Venüs dolaşımdayken, bir günde kaba olarak bir derecelik mesafe kat eder. Bu durum her burçta tam olarak bir ay süreyle kaldığı manasına gelir. Ayrıca on sekiz ayda bir kez olmak kaydıyla geri hareket eder ki, tam lokasyonu anlamanın en garanti yöntemi doğum haritalarından faydalanmak ve doğum gününüzde hangi burçta olduğunu belirlemek için çevrimiçi bir Venüs burcu hesaplayıcısı kullanmaktır. Astrolojik hesaplamalarda Venüs değerleri yönettiğinden özellikle maddiyatla olan ilişkilerimizin yöneticisidir. Astrolojik açıdan daha önemlisi, natal haritadaki Venüs sevgiden anladıklarımızı, nasıl merhamet gösterdiğimizi, aşkla aramızdaki mesafeyi ortaya koyar. Aradığınız aşkla aranızdaki romantik uyumu çıkarmak için Güneş burcundan hareket etmek sıkça kullanılan bir yoldur ancak, Venüs burcu yorumu tam olarak aşkı anlamanın en geçerli metodudur.

Mars Burcu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Haritanızdaki Mars’ın ne anlama gediğini anlamak, çalışma tarzınız ve motive olmak için neye ihtiyacınız olduğu hakkında bilgi verir. Bu bilgiler, enerji düzeyinizi yükseltmenize ve yaşamınızı daha kolay hale getirmenize yardımcı olabilir. Mars konumunuzu hızlıca öğrenmek için Mars burcu hesaplama uygulaması kullanmak avantaj sağlar. Mars nispeten daha hızlı hareket eden bir gök cismidir ve hangi dönemlerde retroya girdiğine göre iki - yedi ay arasında her hangi bir burçta kalabilir. Mars’ın tüm burçlar kuşağını kat etmesi ortalama 24 ay sürer. Bu 2 yıllık süreyi tam manada saptayabilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve nasıl hissettiğinize göre farkındalığınızı geliştirirseniz, ilerideki Mars devrinde nasıl harekete geçeceğiniz ve enerjinizi nasıl kullanacağınız ile ilgili ipuçları edinebilirsiniz.

Burcun ve Jüpiter Burcuna Göre Kişilik Kartın

Jüpiter’in yer aldığı burç sizinle ilgili tahmin ettiğinizden daha fazlasını söyler, algınızı genişletme ve bilincinizi yükseltme yollarını açığa çıkarır. Genişleme anlamı taşıyan Jüpiter genelde bu özelliğinin beraberinde bol miktarda doğruluk ahlakı da verir. Jüpiter’in bulunduğu burcu anlamış olmanız, kendinize daha fazla şans davet etmenize de imkan sağlar. Jüpiter’in hangi burçta olduğunu tespit etmenin birden fazla yolu vardır. Bir astroloji programından yararlanarak bir tek tıklamayla Jüpiter’inizin pozisyon aldığı burcu zahmetsizce hesaplayabilirsiniz, tabiki doğuma ilişkin verilerinizi bilmek durumundasınız. Ayrıca Jüpiter konumu tablosunu kullanarak tarihleri ​​de gözden geçirebilirsiniz. Doğum anınıza ait Yıldız haritanız elinizin altındaysa Jüpiter’inizin bulunduğu burcu buradan da tespit edebilirsiniz. Özellikle neyi ifade ettiğiyle beraber bu yerleşime detaylıca bakmak isterseniz Jüpiter burcu hesaplama uygulamamızdan yararlanabilirsiniz.

Satürn Burcu Tamamı Ücretsiz Harita Servisi

Natal haritalarda, Satürn’ün yerleşim gösterdiği burç, kendi sınırlamalarımızı, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluk duygumuzu ortaya koyar. Satürn’ün konumu, sorumluluklarımızla olan ilişkimizi izah edebilir ve bununla beraber, doğal manada ifade etmekte zorlandığımız ve üstelik karakterimizin temel parçası olarak kabullendiğimiz özelliklere de işaret edebilir. Satürn, devrini uzun sürede tamamlayan bir gezegen olup, bir burç derecesinde yaklaşık olarak iki yıl altı ay geçirir ve baştaki konumuna tekrar gelmesi 28 ila 29 yıl arasında bir zaman alır. İşte bu tekrar geliş anına Satürn’ün Dönüşü ismi verilir ve bu bir reşitlik süresidir. Bu, eşit yaş grubundakilerin birbiriyle benzeşen hayat dersleri öğrendiği anlamındadır. Websitemizde yer verdiğimiz Satürn burcu hesaplama sistemi vasıtasıyla Satürn’ün yer aldığı astrolojik lokasyonu bulabilirsiniz.

