün hastalık v.s araya sıkkıntı girmese İNŞAALLAH, vefk süre bakımında ne kadar sürer yıl, ay ?
 8. Çoğu havas ilim kitaplarında bazı vefkelerin etkileri anlata anlata bitirememişler sizce gerçekten bu vefk bu kadar tessirlimidir, nusha, muska ve tılsımlardan çok... ki neden börle soru sordum baştada izza etmiştim vefki hiç taşımadığım için soruyorum..
İNŞAALLAH rahatsız etmişimdir bu suallerime karşılık ne buyurursuz .. ALLAH A.C emanet olunuz selam ve dua ile...
Ve Aleyküm Selam. İnşaallah sizlerin de katkılarıyla, konuların daha anlaşılır halde sunulduğu bir kaynak haline geleceğiz zamanla. Sorularınız ve katkılarınızdan ziyadesiyle memnunum. Hatta zaman zaman bildiklerinizi bile sorsanız memnun olurum. Bu sayede bu ilme yeni başlayanlara daha fazla katkıda bulunabiliriz.
Amber ve günlük, benim de en sık kullandığım buhurat arasında. Bu ikisini tek tek veya birlikte kullanabilirsiniz. Yazıların safranla yazılması konusunda ısrarcıyım. Keçeli kalemi güzelce temizledikten sonra, süngerine safran mürekkebi enjekte edilirse neden olmasın. Ben çalışmalarımda ilk önce vefkin çizgilerini çizerim. Bunun için mukavva üzerine çizdiğim bir kalıbım var. Kağıdı bu kalıbın üzerine koyduktan sonra, çizgileri dolma kalem ve cetvel kullanarak çizmeye alışığım. Eğer cetveli ters tutarsanız, çizgiler muntazam olur ve cetveli her kaldırdığınızda kağıda mürekkep bulaşmaz. Vefk hanelerini de yazdıktan sonra etrafını en sonunda yazabilirsiniz. Dediğim gibi vefk şeklini bir mukavva üzerine kalıp olarak hazırlarsanız, çizim işi daha muntazam ve kolay olur. Ayrıca yazım işini de bu mukavva üzerinde yazarsınız. Malum sert yüzeyler üzerinde yazım kolay olmuyor.
Ebced hesabına göre burç tespiti yapmak, yanlış saatin günde iki defa doru zamanı göstermesi gibi bir şey. Sizin tespit ettiğiniz iki burç, bir birine hiç benzerliği olmayan burçlar. Doğum tarihini bilenler tarihe göre, bilmeyenler ise burçların genel özelliklerini inceleyerek kendi karakter özellikleri ile eşleştirme yaparak burçlarını tespit etmeliler.
Öncelikle vefkler kişiye özel veya konuya özel olarak iki şekilde yapılabilirler. Bir maksadın temini için yapılan hiç bir vefkte doğum tarihinin ve burcun bilinme zorunluluğu yoktur. Diyelim ki, maddi menfaatlerin celbini temin etmek için bir vefk yapılacak. Bu konudaki pek çok tesirli esma içerisinden mesela REZZAK İsm-i Şerifini seçtim ve bunun vefkini yapacağım. Bu vefki ister kendim, istersem başkası için yapayım doğum tarihine ihtiyacım yok. Zaten bu vefkin MÜŞTERİ (JUPİTER) tesiri altında yapılması gerektiği çok açık. Yani vefk 4 lü olacak. Bu kişi bu vefki taşıyacaksa ve ya işyerine asacaksa, mecburen zaten hava tabiatlı olanını yapmam gerekir. Ay ve güneş burçları arasındaki açıyı göz önünde bulundurarak ilgili dereceli 4lü hava vefkini, ayın yükseliş pozisyonunda olduğu bir JUPİTER gün ve saatinde yaparım. Yani bu kişi diyelim ki, koç burcu diye bu vefki MERİH (MARS) eksenli yapamam. Kişinin tabiatı ateş diye bu vefki illa ateş unsurunda da yapmam. Çünkü bu vefk yakılarak kullanılmayacak, taşınarak kullanılacak tüm vefkler hava unsurunda yapılır.
