Sitemizde binlerce vefk tüm hesaplamaları, diziliş pusulaları ve diğer detaylarıyla birlikte yayınlanmakta. Peki bu vefklerden ihtiyacımıza en uygun olanı hangisi? Hangi vefkin yapılacağını seçme konusunda nelere dikkat etmek gerekiyor? Seçim konusunda bizleri kısıtlayan kurallar var mı? Yoksa seçim konusunda tamamen özgür müyüz?

Vefk yapmakla amaçlanan şey, NE İÇİN YAPILIR? bölümünde de işaret etmeye çalıştığımız gibi, vefke alınan mananın metafiziksel karşılığının celp edilmesidir. Hangi konuda vefk yapılacağının belirlenmesinden sonra, vefk yapılacak konunun manasına uygun düşen bir ESMA veya AYET seçilir. Diyelim ki, auramızda koruyucu manyetizmanın hakim olması ve frekanslarımızın buna uygun bir moda bürünmesi, bu yönde beslenip gelişmesi yönünde bir vefk yapmak istiyoruz. Konumuz belli olduğuna göre, artık bu işe en uygun manayı içeren AYET veya ESMA yı araştırıyoruz. ESMA-UL HÜSNA ya baktığımızda, karşımıza korunma anlamı içeren birden fazla ESMA çıkıyor ki, HAFİZ ve SELAM isimleri koruyucu vefk ve diğer havas çalışmalarında en çok kullanılanları. Bu iki vefkten birisini veya her ikisini birlikte kullanabiliriz. Peki ikisinin birbirinden farkı var mıdır? SELAM ismi HAFİZ ismine göre daha geniş kapsamlı manalar içerir. Dolayısı ile bu ismin vefkinin tesir kapsamının da daha geniş olması beklenir. Elbette esas amacımız korunmaktır ve HAFİZ ismi bu konuda en net manayı içerir ancak, SELAM isminin diğer açılımlarına da baktığımızda her konuda selamete ermek manalarının ağır bastığını görüyoruz. Koruyuculuk özellikleri bakımından bir birinden kıymetli bu iki vefk te, beklenen neticeye ulaşılması bakımından son derece yeterlidir. Dileyenler aynı astrolojik açı altında ve aynı gün ve saatte bu vefklerin ikisini de yapabilir ve ikisini de aynı muhafaza içerisinde taşıyabilirler. Tabi ki, böyle bir uygulama da HİZMET bölümünde detaylarını anlattığımız çalışmalar da, her iki isim için yapılmalıdır.

Vefkler ateş, toprak, hava, su gibi dört unsura göre de yapılabilirler. Üzerinizde taşıyacağınız ya da bir mekana asacağınız vefkleri hava tabiatında yapmanız gerekir ki, radyolojik etkileşim mesafesi en yüksek olan, en geniş manyetik tesir alanına sahip olan vefk çeşidi budur. Şifa için yazılan vefkleri su tabiatında yapıp, su içine koymak ve yazılar suyun içinde silindikten sonra içmek gerekir. Ateş tabiatlı vefkler metal üzerine kazınıp, ateşe maruz bırakılırlar. Ancak günün şartlarında uygulaması zor olduğu için çok tercih edilmezler. Toprak tabiatlı vefkler de toprakla temas halinde çalışır. Mesela bir tarlanın satışı için toprak tabiatlı bir vefk yapılıp, oranın toprağına gömülür. Genellikle taşımak için yapıldıkları için, en fazla hava tabiatlı vefkler kullanılırlar.

Vefklerin detay sayfalarında aynı ESMANIN 42 farklı vefkinin olduğunu göreceksiniz. Bunlar 30 - 60 - 90 - 120 - 150 ve 180 derecelik ve SATÜRN - JÜPİTER - MARS - GÜNEŞ - VENÜS - MERKÜR - AY gezegenlerine ait ayrı ayrı vefklerdir. Bu veklerden hangisini seçmeniz gerektiğini, ZAMANLAMA bölümünü incelediğinizde daha iyi anlayacaksınız.

Yapılacak Vefkin Seçimi
30 yorum yapılmış!
Emine çakır
Mrb hocam her isim ters gidiyor sınavlara giriyorum olmuyor şimdi kurum sinavim var çok önemli yildizimin yükselmesi sınavda başarılı olup atanmam için nasıl bir vefk önerirsiniz
Merhaba. Fettah ve Râfi Esmalarıyla çalışabilirsiniz. Allah cc maddi manevi tüm menfaat kapılarını ardına kadar açsın inşaallah.
