Vefkler astrolojik dengeler gözetilerek yapılırlar ve bu durum olmazsa olmaz öneme sahiptir. Bir vefk yapılırken dört astrolojik zaman gözetilir. Bunlar, güneşin bulunduğu burç, ayın bulunduğu burç, ay fazı ve gezegen saatidir.   Amacımıza en uygun vefkin ESMASI belirlendikten sonra sıra, vefkimizin derecesini, hangi gezegene mensup olacağını ve hangi tabiatının tercih edileceğini belirlemeye geldi. Yine örneğimiz üzerinden gidelim. Yapmak istediğimiz vefk olan SELAM isminin detay sayfasına baktığımızda, sayfanın üst kısmında tüm bu detayları gösteren bir panelle karşılaşıyoruz. Bu panelde, an itibarı ile güneşin ve ayın bulundukları burcu ve aralarında kaç derecelik açı olduğunu, ayın yükselişte mi düşüşte mi olduğunu, an itibarı ile hangi gezegen saatinde olduğumuzu, ilgili vefkin tüm derece ve mensup olduğu gezegenlerine giden bağlantıları görüyoruz.

İleri derece uygulamalar olmakla beraber, genel olarak her ismin vefki güneşin ve ayın bulunduğu tüm burçlarda ve tüm gezegenlere ait olarak yapılabilir. Yani SELAM isminin vefkini 30° lik te yapabiliriz 180° lik te. Ve yine SATÜN gezegenine mensup olan üçlüsünü de yapabiliriz, JÜPİTER gezegenine mensup olan dörtlüsünü de. Ancak vefkin hangi gezegene mensup olacağını, yani kaçlı olarak yapılacağını, vefke alınan ESMANIN manasına uygun olan gezegenin tabiatıyla ilişkilendirmek tesiri artırıcı bir etkendir. Mesela SELAM isminin manası, JÜPİTER gezegeninin özelliklerine ve MÜNTAKÎM isminin manası MARS gezegenin tabiatına daha uygundur.

Kimi derleme ya da kötü çeviri havas kitaplarında ve internette, her esma için bir gezegen ismi verilmiştir. Buna itibar etmeyin. Zira hemen hepsi aynı olan bu eşleştirme, basit bir matematik hesabına göre yapılmıştır ve temel havas kaidelerine tamamen aykırıdır. Doğrusu, İsm-i Şerifin manasına uyumlu olan gezegen saatini seçmektir. Vefkini yapmak istediğiniz İsm-i Şerifin manası aşağıda detayları verilen gezegen saatlerinin özelliklerinden hangisine uygunsa, çalışma saati olarak o saati seçin.

Vefkin hangi gezegene göre yapılacağı tespit edildikten sonra, bizim için önemli olan güneş ve ayın bulundukları burçlar arasında kaç derecelik açı olduğudur. Bu açı bizim yapacağımız vefkin de açısını belirler. Diyelim ki, güneş ikizler burcunda ve ay ise aslan burcunda olsun. Bu durumda gösterge panelindeki yeşil bantta " Güneş ve Ayın bulundukları burçlar arasında 60 ° lik açı olduğu için bu gün 60 ° lik vefk yapmak uygundur!" ifadesini görürüz. Demek oluyor ki, vefki bu gün içerisinde yapmak istiyorsak, hemen bu yeşil bantın altındaki 60° sextile ikonuna tıklayıp, 60° lik Dörtlü Selâm Esması Jüpiter Vefki sayfasına gitmemiz gerekiyor. Bazı günlerde ise bu yeşil bantın kırmızıya döndüğünü ve "Güneş ve Ay aynı burçta olduğu için bu gün vefk yapmak uygun değildir!" ibaresini görürüz ki, bu uyarıyı gördüğümüz günlerde hangi gezegene ait olursa olsun rakama dayalı vefk yapmak mümkün değildir. Ay her burçta iki buçuk gün kadar kalır ve bu kırmızı banttaki uyarı her güneş burcunda iki buçuk gün süreyle kalır.