Vefkin tesiri ne zaman başlar diye soruyorsanız, hemen başlar. Ancak vefkin çalışma prensibinde aurayı besleyip kuvvelendirmek var. Dolayısı ile zaman ilerledikçe daha fazla tesiri hissedilebilir. Okumalarını ne zamana kadar sürdürmek gerekir diye soruyorsanız, ilk hafta her gün, sonraki ay haftada bir, ilk yıl ayda bir gibi olabilir mesela. HİZMET başlığı altında yazdıklarımı iyi anlamaya çalışmak lazım. Sürekli vefklerle çalışanlar için zaten sorun yok. Bizler zaten devamlı olarak okumalarını ve hizmetlerini yaptığımız belli esma ve ayetlerle çalışıyoruz. İlk defa çalışacağım bir İsm-i Şerif ve ayet beni de çok zorlar. Sürekli vefk yapmayı amaçlayan kişiler, belli İsm-i Şerifleri seçer, bu isimleri sürekli olarak zikrederler. Böylece belli bir tasarruf söz konusu olur. Ancak binde bir vefk yapacak, yahut heveslenip kendisi için vefk yapacak bir kişi, vefki yapar, ne kadar imkanı varsa o kadar da okuma yapar, sürdürebildiği kadar da sürdürür. Hatta hiç okumasını yapmasa bile vefkten fazda görür. Siz zaten biliyorsunuz ama, başkalarına da faydası olsun diye söylüyorum, düzgün şekilde yapılmış her vefk amacı doğrultusunda çalışır zaten, bizim tartıştığımız etkinliğin arttırılmasıyla ilgili.
Bence saydığınız çalışmalar arasında en tesirlisi vefklerdir. Yeterki vefk mükemmel hazırlansın ve mükemmel taşınsın...
Allah cc a emanet olun. Tekrar karşılaşmak ümidiyle...
Kullanıcı
Merhaba, taşıdığımız vefkin etkisini nasıl arttırabiliriz ? Bunun cevabını çok merak ediyorum. Ayrıca sitenizi inceledim Allah razı olsun insanlara hem bilgi hem fayda sağlıyorsunuz..
İlginiz için teşekkür ederim. Taşıdığınız bir vefkin tesirini arttırmak için HİZMET yazıma göz atmanızı tavsiye ediyorum. Allah cc umduklarınıza nail eylesin inşaallah.
Aura
Merhaba, Kendi vefkimi hazirlamak istiyorum aşk ve muhabbet icin. Ama nereden baslayacagimi hic bilmiyorum. Bana yol gosterir misiniz? Keske iletisim kanaliniz da olsa.
ÖN HAZIRLIKLAR konusuna yaptığınız yorumunuzda sorunuza cevap verdim. Allah cc a emanet olunuz.
30 derecelik vefkle 60 90 120 150 derecelik vefkler arasında vefk yapımı ve etki bakımından bir fark var mı? 3 4 5 6 7 8 9lu vefkler arasında etki bakımından fark var mı?
İlginiz için teşekkür ederim. Derecelerin tesir bakımından farkı yok. Berkin 3 lü mü 5 li mı olacağı ise çok önemli bir konu. Tesiri de yüzde yüz etkileyen özellikte. Vefkin kaçlı olması gerektiğini belirlemek için gezegenlerin özelliklerine bakmalısınız. Amacınıza uygun gezegen özelliği hangisiyle o gezegenin vefki üzerinde çalışmalısınız. Allah cc başarı ihsan eylesin.
30luk 60lık vefkler dışında diğer diğer zodyak derecelerinde vefke alınan esmanın okuması mesela Muktedir esması için 8184 yazmışsınız. Vefk yazılırken ayrıca bu aded kadar esma zikri mi yapılcak?