Smyynr
Dahha azimli, sebatli, yaratıcı, kaliteli, başarılı bir yazar,senarist olmak niyetim. Ama çabuk bıkıp, yorulup, moralim bozuluyor, umutsuzlasip, inancım soluyor. iradesizlesiyorum. Buda haleti ruhaniyene yansıyor. Aileme, kendime kötü davranıyorum, kilo alıyorum veremiyorum. Kurandan zikirden kesiliyorum. Azimli , hırslı, çalışkan, başarıli, bir yazar,senarist olmak niyetim.
İradenizin kuvvetlenmesi için, Bâis ve Kadir Esmaları üzerinde çalışabilirsiniz. İlgilendiğiniz işlerle alakalı olarak ta Musavvir ve Mucîd İsm-i Şerifleri üzerinde durabilirsiniz. Güç ve kudretin tek menbaı olan Allah cc size kuvvetinden kuvvet, kudretinden kudret ihsan buyursun; azim, irade ve kararlılık versin inşaallah. Yüce Mevla sanatsal kabiliyetinizi arttırsın ve en güzel eserleri ortaya koymanızı nasip etsin inşaallah.
Yasemin
Her türlü kötülükten korunmak şirinlik için vefk ne önerebilirsiniz.
Korunmak için Hafîz ve Selâm İsm-i Şeriflerinin vefklerinden birisi olabilir. Bu tür bir vefki üzerinizde taşımak için kullanmayı düşünüyorsanız 4 lü Jüpiter vefkinin hava tabiatlı olanını öneririm. Artık zamana göre hangi derecesi olursa.
Şirinlik için Nûr ve Vedûd İsm-i Şeriflerini öneririm. Bunlar da 4 lü veya 6 lı olabilir. İlginiz için teşekkür ederim. Allah cc sizi her daim korusun ve yüceltsin inşaallah.
Ferhat KÜÇÜKAKSOY
Sedef hastaligim var. Bunun için nasıl bir vefk önerirsiniz. Tesekkur ederim.
İlginiz için teşekkür ederim. Allah cc şifanızı versin acilen inşaallah. Bu tür hastalıklar için vefk çalışmalarının iyi bir çözüm olduğunu düşünmüyorum. Selametle...
Fahri çimen
fevk üzerimde idi 8 gündür süredir şirinlik falan yani , bende o kadar kendime güvendimki anlatamam içimde diyorum fevkim var üzerimde falan, ara sıra gördüğüm bir bekar bayan vardı bende ona direkt baktım hani üzerimde fevk var tesirinde beni bozamaz terslemez diye, bakmaya devam ettim birde bana demesinmi ne bakıyorsun aval aval trene bakar misali:)) o anda öyle oldum ki 27 yıldır ilk defa mahçup vede çok tuaf oysa vefk 8 gündür takmışım, bu sitedeki örneklerden di 3lü zuhal ya vedud yapmıştım , acaba neden yada ne oldu öyle bir tepki aldım internet ve kitaplarda diyorki fevk o kadar güçlü ve tessirliki insanı şirin tatlı yakışıklı güzel gösterin kalbler ona meğil olur falan falan, benim hatam yada yanlışım, nerde acaba , bendemi sorun yoksa fevk temi anlamış değilim sayın site admini yada Hocam , sorun ve hatam ? görüşmek dileği ile sağlıcakla kalın.
Merhaba, sorun ya da hata var mı? Yoksa böyle olması mı gerekiyordu bilemeyiz. Ancak şurayı iyi kavramak gerekir. Vefk bir araçtır. Nasıl olsa vefkim var, bana her yol açık diye birşey olamaz. Selamlar.
Ilknur sema özcan
Tüm kötülüklerden korunma ve maddi sıkıntılarımdan kurtulmak bütün bağlı işlerimin açılması için kısmet açma vefki nasıl yapabilirim...şimdiden teşekkür ederim
Korunmak için HAFÎZ, SELÂM, çekim için FETTÂH, REZZÂG, RÂFİU gibi İsm-i Şeriflerin vefkleriyle çalışabilirsiniz. Allah cc sizi her daim korusun kurtarsın ve yüceltsin inşaallah.
Uğur erdinç
sağolun cevap için...
Leyla kesici
Ya mugaddim kızımın sınavı için ve zaman yetmemesi için ne okuyabilirim.
Merhaba. Samimi bir şekilde dua edin. İnanın bundan daha tesirli bir manevi çalışma yapamazsınız. Bizim ilgi alanımız olan konular çok kapsamlı ve incelikleri olan bir ilimdir. İlla bir şeyler okumak istiyorum diyorsanız da, Esma ul Hüsnanın manalarına bakın ve içinize en sıcak geleni kendiniz seçin. Allah cc kızınıza sınavda başarı ihsan etsin inşaallah. Sizi de başından eksik etmesin. Selametle...