Güneş Burcu Hesaplama Uygulaması Ücretsiz

Burçlardaki Güneş temel kişiliğinizi ve hayatınızın genel seyri boyunca değişmeden devam eden öz benliğinizi tanımlar. Bu özellikler sizin dünyaya yansıttığınız görüntü, öz varlığınızdır. Esasen enerji kaynağımız olan Güneş, sistemin merkezinde bulunur ve buna benzer biçimde burçlardaki Güneş de eşsiz kişisel odak noktanızı belirtir. Güneş’ten gelen özelliklerinizi daha iyi bilmek için websitemizdeki burç tespit etme yazılımından faydalanabilirsiniz. Güneş, Güneş sistemimizdeki en güçlü etki olduğu gibi, doğum haritanızda da en büyük güçtür. Bu astrolojik güç, iç dünyanızla ve yaşadığınız sürece kim olmak için evrimleştiğinizle bağlantılıdır. İç dünyanızı diğer insanlarla hangi yolla etkileşime aldığınızı ortaya koymakla birlikte sahip olduğunuz şeylerin, hedeflediğiniz şeylerin ve içsel benlik duygunuzun temel yapısıdır. Orta yaşın sonlarından itibaren, Güneş burcu etkisi güçlenir çünkü yaş ilerledikçe, kim ve ne olduğunuz konusunda kendinize daha fazla güvenirsiniz.

Anında Ay Burcu Analizi Ücretsiz Hesaplama

Tüm doğum haritası hesaplamalarındaki gibi, Ay burcunun bulunması için de doğum bilgilerinin kesin olarak bilinmesi istenir. Bu bölümün doğruluğu çok önemlidir, çünkü sadece birkaç dakikalık fark çok farklı bir burca işaret edebilir, bu sebeple emin olmak için kesinlikle titiz olunması gerekir. Kesin doğum saati bilgilerine sahip olmanız halinde, websitemizdeki gibi gelişmiş altyapıya sahip bir hassas hesaplama uygulaması doğru sonucu almanıza imkan tanıyacaktır.

Duygu dünyamızdaki birçok konuda tesir sahibi olan Ay’ın natal haritadaki pozisyonu astroloji meraklılarının titizlikle takip ettikleri başlıca konulardandır. Bir doğum haritasında, Ay’ın bulunduğu burç, özellikle insanlara duygusal olarak nasıl reaksiyonlar verdiğimizi gösterir.

Ay’ın bir anlamda koruyucu bir şekilde Güneş’in çevresinde dolaşması ve Güneş’in ışıklarını bizlere ulaştırması gibi, doğum haritamızdaki Ay da ne tür yöntemlerle kendimizi koruduğumuzu, kendimizi nasıl güvende ve rahat tuttuğumuzu anlatır.

Şahsınızın veya doğum saatini bildiğiniz birinin içsel dünyasını daha iyi anlayabilmek için, internet sitemizdeki Ay burcu bulma yazılımını kullanabilirsiniz. Eğer haritanızda Ay’ın hangi burçta olduğunu bilmek istiyorsanız doğduğunuz tarih, saat ve bölge bilgilerinizi ilgili kutucuklara girmeniz yeterli. Son olarak hesaplama butonuna tıklayın. Eğer başka birisine ait Ay burcu haritasına göz atmak isterseniz ilgili kişinin doğum saatini, Ay’ın şimdiki pozisyonunu bilmek istiyorsanız bugünün tarih bilgilerini forma girmeniz gerekiyor. Bu sayede ilgili tarih ve saate ait Ay’ın mevcut konumunu ve o astrolojik konumda ne özelliklerinin olduğunu okuyabilirsiniz.

Ay’ın konumlandığı burç dış dünyadan görülemeyen konuları yönetiği için duygusal dünyamızla alakalı birçok mesele Ay burcumuzla tam olarak alakalıdır ki, bize keyifli gelen işler ve alışkanlıklarımız dahi Ay burcumuzun tesiriyle ortaya çıkan konular arasındadır. Duygularımız üzerindeki yönlendirici etkisiyle yaşantımızın pek çok alanını ciddi derecede tesiri altına alabilir fakat, en önemlisi insanlarla kurduğumuz ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Ay burcumuz aynı zamanda sevgiden ne beklediğimizi, beslenme tipimizi ve duygusal manada rahatlama ihtiyaçlarımız da yönetir.