Evet rakama dayalı vefklerin yapılış kaidelerine ait bir yöntemdir bu. Vefke alınacak adet TARH adedinden küçükse, uygun miktarda katlama yapılır. Sonuç olarak vefke alınan sayı, aynı zamanda okuma sayısını da belirler. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Özellikle element esaslı vefklerinizde yazılan sayıları tam okuyamadım.Bazıları hemzeye benziyor.Bazıları 9 gibi duruyor ama değil. Bazıları 2mi değil mi anlayamadım.
Dikkat ve ilginiz için teşekkür ederim. Bu rakamlar, Arapların kullandığı eski rakamlardır. Şuan Araplar arasında yürürlükte olan rakamlarla da çalışabilirsiniz ancak benim önerim, örneklerde kullandığım FARİSÎ PERSIAN/URDU olanları tercih etmeniz yönündedir.
Örneğin Ay vefkini yazarken Cuma gecesinin uygun olduğunu yazmışsınız. Bu Perşembeyi Cumaya bağlayan gece mi yoksa Cuma gününün gecesimi?
Havas ilminde genel kaide, günlerin geceden başladığıdır. Yani Cuma Gecesi, Perşembeyi Cumaya bağlayan gecedir. Perşembe günü akşam ezanı okunduğu anda Cuma gecesi başlamış olur. İyi çalışmalar...
Ay Güneş Mars Saturn ve Uranüs gezegenlerinden hangisi için ve Allahın hangi isimleri ile çalışma yapmalıyım? Çünkü sizin açıklamalarınızda gezegen özelliklerine uygun esma ile yapılan vefkin daha tesirli olacağını yazmışsınız. Daha ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim. Gösterdiğiniz ilgi ve verdiğiniz cevaplar için gerçekten çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.
Kısaca anlatmaya çalışayım. İnşallah kafanızı karıştırmadan anlatmayı başarabilirim. Öncelikle vefkin bir amacının yani konusunun olması gerekir. Diyelim ki maddi menfaatlerin celbi olsun bu konu. Esma-ul Hüsna ya bakıyorum ve bu niyetimle uygun anlam taşıyan pek çok Esma-i İlahi görüyorum. Fettah, Rezzak, Ğaniyy, Muğniy, Bâsit... Bunlardan bir tanesini seçiyorum. Sonra gezegenlerin özelliklerine bakıyorum. Bu amacıma en uygun gezegen etkisinin Jupiterden geldiğini anlıyorum. Bu yüzden de çalışmamı Jupiter saati içerisinde yapıyorum. Kısacası maksadıma uygun bir esma ve yine bu maksada uygun gezegeni belirlemiş oluyorum. İlginiz için teşekkür ederim...
Merhaba, Cok aciklayici ama oldukca karisik. Tesekkurler tum bilgiler icin. Size nereden ulasabilirim acaba? Mail adresi gibi bir iletsim araci aradim ama bulamadim sitede.
Merhaba ilginiz için teşekkür ederim. Sitemizde vefklerin yapılış kaidelerini öğretmek ve örnek vefkler yayınlamaktan başka bir hizmet vermiyoruz. Bu yüzden bir iletişim kanalımız yok. Çalışmalarınızda başarılar...
CoMoDo
Cevap için sağolun Rabbim razı olsun kardeşim, malum bütün havas kitaplarında vefkle ilgili açık ve net bir şekil yoktu var olanda yinede bilgiler çoğu eksikti, vefk ilminde ELHAMDULİLLAH biraz ilerledik derken Bülent kıssa bey havasın derinlikleri adli kitabını inceledik, onun görüşüne göre bir bayan kendine vefk yapacaksa, 30,90,150 derecede, biz erkekler kendimnize yaparsak , 60,120,180 olması lazım, kısacası ...ben bir erkek olarak kendime vefk yapacaksam eğer 90 derece square de yaparsam , hedefimde kadın ya bu vefk çalışmazmış :) ancak ben 60,120,180 de yaparsam çalışırmış , bu gibi şeyler aslında biraz kafamı karıştırmadı desem yalan söylemiş olurum onun için sizide rahatsız ettim selam ve dua ile...
