Astrovefk Diğer Konular
3 yorum yapılmış!
GEZEGEN KONUMLARI
1
Güneş
12
KOÇ
14' 07"
2
Ay
13
YENGEÇ
13' 33"
3
Merkür
15
BALIK
57' 08"
4
Venüs
27
BOĞA
59' 23"
5
Mars
01
KOVA
10' 33"
6
Jüpiter
24
OĞLAK
27' 37"
7
Satürn
00
KOVA
42' 22"
8
Uranüs
05
BOĞA
11' 28"
9
Neptün
19
BALIK
17' 14"
10
Plüto
24
OĞLAK
50' 54"
11
Chiron
05
KOÇ
46' 46'
yunus isa
Selamlar. Gerçekten enteresan bir site olmuş daha önce vefk işini hiç duymamıştım. Ben ne zamandır Esma çalışması yapmak istiyorum ancak ebced değerlerinin çok önemli olduğunu ve tam doğru sayının internette pek doğru olmadığını öğrenince vazgeçmiştim. Buradaki çalışmalar çok güzel gözüküyor. Şimdi bir yerde vefk hazırlanırken herhangi koku yayan bir şeyin olmaması gerek demişsiniz. diğer sayfada güzel kokulu tütsü yakılabilir demişsiniz. vefk hazırlanışı sırasında gül kokulu tütsü yakabilir miyim.. ? ayrıca tütsüleme olayını da gül kokulu tütsü ile yapabilir miyim ? mesela 30 dereceden 180 dereceye kadar gezegen için bilgiler var. bu durumda ay ile güneşin arasındaki açı 120 diyelim. ve merküryen bir istek ve ihtiyaç üzerine merkürü seçtim. benim merkür burcum koç ve retro 3. ev. açılan sayfada dört elementin şekilleri var. biz kağıda belirttiğiniz malzemelerle esmayı mı yazacağız yoksa taşımak için kullanılan hava grubundaki şekillerden birini yada hepsini mi ? uranüs ve plutonun vefkleri yok mu acaba ? onların yoksa satürn nün nasıl oluyor ? bunlar kollektif gezegenler çünkü varsa hepsinin olmalı yoksa hiç birinin olmamalı diye düşündüm. sevgiler saygılar emeğinize yüreğinize sağlık..
Aleyküm Selam. İlginiz için teşekkür ederim. Sitedeki İsimlerin Ebced değerlerinin doğru olduğunu söyleyebilirim. En azından hesapları titizlikle yaptım ve bir kaç kez de kontrol ettim. Vefk yapılacak mekanın kokusu nötre yakın olmalı ki, kokuyu tütsüyle istediğimiz gibi ayarlayabilelim. Yani bizim istediğimiz gibi koksun. Gül kokulu bir tütsü yakabilirsiniz. Vefklerin detay sayfasında 4 unsura göre olan vefklerden birisini yazmalısınız. 8x8=64 kutu olan bölümü yani. Vefkler yazılırken bir sıra takip edilir. İlk önce en küçük sayı ile başlanır ve tüm kutular bitene kadar art arda yazmaya devam edilir. Üzerinizde taşımak veya bir yere asmak için sadece hava tabiatlı olanı yazmalısınız. Mesela ateş tabiatlı olan vefkler metal veya çömlek gibi malzemelere kazınılıp, ateşe maruz bırakılıyor, su tabiatlılar suya konuluyor, toprak tabiatlılar gömülüyor. Yapılış amaçlarına göre değişik kullanım usulleri var. Genelde insanlar vefkleri üzerlerinde taşıdıkları için hava tabiatlı vefkleri tercih ediyorlar. Son bir kaç yüzyıldır vefklerle alakalı özgün bir kitap yazıldığını düşünmüyorum. Eldeki kaynaklarda da Uranüs Neptün ve Plüton vefkleri geçmiyor. Sanırım bu gezegenlerin varlığı bilinmiyordu. Ya da benim bu konudaki bilgim eksik. 9 lu dan daha büyük vefkler de var ama bunlar bir gezegenle ilişkili olarak gösterilmemiş. Sevgi ve saygı bizden. Allah cc başarı ihsan etsin inşaallah. İyi çalışmalar.
İlk yorumcu
Çok kıymetli bir sayfa ve paha biçilemez bir hizmet...Allah emek vermiş herkese kıyamete kadar yağan yağmur damlaları adedince sevap yazsın. Allah rızası için yardım edin dendiğinde gözlerinde $€TL beliren güruha kapak olsun. 10 aydır vefk yapmak için uğraşan biri olarak kullandığım övgü cümleleri hafif bile kaldı. Ayeti vefk etme imkanıda sunulacak mı?
Allah cc razı olsun. Çok teşekkür ederiz güzel dilekleriniz için. Zamanla daha da geliştirmek niyetimiz var inşaallah. Allah cc muvaffak eylesin. Çalışmalarınızda başarılar dileriz.