Gösterge panelimizdeki ay fazını da gözetmek durumundayız. Havas ilminde genel kaide, ayın yükseliş yani büyüme döneminde hayır işler için, düşüş yani küçülme dönemlerinde ise şer işler için uygun bir metafiziksel iklimin olduğudur. Bu panelde,"vefk yapmaya elverişli!" ya da "vefk yapmaya elverişli değil!" şeklindeki uyarıları dikkate almamız gerekiyor.

Şayet ay ve güneş arasında 0° den farklı bir açı varsa ve ay yükselişte ise, astrolojik dengeler vefk yapılmasına elverişli demektir. Artık vefkin yapılacağı günü ve saati tespit etmemiz ve vefkin yazılması işini o gün ve saate denk getirmemiz gerekiyor. Vefki hangi gezegene ait olarak yapıyorsak, o gezegenin gün ve saatinde yazmak en ideal olanıdır. Yani SELAM isminin JÜPİTER gezegenine ait olan dörtlü vefkini yapıyorsak, yazım işini, güneş ve ayın arasında 0° derecelik açı olmadığı ve ayın yükselişte olduğu bir perşembe günü veya pazartesi gecesi içerisindeki JÜPİTER saatine denk getirmemiz gerekiyor. Gösterge panelimizin sağ tarafında yer alan ve alt kısmında "Diğer İller İçin Gezegen Saatleri" butonuyla kendi lokasyonunuzu seçmenize olanak tanıyan gezegen saatleri göstergesine baktığımızda, aynı gün ve gece içerisinde aynı gezegen saatinin iki defa yer aldığını görüyoruz. Bu iki zaman diliminin bir birinden farkı yoktur. Ancak, ÖN HAZIRLIKLAR bölümünde değindiğimiz kimi şartları sağlamanın geceleri daha kolay olmasından dolayı, gece saatlerinin tercih edilmesi daha uygundur. Yani SELAM isminin JÜPİTER gezegenine ait olan dörtlü vefkini yapıyorsak, pazartesi gecesi içerisindeki JÜPİTER saatinin ikincisinde çalışmamız daha uygun olacaktır.

GÜNEŞ(ŞEMS) SAATİ Benlik idesinin güçlendiği, özgüvenin yükseldiği, egonun tırmandığı zamanlardır. Güzel organizasyonlar, beraberlik kutlamaları, keyifli geçmesi arzu edilen toplantı saatleri için en güzel saatir. Düğün, nişan, kutlama partileriniz bu saate denk getirebilirsiniz. ...
Gezegen Saatlerinin Özellikleri ve Anlamları
27 yorum yapılmış!
Galaxy
Merhabalar , Sevdiğimiz kişinin kalbini gönlünü aşkını hayırlısıyla celb etmek için (neticede evlilik için kesinlikle flört için değil) Ya vedud 400 , 118 ya cami okuyordum bu esmalar dışında hangi esmalar okunması tavsiye edersiniz ? Bazı kaynaklarda zühre saatinde 1000 defa ayırmamdan ya cami ya vedud diye görmüştüm hangisini yapmak daha uygun olur ?
Merhaba. 1000 ve üzerindeki adetlerde müdâvemet sağlayabiliyorsanız, bu adetlerde okumanız daha iyidir. Bu konuda tesiri pozitif anlamda mücerreb İsm-i Şeriflerle çalışıyorsunuz böyle devam edebilirsiniz. Câmi İsm-i Şerifi sonundaki ayn harfinin mahrecinden dolayı zor zikredilen bir isimdir. Bu konuda dikkat etmenizde yarar var. Selamlar...
Elif
Merhaba, bize rahatsızlık veren huzurumuzu bozan kötü komşuları uzaklaştırmak, onları hükümsüz kılmak için hangi gezegen saatiyle çalışmalıyız? Satürn mü yoksa Mars mı uygun olur?
Merhaba Mars daha uygundur. Selamlar...
Galaxy
Yakşamlar , birisini acıklama yapabilir mi , bu işler şirk midir ? Venüs saatini vs beklemek ve o anda esmaül hüsna okumak ?
Allah cc tan başka güç ve kudret kaynağı yoktur. Her tesirin kaynağındaki güç Allah cc tır. Çalışmalarınızı bu inanç çerçevesi içerisinde yaptığınız sürece şirkten uzak olursunuz.