Allah cc ilminizi arttırsın inşallah.
Vefkleri sadece erkeklerin yazabileceği konusu doğrumu? Bu konuda da beni aydınlatırmısınız.
Merhaba. Bu doğru bir bilgi değil. Herkes vefk yapabilir. Çalışmalarınızda başarılar dilerim...
Bide benim Ay Güneş Mars ve Satürn ve Uranüs birbirleri ile uyumsuz konumda bu konuda nasıl bir reçete uygulamalıyım
Merhaba. Esma-ul Hüsna dan uygun bir vefk seçerek çalışmasını yapabilirsiniz. Allah cc başarı ihsan etsin inşaallah.
Vedik astroloji doğum haritası ve yorumlarını da eklerseniz çoooook memnun olurum. Son zamanlarda popüler olan yantra ve mantralar konusunda bilgi verebilirmisiniz? İslamda bunun yeri nedir? Çünkü yantralarda kullanılan geometrik şekiller vefk ve muskalarda ve tılsımlı gömleklerde kullanılan şekillerede çok benziyor.
Muhammet
İyi çalışmalar. Doğum haritası çıkarılırken doğum yeri yurt dışı olanlar için coğrafi konum ya da ülke ve şehir bilgileri ekleyebilir misiniz. Tüm hizmetleriniz için çok teşekkür ederim.
İlginiz için teşekkür ederim. Bu isteğinizi dikkate alacağım ancak biraz zaman gerekli.
CoMoDo
Es selamu aleykum Kardeşim ellerine ve yüreğine sağlık ,ALLAHU TEALA yar yardımcın olsun çok güzel bir site olmuş başırının devamını dilerim.. bir kaç sualım olacak tabi mümkünse eğer, ne demişler bin biliyorsan bir bilene soracaksın.. önce ben vefki yapım aşamasını anlatıyorum eksik hatalı olan yerleri bir zahmet söyleyiniz. 1 vefk için yeni çıkan ayda 30 ,60 , yada 90 derecede yapmaya başlamadan evvel 1-2 gün ön çalışma yapıyorum hesaplamalar v.s ve gecesinde çizimi yapıyorum, buhurum yavaş yavaş yanıyor 100 istiğfar 100 salavat-i şerif 7 fatiha 11 ihlas okuyup Efendimiz s.t a.s.a.s ve ailesine eshabına ve Gavsul azam seyyid abdul kadiri geylani hz hediye ettikten sonra, güneş doğdu ve müşteri saati başladı 5 dk daha geç başlıyorum ne olur ne olmaz, vefkteki en küçük la başlıyorum 1 besmele 1 fatiha,,1 ,2 , yada 3 artırarak devam ediyorum, artırma ise derece göre artırıyorm ,30 , 60 , 90 , çıkarmada öyle , vefk erkek mi dişi olacak, faktörüde var tabi, vefk bitti ama zamanın çok az ve vefk kontrulini yaptım hep aynı sayı verdi, zamanım az olduğu için yetiştiremeyeceğime göre o an derecelerin hesabını yapıp görevli isimlerini buluyorum, sonuna ayil ,yuşin yada t.... ekleyip, kassem oluşturup yönlerdirme yapıyorum görevlileri tabi öncesi, mekan temizliği- israf men etmeyi önce okumuştuk yani, 8 derecesinide bulduk ve yönlendirdik, malum vefkimiz halen çalışması var etrafındaki esmalar ve ayetler , iyi bir saate ,yada gece tekrar dualrımızı okumalarımızı yapıp kaln ayetleri ve esmaları yazıp bittirdik, tekrar kassemi okuyup ve içindekileri ile berabarinde, tütsüleyip katladık, naylon muşanbaya sarıp iyice koli bandı ile sarıyoruz muhafaza için, ve 2 rekat namaz dualar, ve zilzal suresi 3 kere okuyup işlemi bitiriyoruz ve vefkin kassemini 7,21 gün boyunca devam ediyoruz her gün başka bir günün müvekilini ve yardımcınıda kasseme ekliyoruz tabi bildiklerimiz bu kadar... şimdi değerli kardeşim eksik ve hatalırımı buyrun söyleyiniz..
