Sitemizdeki hesaplama formu aracılığı ile herhangi bir astrolojik bilgiye ihtiyacınız olmadan da yükselen burcunuzu tespit edebilirsiniz. Takip etmeniz gereken yol çok kolay. Tabi ki doğduğunuz saati doğru şekilde bilmeniz şartı ile. Sistemimizdeki yükselen burç hesaplama formuna, doğum saatinizi ve doğum şehrinizi yazın, peşinden çıkan hesaplamayı göster butonunu tıklamanız yeterli olacaktır.

Yükselen burç doğduğunuz saatte bulunduğunuz coğrafi noktaya göre, doğu tarafında yükselmekte olan burca nispet edilen addır. 12 evlik sisteme göre düzenlenmiş olan astrolojik haritanızdaki birinci evinizdir. Genel olarak insanlar kendilerini Güneş (dış) burçlarına göre ifade etseler de, dışarıdan bakılınca başkalarınca daha farklı görünürler. Çünkü karşıdan görünüş büyük ölçüde yükselen burcumuzla alakalıdır.

Yükselen pozisyonundaki burcun neyi ifade ettiği ve dışarıya nasıl gösterdiği hesaplama işleminden alınan sonuçla beraber verilmektedir. Yükselende yerleşen burcun önemi esas burçtan bile fazladır diyenler çoğunluğu oluşturuyor. Çünkü 1. Ev (yükselen) hesaplandıktan sonra tüm haritanın öbür ayrıntıları da çıkarılabilecektir. Harita yorumlamalarında tahminler mutlak surette 1. Evden hareketle yapılır. Bu da yükselenin yüksek önemini ispatlamaya yeten önemli bir göstergedir aslında. Doğum saati ve yerinizi girip mutlak surette 1. Ev konumunuzu öğrenin. Bu tespit, kendi özelliklerinizi daha iyi anlamanızı, dışarıdan nasıl göründüğünüzü daha hızlı bir şekilde bilmenizi mümkün kılar.

Yükselenin hesaplanması için gök günlüğü verilerinden yararlanılır. Bu çizelgeler astrolojiyi bilmeyenler için anlamlandırılması mümkün olmayan teknik bilgilerle doludur. Bu tablolardan tam olarak yararlanmak için astroloji alanında ileri düzey bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Yükselenin bulunmasında kesin ve güvenli yöntemlerin başında uzman bir astrologtan destek almak ve çeşitli astroloji yazılımları kullanmak gelir. Tamamı ücretsiz astroloji uygulamamızı da bu amaçla güvenle kullanabilir, yükseleninizi net bir kesinlikle tespit edebilirsiniz.

Yanlış bilgiler içeren internette yükselen burç hesaplama yolları ile ilgili araştırma yaparken aynı yetersiz bilgileri veren çizelgelerle karşılaşmışsınızdır. Yükselen burcun bulunması konusunda sağlıklı netice veren bu şekilde basit bir yükselen burç bulma tablosu bulunmamaktadır aslında. Bulduğunuz herhangi bir tabloda, coğrafi koordinat bulunmuyor ve sadece Güneş burcu ve 2 saat ara ile yükselen sıralaması yapılmışsa itibar etmeyin. Çünkü gerçek yükselen burç bulma işleminde doğum yeri bilgisi, timezone ve dolayısı ile de ileri/geri saat uygulaması hesaba katılmak zorundadır.

Herkesçe malumdur ki, Güneşin ışığından daha fazla faydalanmak için belirli tarihlerde saatler ileri ve geri alınır. Son birkaç senedir bizim coğrafyamızda bu uygulama kullanılmasa da, ASC (Ascendant) burcu tespit edilecek kişinin doğum tarihinde bu yönde bir uygulamanın olup olmadığı tespit edilmeli ve tüm hesaplama bu parametreye göre şekillendirilmelidir.

Güneş Burcu Nasıl Yorumlanır? Ücretsiz Yıldız Haritası

Güneş, astrolojik sistemdeki en büyük güç olduğu gibi, bir doğum (natal) haritasında da en fazla önemli görülen güç olarak yorumlanır. Buradan alınan etki, özünüzle ve hayatınızı sürdürdüğünüz müddetçe ne şekilde gelişim gösterdiğinizle bağlantılıdır. Kabiliyetlerinizi toplumla hangi şekilde etkileşime soktuğunuzu ortaya çıkarmakla birlikte sahip olduğunuz şeylerin, amaçlarınızın ve benlik duygunuzun temel yapısını oluşturur. Yaşınız ilerledikçe, Güneş burcunun etkisi artış gösterir çünkü yaş ilerledikçe, kim ve ne olduğunuz özelinde kendinizi daha iyi anlama fırsatı bulursunuz. Burçlardaki Güneş doğal karakterinizi ve yaşantınızın genel akışı içerisinde değişmeyen ana özelliklerinizi verir. Bu dünyaya bakan öz varlığınızdır. Gerçekte hayat kaynağımız olan Güneş, sistemin merkezinde yer alır ve aynen bu şekilde Güneş’in bulunduğu burcunuz da benzeri olmayan şahsi merkezinizi belirtir. Kendi kişisel özelliklerinizi daha iyi bilmek için sitemizdeki Güneş burcu hesaplama uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz Ay Burcu Hesaplama Kişiye Özel Yıldız Haritası