AYSUN
hocam hayırlı günler. bana yıldızımın düşük olduğu ve bu yüzden işlerimin ters gittiği söylendi bir kaç defa. bunun için ne yapabilirim
Merhaba. Fettah ism-i Şerifini hergün 1000 defa zikrederek bu konuda iyi bir adım atmış olursunuz. Buna gücünüz yetmezse, daha azıyla devam edersiniz. Allah cc sizi her daim korusun ve yüceltsin inşaallah. Selamlar...
Cengiz
Vefk hazırlarken okunan duada ulvi ve sufli varlıkların adları geciyor,sanırım bu görevlendirme gibi bir şey oluyor diymi,Peki bu sirk olmuyormu be by duayi okirken Zarar görme ihtimalimiz var mi,be duayi okurken neye diktat etmeliyiz?
Merhaba. Şirk Allah cc a ortak koşmak, O ndan başka bir güç ve kudret kaynağı olduğuna inanmak demektir. Bu işin bunlarla alakası yok. Zarar görme ihtimaliniz yok. Okumayı mahrecine uygun şekilde okumaya gayret etmek gerekiyor. Selamlar...
طوبى
Başarı ve kalbi celb için vefk öğrenmek istiyorum.
Merhaba. Takıldığınız yerler olur da sorarsanız, cevaplamaya gayret ederim inşaallah. Allah cc başarı ihsan etsin inşaallah.
Uğur erdinç
Hocam demeki bize bu işlerde gerekli olan sadece iki burç arası hesap işimiş...
Evet. Ay ve Güneşin bulundukları burçlar arası derece hesaplanıyor sadece. Selamlar...
Uğur erdinç
Kusuruma bakmayın Hocam , sizinde bildiğiniz gibi ben bir talebeyim, ELHAMDULİLLAH bu olayıda siz değerli üstadımın Hocamın vesilesiyle bu konuyuda öğrenmiş oldum , bu düşme olayını işte bu kurcalıyordu onuda öğrendim Efendim, kaç kere vefk yaptım , bu düşme olayında vefki bozmuşumdur, 90 derece vefk yapmışımdır bir bakmışım 60 gösteriyor bende hali ile bozmuştum vefki :) sizi saygıla selamlıyorum efendim selam ve dua ile...
Anlaştığımıza sevimdim. Sorun yok pratik yapmış oldunuz. Selamlar...
Uğur erdinç
Es Selamu Aleykum Hocam, ekran resimleri çektim , normalde iki burç arası hesaplarsanız doğrudur lakin iyice incelemek lazım dır, site cumartesi günü 90 derece idi, pazar 90 derece idi, bugün pazartesi öğlen sonu geri 60 derece oldu bunu diyorum Hocam, 90 dan sonra ilerler , 120 olur ki site bugün öğlen sonu geri 60 dereceye geçti, ilk resim 90 derece çekmiştim ve 2 resim ise bugün çektim 21 .12.2020 pazartesi öğlen sonu, umarım bu sefer anlatabilmişimdir ... selam dua ile... 1. resim 90 derece cumartesi https://i.hizliresim.com/bM8KHr.jpg 2. resim bugün pazartesi öğlen sonu. https://i.hizliresim.com/KrVH51.jpg
Ve aleyküm selam. Uğur Bey ben sizi anlıyorum da siz beni anlamıyorsunuz. Ben sizin baştan beri böyle zannetiğinizi düşünüyordum zaten. Bir kaç kerede sordum, gün ilerledikçe derecenin illaki artması gerektiğini mi düşünoyorsunuz dedim. Ama siz benim sorularıma cevap vermediniz. 90 dereceden sonra 120 derece gelmez her zaman. Güneş burcunun değiştiği gün olur bu. Örneğin 90 dan 60 a düşer, ay burç değiştirdiğinde de tekrar 90 olur. Çektiğiniz resimlerde de Güneş burç değişimine denk gelmiş zaten. Kendiniz de diyorsunuz ya "normalde iki burç arası hesaplarsanız doğrudur" diye. Zaten olan da bu, iki burç arası hesaplanıyor sadece.