1. bu şekil yazdığımız uygunmuydu ?
2. vefk te dişi ve erkek faktörü uygulamam doğrumu ?
3. vefk çizimi gece çizip yapıp ve güneş doğduktan sonra devam etmek uygunmu
4. vefk bir kaç gün içini yani etrafını yazmak uygunmu yetiştiremesek eğer
5. çetfel kulanmak uygunmu malum çizgiler düz gelmeyebilir
6. bazen yeni ay, dereceside iyi günüde derken bu sefer ay menazili sadul suud, değil, mesela natr olmuş bütün özelikler bir araya gelmnesi çok zor ?
Cevabınızı bekliyorum güzel kardeşim selam ve dua ile..
Merhaba. Vefk İlmine ilgi duyan insanlarla karşılaşmak beni gerçekten sevindiriyor. İmajinasyon ve Hizmet konularını da dahil ettiğimizde çalışmalarınız bu şekli ile yeterli olacaktır biiznillah. Uzun süreli çalışmalarda ara verip devam etmek uygundur ancak aynı duygusal duruma girebilmek, yeniden odaklanmak zorlayıcı olabilir. Bu yüzden mümkün mertebe tek celsede bitirmeye gayret etmek gerekir. Vefklerdeki erkek ve dişi ayrımı her ekolde yok. Olmazsa olmaz bir nitelikte değil bana göre. Cetvel kullanılması şarttır desek yeridir. Vefk hanelerinin düzgün ve aynı boyutta olmasının da bir önemi var. Çizgileri tek seferde çizebilmek te gerekir. Kalem, divit, kamış... ne kullanıyorsanız devamlı aynı şeyi kullanın ve alıştırın. Siz de kullandığınız araçlara alışın ki, kalem tutukluk yaptı, mürekkep az geldi, yazı tam çıkmadı tekrar üstünden gideyim gibi durumlar olmasın. Evet dediğiniz gibi astrolojik dengelerin %100 oturması ve denk gelmesi çok zor. Bu sebeple gezegenler arası açı, ayın yükseliş durumu gün ve saat konusundaki gereklilikleri sağlamakla yetinmek durumda kalırız çoğu zaman. Allah cc yardımcınız olsun ve başarı ihsan eylesin inşaallah.
Gözde
Vefk için yardımınızı rica ediyorum. İşlerim kısmetim konusunda.
Takıldığınız ve yapmakta zorlandığınız kısımlarda sorularınızı yanıtlamaya gayret ederim inşaallah. Çalışmalarınızda başarılar dilerim...
Damla seda
Selamun aleyküm öncelikle harika bir site olmuş çok başarılı ancak bir farkı ve bunun insanların ilgisini çekebilmesi için sinastri haritası yapılmalı ücretsiz mesela benim sevgilimle doğum haritam uyumu ve analizi saygılarla.
Aleyküm Selam. Teşekkür ederim ileride neden olmasın.
Merve
Merhaba Ücresiz dogum haritasi cikarmak istiyorum ancak saatlerde 00.00 olmadigi icin cikaramiyorum. 24.05 i sistem kabul etmiyor bunu duzeltebilir misiniz?