Merkür Burcu Nedir? En İyi Merkür Burcu Hesaplama Servisi

Bir burçtaki Merkür düşünce biçimimizi, yazı yazma yeteneğimizi ve insanlarla nasıl konuştuğunuzu yönetir. Merkür yerleşimimiz iletişim şeklimiz üzerinde etkili olduğundan, ve düşünce dünyamızı şekillendirdiğinden dolayı, yaşamımızın tüm alanlarında etki sahibidir. Merkür’ün pozisyon aldığı burç, olayları tanımlama, bilgileri özümseme ve işleme ve diğerleriyle etkileşimde bulunma biçiminizi temsil eder. İlk tanıştığımız kişinin, gerçekte dış burcu ile değil, Merkür burcuyla karşılaşırız. Yerleştiği burca göre yorumlaması farklılık gösteren Merkür burcu, potansiyel zekamızı ve bu zekayı nereye yönlendirdiğimizi gösterir. Merkür burcunuzdan aldığınız astrolojik etkiyi anlayabilmek için Merkür burcu öğrenme sistemimizi kullanıp hesaplama işleminizi yapmanız gerekir.

Doğum Haritası Ücretsiz Yıldız Haritası Çıkarma

Bir zamanlar astrolojiyle ilgili olanların karmaşık hesaplamalar yaparak uzun uğraşlar sonucu çıkardıkları doğum haritalarını, artık sitemizin doğum haritası hesaplama sistemi ile bir kaç basit adımla çıkarmak ve pozisyon ve açıların anlamlarını online olarak görmek mümkün hale geldi.

Profesyonel bir astroloji uzmanı olmasanız da şahsınıza özel tamamen detaylı analizler içeren astroloji haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunun için sadece doğum gününüze ait tarih ve saat bilgilerini ve doğduğunuz şehri forma girmeniz yeterli. Hesapla butonunu tıkladığınızda derhal haritanız ekranda görünecektir.

En basit tarifiyle ücretsiz çıkarılan doğum haritaları astroloji alanında donanımlı kişilerin sahip oldukları becerilerin teknoloji yardımıyla özel yazılımlara aktarılarak sunulan türüdür.

Güneş, Ay ve gezegenlerin konumları an be an değişse de, bir doğum haritası belli bir ana ait uzayın bir fotoğrafı olmasından dolayı sabittir.

İnternet üzerinde bilinen pek çok ücretsiz doğum haritası sitesi bulunduğunu görüyoruz. Bu servisleri incelediğimizde, büyük bir kısmının yalnızca sembol ve işaretlere yer verdiğini, ama bu sembollerin ne anlama geldiğini herkese göre anlaşılır şekilde açıklamakta yetersiz olduğunu görüyoruz. Oysa ki astrolojik sahada uzman olmayanlar detaylı doğum haritası verilerine ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle bizler de astroasist.com olarak ayrıntılı açıklamaları sunan bir ücretsiz doğum haritası sitesi olarak yayınlarımızı sürdürüyoruz.

Gök günlükleri (ephemeris) belli tarih ve konumlara göre Güneş ve diğer gezegenlerin yerleşimlerini görmeye yarayan tablolardan oluşur. Bu tabloları inceleyerek, gezegen konumlarını görebilirsiniz fakat, gerek haritayı eksiksiz olarak çıkarmak ve gerekse işaretleri okuma ve yorumlama işinde çaresizlik yaşayabilirsiniz. Harita sembollerinin okunması yalnızca astroloji alanında uzmanlaşmış kişilerce yapılabilecek zor ve karmaşık bir iştir. Bu alanda bir astroloji uzmanından ücretli danışmanlık hizmeti alabilir ya da internet sitemizin doğum haritası aracını kullanabilirsiniz.

Yıldız haritası oluşturulurken gereken girdilerin doğru olması çok önemlidir ki, bazı hallerde birkaç dakikalık sapmanın bile tüm ev ve burç konumlarını doğrudan etkileyeceğini bilmek gerekir. Natal (doğum) haritalarının doğru bir şekilde çıkarılabilmesi ve işaretlerinin yorumlanabilmesi için, kişinin doğduğu anın tam olarak bilinmesi şartı vardır. Sitemizde ücretsiz olarak hizmet verdiğimiz doğum haritası uygulaması da, yıl, ay, gün, saat ve dakika olarak gireceğiniz bu bilgiler dahilinde kişiye özel natal (doğuma) harita sonucunu anlamlarıyla beraber vermektedir.

Astrolojik doğum haritası bir insanın doğum saatinde bulunduğu koordinata göre astrolojik tesiri olan Güneş ve diğer gezegenlerin dağılımlarını ve aralarındaki ilişkileri gösteren bir haritadır.

Doğum haritalarındaki yerleşimlerin yoruma bağlı kısımları olmakla beraber, esasen genellikle belli manalara işaret eder. Bundan dolayı bire bir olmasa dahi değişik astrologların verdiği bilgiler neredeyse aynıdır.