19 Ocak 2021
20 Ocak 2021
21 Ocak 2021
Bu örneğe bakın mesela:
19 Ocakta 90 derece
20 Ocakta 60 dereceye düşüyor
21 Ocakta ise tekrar 90 dereceye çıkıyor ve böyle olması gerekiyor zaten.
Uğur erdinç
En iyisi Kısmet olursa İNŞAALLAH ss leri çekip atayım ben yazışmada beceremiyor yada karıştırıyorum, ay karanlıkta çıktığı gün , gün gün ekran resmi çekerim ki , tabi o zamanda sayaçta düzelmemiş se, ( ikisi arasındaki dereceyi mi hesaplayamıyor? ) ikisinin arasında hesaplama konusunu diyorum zaten, neyse önümüzdeki dönem ay karanlık döneme girip çıksın , ben size günlük çeker,üzerinde tarihi saatinide yazar atarım, 30,60,90 bu aralarda, siz incelersiniz , belki bu aciz kul yanlış görüyordur, kalbimizde mutmain olsun İNŞAALLAH saygıla selamlıyorum selam ve dua ile...
Gün gün resim çekmenizin gereği yok. Sadece ayın veya güneşin bulunduğu burcu hatalı gösterdiği tek bir resim çekmeniz yeterli.
Uğur erdinç
Şimdi şöyle diyelim, site panelinde bir anormalık oluyor yani hata veriyor ne gibi soracak olursanız , yani vefk elverişli olduğu zaman derecelerin 60 girdiği zaman , site dirkt 90 derece oluyor, veyahut atlıyor , ve 60 derecenin bitmesine 1 gün kala site otomatikmen geri düzelip 60 derece olup, zaten 90 dereceden sonra artık bir hata vermiyor site paneli ,gayet iyi gidiyor , anormalık 60 dercede oluyor, ben bunu size kanıtlayacağım İNŞAALLAH siz ne demek istediğmi sanırım anlamıyorsunuz, belki ben yazışarak anlatamıyorum, önümüzdeki yeni Hilal da ekran resimleri çekip size iletirim BİİZNİ ALLAH ... Hocam ,Üstadım, ayın yülseliş konusu ve benim bildiklerim ve yanlışlarıma deyinelim, İlk yeni Hilal dan Başlayalım, bir iki gün Hilal karanlıkta olur ki Güneş ve Ay aynı burçta oldukları için, ve Mesela Güneş Koçta ay ise Oda koçta ilk yeni Hilalda ikisi aynı burçta olduğu için zıtlık ve elverişdir ve ay 2 veyahu 2 bucuk gün sonra başka burça gecer geçti an 30 derece olur, 2, yada 2 bucuk gün sonra , 60 dereceye girer böyle devam ederki 180 derece girdiği 1 gün sonra zıtlık olur ki tam dolunay ve 180 derece vefk pek tercih etmem, Yani bir boş burç , 2 boş burç ki 60 derce olur, 3 boş burc varsa veya girdimi 90 olur v.s , zamanla konusunda İNŞAALLAH öyle tercübe edindik az çok elhamdulillah, vefk yazacığım zaman önce siteye bakarım sonra telime bakarım program yüklü , sonra dışarıya hilala bakarım öyle yaparım, 1 ay boyunca derecelere bakıpta hilale baktım ne şekilde kaç derece olur diye, örnek verecek olursam hilal yarım olur 90 derece ye girer ki defelarca öylede olmuştu yani , Haşa inkarci değiliz sizden çok şey öğrendim ve diyebilirimki vefk ilminde Hocamsınız heryede derimde demişimde ismini bilmnediğim için astrovefk talebesiyim :) beni asla yanlış anlamayın Hocam , sitedir bu bazen hata verirse bile normaldır, çünkü kodlamadan ibaretir, eskiden francisco burzi nin yaptığı güzel bir script vardı PhpNuke ve ben çok severdim üzerinde hep çalışırdım güzel olduğu kadarda bir ton açığı vardı hele şiir ve resim galleri Modullerinde , bazen bir sayfa yada bir eklenti yapar yada hazır üzerinde çalışırdık, ya bir sql açığı yada başka bir açık istemeyerek olurdu, halbuki kafa yoğun ve dalgınlıkta fazla tırnak işaretleri kodlamanın içine dahil etmişiz yani... demek istediğim gerek web Dizayn olsun, gerek Coderlik olsun pek yabancısı değiliz ELHAMDULİLLAH , sitedir bu olabilir insanlık hali, hiç bir Webmaster ben hata yapmam yada hatasız iş yapmam diyemez yada benim hosting Firmam yada Data merkezim yada Serverim 4 4lük tür yememek lazımdır ki asla size hitabım değildir Baştacısız sadece içimden öyle yazmak geldi son yazdıklarımı sizinle sohbet diye yazdım Yayınlamamanızı umuyorum selam ve dua ile...