Kendinizin yahut doğum bilgilerini bildiğiniz birinin içsel dünyasını öğrenmek için, sitemizdeki Ay burcu hesaplama yazılımından faydalanabilirsiniz. Eğer Ay’ın hangi burçta olduğunu bilmek istiyorsanız doğum tarihi, saati ve yeri ile ilgili bilgilerinizi forma girmeniz yeterli. Akabinde butona tıklayın. Hepsi bu kadar. Şayet başka bir insana ait Ay burcu haritasına bakmak isterseniz o kişiye ait doğum anı bilgilerini, Ay’ın mevcut konumunu merak ediyorsanız, bugüne ait zaman bilgilerini forma girmeniz gerekiyor. Bununla birlikte ilgili tarih ve saat içerisinde Ay’ın bulunduğu astrolojik pozisyonu ve o konumda ne manalara geldiğini okuyabilirsiniz.

Tüm harita hesaplamalarında olduğu gibi, Ay burcunu bulmak için de doğum anına ait bilgilerin kesin olarak bilinmesi istenmektedir. Bu kısmın doğruluğu çok önemlidir, çünkü yalnızca küçük bir saat farklılığı çok farklı bir burcu gösterebilir, bu yüzden emin olmak adına mutlaka dikkatli davranılması gerekir. Bu saat bilgilerine sahipseniz, sitemizdeki gibi doğru hesaplama yapan bir çevrimiçi hesaplama uygulaması gerekli sonucu almanızı sağlayacaktır.

Ay’ın pozisyon aldığı burç bilinç altındaki konuları ifade ettiğinden dolayı duygusal dünyamızla ilgi pekçok mesele Ay’ın bulunduğu burçla doğrudan alakalıdır ki, bize zevkli gelen işler ve alışkanlıklarımız dahi Ay burcumuzun tesiriyle açığa çıkan konulardandır. Hislerimizi etkilediği için, hayatımızın tüm alanlarını maximum derecede etkileyebilir fakat, her şeyden önemlisi sosyal ilişkileri etkilemesidir. Ay’ın pozisyon aldığı burç bir anlamda sevgi beklentimizi, beslenme tipimizi ve duygusal anlamda rahata erme şeklimizi de yönetir.

Duygularla alakalı hemen her konuda etki sahibi olan Ay’ın natal haritadaki yeri astroloji alanındaki uzmanların önemli saydıkları temel konulardandır. Bir doğum haritasında, Ay’ın konumlandığı burç, özellikle evlerimizde ve özel hayatımızda çevremize duygusal olarak nasıl reaksiyonlar verdiğimizi tespit etmemizi sağlar.

Ay’ın sembolik anlamda koruyucu olarak Güneş’in çevresinde dolaşması ve Güneş’in ışıklarını yansıtması gibi, natal haritamızdaki Ay da korunma yöntemlerimizi, kendimizi nasıl güvende ve rahat tuttuğumuzu belirtir.

Merkür Burcu Nedir? Nasıl Yorumlanır?

Merkür düşünce biçimimizi, yazma yöntemimizi ve insanlarla iletişime nasıl geçtiğimizi yönetir. Konumlandığı burca göre Merkür’den aldığınız etkiyi görebilmek için Merkür burcu sistemimizi kullanıp gerekli tespitte bulunmalısınız. Merkür burcumuz iletişim yöntemimiz üzerinde tesirli olduğundan, ve düşünce sistemimizi temsil ettiğinden dolayı, hayatımızın her alanını etkisi altına alır. Haritadaki yerleşimine göre farklı anlamlar içeren Merkür burcu, zeka anlamındaki donanımımızı ve bu zekamızı nasıl ortaya koyduğumuzu gösterir. Doğum haritasında Merkür, kalıpları derleme, bilgileri içselleştirme ve başkalarıyla paylaşma şeklimizi temsil eder. Biriyle ilk defa konuştuğumuzda, aslında dış burcu ile değil, Merkür burcuyla karşılaşırız.