Geri bildiriminiz için teşekkür ederim. Sorunsuz kullanabilirsiniz.
yunus isa
Selamlar. Gerçekten enteresan bir site olmuş daha önce vefk işini hiç duymamıştım. Ben ne zamandır Esma çalışması yapmak istiyorum ancak ebced değerlerinin çok önemli olduğunu ve tam doğru sayının internette pek doğru olmadığını öğrenince vazgeçmiştim. Buradaki çalışmalar çok güzel gözüküyor. Şimdi bir yerde vefk hazırlanırken herhangi koku yayan bir şeyin olmaması gerek demişsiniz. diğer sayfada güzel kokulu tütsü yakılabilir demişsiniz. vefk hazırlanışı sırasında gül kokulu tütsü yakabilir miyim.. ? ayrıca tütsüleme olayını da gül kokulu tütsü ile yapabilir miyim ? mesela 30 dereceden 180 dereceye kadar gezegen için bilgiler var. bu durumda ay ile güneşin arasındaki açı 120 diyelim. ve merküryen bir istek ve ihtiyaç üzerine merkürü seçtim. benim merkür burcum koç ve retro 3. ev. açılan sayfada dört elementin şekilleri var. biz kağıda belirttiğiniz malzemelerle esmayı mı yazacağız yoksa taşımak için kullanılan hava grubundaki şekillerden birini yada hepsini mi ? uranüs ve plutonun vefkleri yok mu acaba ? onların yoksa satürn nün nasıl oluyor ? bunlar kollektif gezegenler çünkü varsa hepsinin olmalı yoksa hiç birinin olmamalı diye düşündüm. sevgiler saygılar emeğinize yüreğinize sağlık..
Aleyküm Selam. İlginiz için teşekkür ederim. Sitedeki İsimlerin Ebced değerlerinin doğru olduğunu söyleyebilirim. En azından hesapları titizlikle yaptım ve bir kaç kez de kontrol ettim. Vefk yapılacak mekanın kokusu nötre yakın olmalı ki, kokuyu tütsüyle istediğimiz gibi ayarlayabilelim. Yani bizim istediğimiz gibi koksun. Gül kokulu bir tütsü yakabilirsiniz. Vefklerin detay sayfasında 4 unsura göre olan vefklerden birisini yazmalısınız. 8x8=64 kutu olan bölümü yani. Vefkler yazılırken bir sıra takip edilir. İlk önce en küçük sayı ile başlanır ve tüm kutular bitene kadar art arda yazmaya devam edilir. Üzerinizde taşımak veya bir yere asmak için sadece hava tabiatlı olanı yazmalısınız. Mesela ateş tabiatlı olan vefkler metal veya çömlek gibi malzemelere kazınılıp, ateşe maruz bırakılıyor, su tabiatlılar suya konuluyor, toprak tabiatlılar gömülüyor. Yapılış amaçlarına göre değişik kullanım usulleri var. Genelde insanlar vefkleri üzerlerinde taşıdıkları için hava tabiatlı vefkleri tercih ediyorlar. Son bir kaç yüzyıldır vefklerle alakalı özgün bir kitap yazıldığını düşünmüyorum. Eldeki kaynaklarda da Uranüs Neptün ve Plüton vefkleri geçmiyor. Sanırım bu gezegenlerin varlığı bilinmiyordu. Ya da benim bu konudaki bilgim eksik. 9 lu dan daha büyük vefkler de var ama bunlar bir gezegenle ilişkili olarak gösterilmemiş. Sevgi ve saygı bizden. Allah cc başarı ihsan etsin inşaallah. İyi çalışmalar.
İlk yorumcu
Çok kıymetli bir sayfa ve paha biçilemez bir hizmet...Allah emek vermiş herkese kıyamete kadar yağan yağmur damlaları adedince sevap yazsın. Allah rızası için yardım edin dendiğinde gözlerinde $€TL beliren güruha kapak olsun. 10 aydır vefk yapmak için uğraşan biri olarak kullandığım övgü cümleleri hafif bile kaldı. Ayeti vefk etme imkanıda sunulacak mı?
Allah cc razı olsun. Çok teşekkür ederiz güzel dilekleriniz için. Zamanla daha da geliştirmek niyetimiz var inşaallah. Allah cc muvaffak eylesin. Çalışmalarınızda başarılar dileriz.