Merhaba. Ayın yükseliş ve düşüşü ile bu derece işinin bir ilgisi yok Uğur Bey. Sadece güneşin ve ayın bulundukları burçla ilgisi var. Bu bilgi gök günlüğünden geliyor. Zaten gezegen konumlarını gösteren başka sitelere de baksanız aynı konum bilgilerini görürsünüz. Siz bir kaç kere resim gönderdiniz ama gönderdiğiniz resimlerde hata yoktu. Evet dediğiniz gibi insanlık hatası olabilir ama çok basit bir çıkarma işlemi bu. Büyük sayıdan küçük sayıyı çıkarıyor sadece. Ama yine de kontrol ettim hata yok. Bizim program güneşin hangi burçta olduğunu mu şaşırıyor? Ayın hangi burçta olduğunu mu şaşırıyor? Yoksa ikisi arasındaki dereceyi mi hesaplayamıyor? Size daha önce de "hata var anlatamıyorum" demeyin. Şu tarihte güneş şu burçta olması gerekirken yanlış gösteriyor. Ay şu burçta olması gerekirken yanlış gösteriyor. Aralarında şu derece olması gerekirken yanlış gösteriyor gibi bir şey söyleyin demiştim ama böyle bir cevap alamadım. Siz güneş ve ayın hangi burçlarda olduğundan bahsetmiyor, ayın yükselişinden bahsediyorsunuz ve ayın ilk bir iki gününde Ay ve Güneş aynı burçta olur diyorsunuz ama bu doğru bir bilgi değil. Bu konuyu uzatmayalım bana tek bir ekran görüntüsü çekin ve bakalım. Selametle...
Uğur erdinç
Hocam kafam karışmıyor. Ben bu siteyi 2 saate bir kontrol ediyorum ;) mesala o mesajımdan sonra emin olunuz dün 60 dereceye 00: yani gece normale 60 dereceye girdi ve bugün ise normal her hali ile 90 derecedeyiz, beni iyi anlayabilmek icin önümüzdeki yeni ayda ay yükselişte olduğu zaman siteye bakınız ve 2,3 gün baķınız. Ay yükselişte 4. Cü gün 90 derece ve normale dönmesi bir iki günü buluyor. Selam ve dua ile ...
Uğur bey derecenin ayın yükselişi ile nasıl bir ilgisi var? Siz bana bunu bir anlatın. Sanırım anlaşamadığımız nokta bununla bağlantılı.
Uğur erdinç
Hocam bir kontrol edin açıları önceleri hep bundan bahsederdim , yanılmasam bugün cuma ve 60 derece olması lazım , pazar 90 gibi olur tabi naılmasak ki sitedeki paneliri bir kontrol ediniz hocam saygılarımla ... resim 1 link : https://i.hizliresim.com/ySp1cK.jpg resim 2 link: https://i.hizliresim.com/5M7rJK.jpg
Cuma günü Güneş Akrep Burcundaymış. Akrep burcunun zodyaktaki derecesi 210 dur. Resmi çektiğiniz saatlerde Ay Kova Burcundaymış zodyaktaki derecesi 300 dür. 300-210=90 derece haliyle.
Diğer resmi çektiğiniz saatlerde de Güneş Yay Burcuna geçmiş 240 dereceye yani. Ay ise Kova Burcunda 300 derecedeymiş yani. 300-240=60 haliyle.