Doğum haritası çıkarmak hayli teknik bilgi sayesinde mümkün olan, son derece zor ve karmaşık bir iştir. Dolayısı ile astroloji alanında yeterli bilgisi olmayanların herhangi birisine ait doğum (natal) haritasını çıkarması, gereken astrolojik bilgilere sahip olmadan imkansızdır. Sevindirici haber şu ki, teknolojik destek sayesinde tüm bu karmaşık hesaplamaları sizin yerinize yapabilecek bilgisayar yazılımları oluşturulmuştur. Biz de sitemizi kişisel doğum haritanızı en hızlı şekilde çıkarmanız için yayına aldık.

Yükselen Burç (1. Ev) Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Yükselene yerleşen burcun ne anlam taşıdığı ve karakter üzerindeki etkileri, hesaplamanın ardından ele geçen sonuçla beraber verilmektedir. Doğum haritasında yükselen burcun önemi Güneş burcundan yüksektir diyenler çoğunluğu oluşturuyor. Çünkü astrolojide 1. Ev ortaya çıkarıldıktan sonra tüm ev konumlarının öbür ayrıntıları da bulunabilecek demektir. Astroloji analizlerinde öngörüler mutlaka 1. Eve göre yapılır. Bu da yükselen burcun ehemmiyetini vurgulayan önemli bir göstergedir. Koordinat ve doğum saatinize ilişkin bilgilerle muhakkak yükselen burcunuzu tespit edin veya ettirin. Bu hesaplama, kendinizi daha iyi anlamanızı, nasıl bir imaj verdiğinizi daha çabuk bilmenizi mümkün kılar.

Sitemizdeki hesaplama formu aracılığı ile hiç bir astroloji bilgisine sahip olmamanız halinde bile yükseleninizi hesaplayabilirsiniz. İzlemeniz gereken yol ise çok basit. Tabi ki doğduğunuz saati net bir şekilde bilmeniz kaydı ile. Sitemizdeki yükselen burç hesaplama kısmına, doğum saatinizi doğduğunuz lokasyonu yazın, devamında çıkacak olan hesaplamayı yap butonunu tıklamanız yeterli olacaktır.

İnternette yükselen burç bulma yöntemleri araştırırken kimi basit çizelgeleri görmüşsünüzdür. Yükselen burcun tespit edilmesi konusunda doğru bir netice ortaya koyan gösterildiği gibi basit bir yükselen burç hesaplama cetveli yoktur aslında. Karşılaştığınız bir tabloda, doğum yeri yok ve yalnızca Güneş burcunuzun ne olduğu ve 2 saatte bir yükselen burç değişimi yapılıyorsa değer vermeyin. Çünkü gerçek yükselen burç bulma işleminde koordinat bilgisi, timezone ve dolayısı ile de yaz/kış saati uygulaması olmazsa olmaz öneme sahiptir.

Yükselen burç doğduğunuz saatte coğrafi konumunuza göre, doğu ufkunda yükselmekte olan burca izafe edilen isimdir. 12 evlik sisteme göre düzenlenmiş olan doğum (natal) haritanızdaki ilk evinizdir. Pekçok insan kendisini dış burçlarına göre ifade etseler de, dışarıdan bakılınca başka insanlar tarafından daha farklı şekilde görünebilirler. Çünkü dışarıya yansıttığımız izlenim kesinlikle yükselen burçla alakalıdır.

Yükselenin hesaplanması için gök günlüğü tablolarından yararlanılır. Bu kaynaklar astrolog olmayanlar için deşifre edilemeyen teknik içeriklerden oluşur. Bu verilerden yararlanabilmek için astroloji alanında profesyonel anlamda bilgi ve beceri sahibi olmak gerekir. Yükselen burcun tespitinde en güvenli ve garantili yöntemlerin başında astroloji alanındaki bir uzmandan hizmet almak ve çeşitli yazılımlar kullanmak gelir. Bizim astroloji uygulamamızı da bu konuda güvenle kullanabilir, yükseleninizi net bir doğrulukla öğrenebilirsiniz.

Hepimizin bildiği gibi, Güneşin ışığından daha fazla yararlanmak için saatler belli tarihlerde ileri ya da geri alınır. Son yıllarda Türkiye’de bu sistem sonlandırılsa bile, yükselen burcu tespit edilecek kişinin doğduğu sene içerisinde bu uygulamanın var olup olmadığı netleştirilmeli ve tüm hesaplama bu bilgiye göre şekillendirilmelidir.

Ücretsiz Astrolojik Yorumlu Venüs Burcu Hesaplama
İlk yorumu sen yap!