Venüs Burcu Hesaplama Uygulaması Astrolojik Harita

Venüs’ün yerleştiği burç değerlerle alakalı olduğu için estetik ve parayla ilişkilerimiz üzerinde son derece etkindir. Bununla birlikte en önemlisi, burçlardaki Venüs sevme tarzımızı, şefkat gösterme şeklimizi, ilişkilerden nasıl değer elde ettiğimizi ortaya koyar. İstediğiniz kişiyle aranızdaki uyumluluğu hesaplamak için Güneş burcu astrolojisini kullanmak en kolay yöntemdir fakat, Venüs burcu tam anlamıyla aşkı anlamanın daha etkili bir metodudur. Venüs Zodyak kuşağında hiç durmadan hareket ederken, günde ortalama bir derecelik mesafe ilerler. Bu hızla bir burçta neredeyse bir ay konakladığı manasına gelir. Bununla birlikte 18 ayda bir defa retroya girer ki, Venüs’ünüzün kesin pozisyonunu belirlemenin en kestirme yöntemi doğum haritasından yararlanmak ve doğduğunuz günde hangi burçta olduğunu tespit etmek için bir Venüs burcu hesaplama yazılımı kullanmaktadır.

Gerçek Mars Burcu Hesaplama Sistemi

Mars yerleşiminizi anlamak, girişimciliğiniz ve motivasyon kazanmak için ihtiyaç duyduğunuz şeyler hakkında fikir verir. Bu bilgi, enerji yüklenmenize ve yaşamınızı daha kolay hale getirmenize yardımcı olabilir. Haritanızdaki Mars’ın konumunu kesin bir doğrulukla tespit etmek için Mars burcu hesaplama uygulaması kullanılması şarttır. Diğerlerine oranla Mars son derece hızlı hareket eden bir gök cismidir ve hangi tarihler arasında retro hareket ettiğine göre iki - yedi ay arasında bir burçta kalabilir. Astrologlara göre Mars’ın tam turu yaklaşık 2 yıl sürer. Bu 2 senelik döngüyü kesin olarak saptayabilir, an itibarı ile neler yaşadığınıza ve nasıl hissettiğinize göre hatırlatıcı işaretlemeler yaparsanız, bir sonraki Mars döneminde ne şekilde harekete geçeceğiniz ve enerjinizi hangi yöntemlerle kullanacağınız hakkında ipuçları alabilirsiniz.

Hassas Jüpiter Burcu Hesaplama Servisi

Jüpiter burcunu anlamanın birden fazla yolu bulunmaktadır. Bir astroloji yazılımı kullanarak tek işlemle Jüpiter’inizin konumunu pratik bir şekilde hesap edebilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve yılınızı bilmeniz şarttır. Ayrıca online Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihlerden de yola çıkabilirsiniz. Astroloji haritanız çıkarılmışsa Jüpiter’inizin yerleştiği konumu bu şekilde de tespit edebilirsiniz. Şayet neyi ifade ettiğiyle beraber bu yerleşime ayrıntılı bir şekilde göz atmak isterseniz Jüpiter burcu uygulamamızı kullanabilirsiniz. Jüpiter’in konumlandığı burç hakkınızda normalde bilinenden daha fazla bilgi verir, algı kapasitenizi genişletme ve bilinç düzeyinizi yükseltme metodlarını açığa çıkarır. Genişleme anlamı taşıyan Jüpiter genelde beraberinde yüksek dozda dürüstlük te getirir. Jüpiter’in bulunduğu burcu gerçek anlamda anlamanız, kendinize daha fazla şans davet etmenize de imkan sağlar.

Satürn Burcu Nasıl Bulunur? Satürn Burcu Nasıl Hesaplanır?

Satürn, devrini uzun sürede tamamlayan bir gezegen olup, bir burç derecesinde ortalama iki buçuk sene konaklar ve başlangıç yerine geri dönmesi 28 ila 29 yıl arasında bir zaman sürer. Astrolojide bu tekrar geldiği konuma Satürn’ün Dönüşü adı verilir ve bu bir tür olgunluk süresidir. Bu, aynı yaş grubundaki kişilerin birbirine benzeyen hayat dersleri aldığı manasında yorumlanır. Sitemizdeki Satürn burcu bulma uygulaması aracılığıyla Satürn’ün yerleştiği lokasyonu bulabilirsiniz. Astrolojik bir doğum haritasında Satürn’ün bulunduğu burç, kendimizi nasıl sınırlandırdığımızı, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluk duygumuzu ortaya koyar. Satürn’ün konumu, sorumluluklarımızla olan ilişkimizi izah edebilir ve bununla beraber, esasen ifade etmekte zorluk çektiğimiz ve üstelik karakterimize ait olarak kabul ettiğimiz özelliklere de işaret eder.