Şimdi ben bu yazıyı yazarken Güneş Yay burcunda, Ay ise Balık burcuna geçmiş aradaki fark 90 derece. Herşey olması gerektiği gibi yani. Gün ilerledikçe derecenin artması gerekirken azalması mı kafanızı karıştırıyor acaba.
Uğur erdinç
Hocam bazen anlatmaya çalıştığım şey belki yazarak anlatamıyor yada siz beni yanlış anlıyor olabilirisniz bu sefer ekran resimlerini çektim ss leri, bir ara ay yükselişte iken yeni ayın 5 günü idi sitede 90 derece uygundur yazısına bir zaat şahit oldum ve telefonumdaki konuma baktım 60 derece idi ve gce geç saatlerinde sitede düzelme olmuştu 60 dönmüştü yani, neyse o konu geçti artık ta, şimdi inceledim sitedeki panel ile yeni yaptığınız panel ile uyuşmuyor biri 60 derece diyor biri 30 diyor hangisi doğru ki telinize baktınızmı o ne diyor soracak olursanız malesef telim bozuldu :) efendim Hocam incelemenizi diliyorum ss (ekran resimlerini ) çektim linki aşağıdadır.
Merhaba. Yeni yaptığım bölümde eksiklik vardı dün tamamladım. Şimdi yeni bölüm de stabil çalışıyor.
Uğur erdinç
ayın bulunduğu burç işi biliyoruz şükür lakın anlatamadım neyse kusura bakmayın yazarak anlatamadım saygılarımla...
Dediğim gibi örneğin KOÇ burcundaydı birden ASLAN burcuna geçti. Halbu ki BOĞA ya geçmesi gerekiyordu gibi burç üzerinden yapın kontrollerinizi.
Uğur erdinç
Şimdi nasıl anlatayım ki, doğru bu siteki (script )yazılım ewt hesaplama yapıyor doğru, şimdi biz biliyoruz , yada şöyle anlatayım , ay 180 derece zıtlıkta küçülmeye girer bu sefer 2 gün sonra 150 olur 2 gün sonra 120 olur 2 gün sonra 90 olur 2 gün sonra 60 olur 2 gün sonra 30 olur ve ay karanlık olur 2 gün sonra 0 dan ay yükselişe geçer yeni ay başlar 30 derece ve vefk yapmaya elverişli olur , benim anlatığım bu değildi, normal ay yükselişte idi 30 sonra 60 , bir baktım 90 olmuş şaşırdım kendi kendime dedimki yeni ay 4.cü günü nasıl olurda 90 derece olur sonra salı günü bir baktım 60 olmuş tekrar keşke ekran resmi çekseydim, işte bunu diyorum, ay düşüş teki geri geri giden açıları demiyorum , saygılarımla..
Bu derecelerin ayın yükselişi ve düşüşüyle hiç bir alakası yok. Ayın büyüyüp küçülmesi bununla alakalı değil. Siz konuları karıştırıyorsunuz. Ayın bulunduğu burca bakacaksınız.
Uğur erdinç
Es selamu aleykum hocam, inanin ben herne kadarda desem ki sitedeki acılar bazen hata veriyor desemde belki inanmasınız ,dün gece sabaha doğru site tam 90 derece girdi taki bugün ikindiden sonra tekrar 60 oldu bizaat takim ettim . belki bu mesajimı gec okursunuz diye tarih atıyorum 90 derece olan gece 21 eylül gece , tekrar 60 dereceye dönmesi 22 eylül salı .. saygılarımla
Aleyküm Selam. 90 dan 60 a dönmesi normal değil mi? Siz günler ilerledikçe açının illa ki artacağını mı sanıyorsunuz anlamadım ki. 60 tan 30 a, 30 dan 0 a ve ardından 30 a değişmesi normal değil mi? Yazılım iki burcun derecesini alıyor ve büyük olandan küçük olanı çıkarıyor. Yani sadece basit bir çıkarma işlemi yapıyor. Bu kadar basit bir matematik işleminde nasıl hata yapabilir sizce? Sizin nerede takıldığınızı anlamam için 90 dı 60 oldu şeklinde değil de, Güneş ... burcunda. Ay ... burcunda. Aralarında ... açı olması gerekiyor ama ... açı gösteriyor. Şeklinde yazın ki daha net konuşalım. Yoksa sizi ikna edemeyeceğim ne yazık ki.