CoMoDo
Es selamu aleykum Kardeşim ellerine ve yüreğine sağlık ,ALLAHU TEALA yar yardımcın olsun çok güzel bir site olmuş başırının devamını dilerim.. bir kaç sualım olacak tabi mümkünse eğer, ne demişler bin biliyorsan bir bilene soracaksın.. önce ben vefki yapım aşamasını anlatıyorum eksik hatalı olan yerleri bir zahmet söyleyiniz. 1 vefk için yeni çıkan ayda 30 ,60 , yada 90 derecede yapmaya başlamadan evvel 1-2 gün ön çalışma yapıyorum hesaplamalar v.s ve gecesinde çizimi yapıyorum, buhurum yavaş yavaş yanıyor 100 istiğfar 100 salavat-i şerif 7 fatiha 11 ihlas okuyup Efendimiz s.t a.s.a.s ve ailesine eshabına ve Gavsul azam seyyid abdul kadiri geylani hz hediye ettikten sonra, güneş doğdu ve müşteri saati başladı 5 dk daha geç başlıyorum ne olur ne olmaz, vefkteki en küçük la başlıyorum 1 besmele 1 fatiha,,1 ,2 , yada 3 artırarak devam ediyorum, artırma ise derece göre artırıyorm ,30 , 60 , 90 , çıkarmada öyle , vefk erkek mi dişi olacak, faktörüde var tabi, vefk bitti ama zamanın çok az ve vefk kontrulini yaptım hep aynı sayı verdi, zamanım az olduğu için yetiştiremeyeceğime göre o an derecelerin hesabını yapıp görevli isimlerini buluyorum, sonuna ayil ,yuşin yada t.... ekleyip, kassem oluşturup yönlerdirme yapıyorum görevlileri tabi öncesi, mekan temizliği- israf men etmeyi önce okumuştuk yani, 8 derecesinide bulduk ve yönlendirdik, malum vefkimiz halen çalışması var etrafındaki esmalar ve ayetler , iyi bir saate ,yada gece tekrar dualrımızı okumalarımızı yapıp kaln ayetleri ve esmaları yazıp bittirdik, tekrar kassemi okuyup ve içindekileri ile berabarinde, tütsüleyip katladık, naylon muşanbaya sarıp iyice koli bandı ile sarıyoruz muhafaza için, ve 2 rekat namaz dualar, ve zilzal suresi 3 kere okuyup işlemi bitiriyoruz ve vefkin kassemini 7,21 gün boyunca devam ediyoruz her gün başka bir günün müvekilini ve yardımcınıda kasseme ekliyoruz tabi bildiklerimiz bu kadar... şimdi değerli kardeşim eksik ve hatalırımı buyrun söyleyiniz..
1. bu şekil yazdığımız uygunmuydu ?
2. vefk te dişi ve erkek faktörü uygulamam doğrumu ?
3. vefk çizimi gece çizip yapıp ve güneş doğduktan sonra devam etmek uygunmu
4. vefk bir kaç gün içini yani etrafını yazmak uygunmu yetiştiremesek eğer
5. çetfel kulanmak uygunmu malum çizgiler düz gelmeyebilir
6. bazen yeni ay, dereceside iyi günüde derken bu sefer ay menazili sadul suud, değil, mesela natr olmuş bütün özelikler bir araya gelmnesi çok zor ?
Cevabınızı bekliyorum güzel kardeşim selam ve dua ile..
Merhaba. Vefk İlmine ilgi duyan insanlarla karşılaşmak beni gerçekten sevindiriyor. İmajinasyon ve Hizmet konularını da dahil ettiğimizde çalışmalarınız bu şekli ile yeterli olacaktır biiznillah. Uzun süreli çalışmalarda ara verip devam etmek uygundur ancak aynı duygusal duruma girebilmek, yeniden odaklanmak zorlayıcı olabilir. Bu yüzden mümkün mertebe tek celsede bitirmeye gayret etmek gerekir. Vefklerdeki erkek ve dişi ayrımı her ekolde yok. Olmazsa olmaz bir nitelikte değil bana göre. Cetvel kullanılması şarttır desek yeridir. Vefk hanelerinin düzgün ve aynı boyutta olmasının da bir önemi var. Çizgileri tek seferde çizebilmek te gerekir. Kalem, divit, kamış... ne kullanıyorsanız devamlı aynı şeyi kullanın ve alıştırın. Siz de kullandığınız araçlara alışın ki, kalem tutukluk yaptı, mürekkep az geldi, yazı tam çıkmadı tekrar üstünden gideyim gibi durumlar olmasın. Evet dediğiniz gibi astrolojik dengelerin %100 oturması ve denk gelmesi çok zor. Bu sebeple gezegenler arası açı, ayın yükseliş durumu gün ve saat konusundaki gereklilikleri sağlamakla yetinmek durumda kalırız çoğu zaman. Allah cc yardımcınız olsun ve başarı ihsan eylesin inşaallah.