Doğum Haritası Nedir? Neyi gösterir? Nasıl Analiz Edilir?

İnternet üzerinde yayın yapan pek çok natal harita sitesiyle karşılaşıyoruz. Bu uygulamalara baktığımızda, çoğunun sadece astrolojik pozisyon sembollerini gösterdiğini, fakat bunların ne anlama geldiğini herkes için anlaşılır biçimde açıklamakta yetersiz olduğunu görüyoruz. Halbuki yeterli astrolojik bilgiye sahip olmayanlar kapsamlı doğum haritası verilerine gereksinim duyarlar. Bu sebeple bizler de astroasist.com olarak en anlaşılır, detaylı ve kapsamlı yorumları kapsayan bir ücretsiz doğum haritası sitesi olarak yayın yapıyoruz.

Gökyüzü haritaları anlık olarak değişse de, doğum haritaları hesaplaması yapılan kişinin doğum anına bağlı kalmak suretiyle uzayın bir fotoğrafı niteliğinde olduğu için değişmez.

Doğum haritaları çıkarılırken hesaplamada kullanılacak olan verilerin doğruluğu kesinlikle önemlidir ki, astrolojik planda bazen bir iki dakikalık farklılığın bile tüm gezegen ve burç konumlarını doğrudan etkileyeceğini bilmek gerekir. Bir doğum haritasının oluşturulabilmesi ve anlamlarının izah edilebilmesi için, doğum günü ve saatinin tam olarak bilinmesi şarttır. Websitemizde ücretsiz bir biçimde kullanımınıza sunduğumuz doğum haritası hesaplama servisi de, saat ve dakika şeklinde gireceğiniz bu bilgiler doğrultusunda kişiye özel natal (doğuma) harita sonucunu anlamlarıyla beraber vermektedir.

Astrolojik haritaların yoruma bağlı kısımları olmakla beraber, aslına bakarsanız genelde aynı şeyleri ifade eder. Bu nedenden dolayı bire bir olmasa dahi aynı kişiye ait farklı doğum haritası yorumları hemen hemen aynıdır.

Gök günlükleri (ephemeris) tüm tarihler için Mars, Jüpiter, Satürn gibi gezegenlerin yerleşimlerini hesaplamak için kullanılan teknik verilerden oluşur. Bu tabloları inceleyerek, burç konumlarını görebilirsiniz fakat, gerek haritayı tam olarak çıkarmak ve gerekse yorumlamak bölümünde tıkanabilirsiniz. Harita verilerinin okunması yalnızca uzman astrologlar tarafından yapılabilen zor ve karmaşık bir iştir. Bu konuda uzman bir astrologtan ücretli hizmet alabilir ya da internet sitemizdeki ücretsiz hesaplama yazılımından faydalanabilirsiniz.

Astrolojik doğum haritası bir insanın doğduğu anda bulunduğu coğrafi konuma göre astrolojik açıdan etki eden gök cisimlerinin yerlerini ve aralarındaki açısal ilişkiyi gösteren bir haritadır.

Astrolojik harita hesaplaması yapmak uzmanlık gerekliliği olan, herkes tarafından yapılamayacak bir iştir. Bu nedenle bir kimsenin kişisel doğum (natal) haritasını çıkarması, gerekli astrolojik bilgilere sahip olmadan imkansızdır. Sevindirici tarafı şu ki, teknoloji çağında olduğumuz bu günlerde tüm bu karmaşık hesaplamaları kolayca yapabilen yazılımlar oluşturulmuştur. Biz de uygulamamızı kendi yıldız haritanızı en kolay şekilde çıkarabilmeniz amacıyla tasarladık.

Eskiden astrolojiyle ilgili olanların karmaşık hesaplamalar yaparak uzun uğraşlar sonucu çıkardıkları doğum (natal) haritalarını, bu zamanda teknoloji nimeti sayesinde bir kaç basit adımla oluşturmak ve tüm detaylarını incelemek mümkün hale geldi.

Profesyonel bir astroloji uzmanı değilseniz dahi şahsınıza özel son derece detaylı yıldız haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunun için yalnızca doğum anınıza ilişkin verileri ve doğduğunuz şehri forma girmeniz yeterli. Natal haritamı göster butonunu tıkladığınız anda hemen haritanızı çıkarmış olacaksınız.

En basit tarifiyle ücretsiz doğum haritaları uzman astrologların sahip oldukları becerilerin gelişen teknoloji sayesinde özel yazılımlara aktarılmış şeklidir.

Yükselen Burç Hesaplama Sistemi Ücretsiz Analiz
İlk yorumu sen yap!