sedef
selamun aleykum hocam okuma ve yazma yapıcam nezaman yapmalıyım
Aleyküm Selam. Keşke hangi konuyla alakalı olduğunu belirtseydiniz. Gezegen saatlerinin özelliklerine bakıp, sizin konunuzla en alakalı saati seçmelisiniz. Allah cc başarı ihsan eylesin inşaallah.
eb
selamun aleyküm hocam üçlü vefk mi yapacağım yoksa dörtlü mü beşli mi... bunu gezegene göre mi belirliyoruz hocam? yani ay vefki yapacaksam dokuzlu vekf mi seçmiş oluyorum?
Aleyküm selam. Evet seçimi dediğiniz gibi yapmalısınız. Vefk yapmak istediğiniz konunun hangi gezegenle uyumlu olduğunu bu sayfamızdaki açıklamalar göre tespit edin. Eğer Mars gezegeninin özelliklerine uygunsa, mecburen 5li, Aya uygunsa 9lu yapılması gerekiyor. Diyelim ki 9lu yapılacaksa, bu sefer de hangi derecesinin yapılacağını tespit etmek gerekiyor. Bu da, vefkin yapılacağı zaman için ay ve güneşin bulundukları burcun arasındaki dereceye göre belirleniyor ki, vefk örneğinin bulunduğu sayfa sizi bu konuda yönlendiriyor zaten. Allah cc muvaffak kılsın inşaallah.
Uğur erdinç
S.a şimdi güneş gezegeninde vedud ismi şerifeyi yaparsak , güneş şin güneş saatinde mi yapalım ? yoksa güneşin Kamer saatindemi ?hani kamer saatine mensup ya bu ismi şerif ondan dedim, inşaallah ne demek istediğimi anladınız , Selamlar
Perşembe gecesinin ikinci güneş saatini öneriyorum. Selamlar...
CoMoDo
Cevap için sağolun hocam, sizi de yoruyoruz hakkınızı helal edin, öyle bir seferinde denk gelmiştim hocam lakın bu sefer de olursa buyurduğunuz gibi ss leri çekerim yani ekran görüntünü, blog ta bazı suallerim olmuştu malumunuz saygılarımla selam ve dua ile...
Ben teşekkür ederim. Allah cc yürüdüğümüz yolda hepimizi başarılı kılsın inşaallah.
CoMoDo
ES SELAMU Aleykum Hocam , bu aciz kulun beyni geç çalışır onun için kusuruma bakmayınız efendim..
Efendim sizin yazdığınız..
Güneş ve Ayın bulundukları burçlar arasında 60 ° lik açı olduğu için bu gün 30 ° lik vefk yapmak uygundur!
60° sextile ikonuna tıklayıp, 60° lik Dörtlü Selâm Esması Jüpiter Vefki....
1. Ay ve güneş arasında açı 60 yazına göre vefk yazılacaksa , hocam o zaman alta ki yazı neden 30 luk vefk için uygundur diye neden yazı yazılmış , dirk altada 60 lık vefk için uygundur yazılabilirdir bu kafa karıştırır.
2.Mesela Yukarda bugün Ay ve Güneş arasında açı 150 derecedir üst panelden yani, alta banta da yazıyorki bügün 120 dece vefk yapmak uygundur, şimdi bu durumda hangi vefki yapalım.
İNŞAALLAH anlatabilmişim , efendim cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum selam ve dua ile ...
Ve Aleyküm Selam. Sitede böyle bir soruna rastlamadım. Yani 60° lik açı olduğu halde 30° lik vefk yapmak uygundur! demesi mümkün değil. Yine de böyle bir duruma denk gelirseniz ekran resmini çekmenizi rica edeceğim. Ekran resmi çekerseniz buradan yazın ben size ulaşıp resmi isterim.
Tahmin ediyorum ki sizin kafanız şurada karışıyor. Bu gün mesela 60° lik vefk yapmak uygundur dediği halde neden o sayfada 30° lik vefki gösteriyor? Siteyi şöyle tasarladım. 30° lik vefk her esma için default sayfa. Siz yeşil banttaki uyarıyı dikkate almalısınız. Yeşil bantta mesela 120° lik vefk yapmak uygundur diyorsa, 120° ikonunu tıklayıp ilgili vefkin sayfasını açmalısınız. Şöyle de düşünün. Bu yeşil bant ay ve güneş aynı burca geldiğinde, yani aralarında 0° olduğunda kırmızıya dönüyor ve vu gün vefk yapılamaz uyarısı veriyor. Halbu ki, sayfanın altında yine de hangi derecenin vefkinin detay sayfasında iseniz, o derecenin vefkinin örneği görünüyor. Sanırım siz diyorsunuz ki, madem bu gün vefk yapılamaz, neden sayfanın devamında mesela 120° lik vefkin örneği görünüyor. Ya da madem bu gün 60° lik vefk yapmak uygunsa, neden sayfanın devamında atıyorum 180° lik vefk görünüyor. Cevabı şu. Çünkü siz 180° lik vefki inceliyorsunuz. Bu sayfa hiç değişmiyor. Değişen kısım yukarıdaki gösterge paneli. Zaman değiştiği için paneldeki derece ve saatler değişiyor. Bu yüzden siz hangi derecenin vefkini görmek istiyorsanız o derecenin ikonunu tıklamalısınız. Bu gün 60° lik vefk yapmak uygun diyorsa, siz de 60°lik vefkin ikonuna tıklayıp 60°lik vefki görüntülemelisiniz. Selam ve dua ile...
CoMoDo
Site günceleme lazım galiba yukarda ay ve güneş açıları 300 bulmuş alta halen 90 derece vefki yapmak uygundur yazılmış tekrar kontrol ederseniz seviniriz, çünkü ay düşüşte ,ancak şerli işler için uygundur, hali ile şerle işimiz olmadığı için , belkide bildiğiniz gibi 2 ,90 derece olur biri ay yükselirken diğeride ay küçülürken , yukarda dercelere baktım gözüme çarptı kontrol ederseniz bir zahmet hocam. selam ve dua ile ...
Aleyküm Selam. Bir yanlışlık yok. Dikkat ederseniz Güneş 30 derecede Ay 300 derecede. İkisinin arasında 90 derece var. Bu konumda 90 derecelik vefk yapmak uygun düşer haliyle. Ayın düşüş pozisyonunda olduğu dönemde "vefk yapmaya elverişli değil!" uyarısı var. Burada ki ayrıntı şudur. Ayın yükseliş dönemleri Hayır için, düşüş dönemleri de Şer için çalışma yapmaya elverişlidir fakat, bu düşüş döneminde Hayır için vefk yapılamayacağı anlamına gelmez. Sadece daha elverişli ya da elverişsiz gibi algılamak gerekir. Selamlar...
Asal
Mantık yükleme, dikkat geliştirme, sorumluluk yükleme için yardımcı olurmusunuz öneri alabilirsiniz teşekkür ediyorum allah razı olsun
Merhaba HAKİM İsm-i Şerifi vefk yapımı üzerinde çalışabilirsiniz.
Aslı
Nasıl maddi manevi bolluk bereket için vefk yaptırabilirim?
Merhaba. Bir vefk yaptırmaktan ziyade, size vefk yapmayı öğretmek maksadıyla sitemiz yayında. Bu konuda tesirli pek çok vefkin örneği ve yapılış kaideleri sitemizde mevcut. Çalışmalarınızda başarılar dilerim...
Şükran K.
Ya Bais vefki için uygun zaman nedir?
Bu vefki Güneş veya Jüpiter saatlerinde yapabilirsiniz. Esmayı vefke alırken Yâ Bais şeklinde değil, sitemizde örneklerini verdiğimiz gibi Bâis şeklinde kullanmanızı öneririm. Allah cc yardımcınız olsun.
Defne
Ya Rezzak ya fettah Vefki için uygun zaman nedir?
Her iki Esma için de Müşteri (Jupiter) saati uygundur. Allah cc çalışmalarınızda başarı ihsan etsin inşaallah.