Uğur erdinç
6 li güneş vefki olan Vedud ismi şerifi tercih ettim lakın , bu ismi şerifi 6li güneş vefkinde yapacağım için, güneşin kamer/ay saatindemi yapayım, yoksa güneşin güneş saatindemi ? belki dalgınlıkla aynı soru tekrar etmiş olabilirim o yüzden kusurumuzu mağdur görün selamlar.
Perşembe gecesinin ikinci güneş saatinde yazın. Selamlar...
Raziye
Yapmak istedim.
Merhaba, ilginiz için teşekkür ederim. Vefk yapımını öğrenmek istiyorsanız, bir yerlerden başlayın. Takıldığınız konularda sorularınız olursa, memnuniyetle cevaplamaya gayret ederim. Selamlar...
Cücü
Tekrar selam, Yazınızda ESMA ÜL HÜSNA kelimesi linkinde Allahın 99 manasını sunmuşsunuz, yapmayı düşündüğüm vefke karşılık gelen mana bu listede yoksa ne yapmalıyız?
Merhaba. Birden fazla İsm-i Şerif kombine edilebilir ve ayetlerle desteklenebilir. Bu arada İsm-i Şeriflerin açılımları burada yazdıklarımızdan çok daha geniş. Sitemizde hazır halde vefkleri olduğu için, isimlerin açılımlarını biraz daha araştırabilirsiniz. Manayı iletirseniz ben de fikir verebilirim. Selamlar...
Mahkemenin kazanılması
Haklı olduğum boşanma davam karşı taraf temyize gönderdiği için bitmiyor 2 yıl oluyor neredeyse bende iyice vesvese yapmaya başladım hangi Esmaül Hüsnaları okumalıyım?
Hakîm İsm-i Şerifi ile dua edebilirsiniz. Allah cc yardımcınız olsun.
Aylin
Ben evlenemiyorum ve kismetim çok kapalı hangi ise el atsam yarim kaliyo yada olmuyo anlamsız bi şekilde yapayanliz kaliyorum.
Allah cc yardımcınız olsun ve muradınızı size hayırlı kılarak versin inşaallah. Bu konuda vefkler etkili vesilelerdendir. Sitemizi detaylıca inceleyerek, kendi vefkinizi yapabilecek duruma gelebilirsiniz inşaallah.
Merve
Bir şeyler üretmek yapmak istiyorum ama ataletten kurtulamıyorum. Dengemi, ne yapmam gerektiğini bulmak ve asıl istikametime ulaşmak için istiyorum. Teşekkürler.
Bu konuda SAMED İsm-i Şerifinin vefkini öneriyorum. Sitemiz vefklerin nasıl yapıldığını anlatan bir sitedir. Şayet sizin için karmaşık geliyorsa, SAMED İsm-i Şerifini az da olsa her gün düzenli olarak zikredebilir ve bu İsmi-i Şerifi vesile kılarak dua edebilirsiniz. Allah cc yardımcınız olsun.
Aziz Özdemir
Kara büyü den kurtulmak için.
Şâfi İsm-i Şerifinin su tabiatlı 4 lü vefkini yapıp, 7 gün boyunca bu sudan içtikten sonra, Hafiz ve Selam İsm-i Şeriflerinin hava tabiatlı 4 lü vefklerini üzerinizde taşıyabilirsiniz. Allah cc yardımcınız olsun.
Sağlık
Sağlık için.
Rahatsızlığın nevine göre değişmekle birlikte, genel olarak Şâfi İsm-i Şerifinin vefkini uygulayabilirsiniz. Unutmayın! Her türlü hastalıkla ilgili müracaat ve vesile mercii doktorlardır.
Nazlıcan
Kısmet için.
Kısmet konusunda Fettah ve Râfi İsmi şeriflerinden birisini tercih edebilirsiniz. Allah cc yardımcınız olsun.
Süleyman
İçsel denge için.
Dengenin kurulamamasına neden olan özel bir durumun olup olmadığına göre değişmekle birlikte, HAKK İsm-i Şerifinin vefki bu konuda tesirlidir. Allah cc yardımcınız olsun.
Hocam hürmetler,ilmin eğitimini veriyor musunuz?
Malesef bu konuda yeterli vaktim ve imkanım yok. Şuan ki mevcut imkanımı bu site için kullandım. İnşallah bir gün bu ilme daha fazla hizmet etmek isterim.
ayşe
Bereket, para..
Merhaba bu konularda Rezzak İsm-i Şerifinin vefklerinden yararlanmanızı tavsiye ederim. Allah cc yardımcınız olsun...
Fatma
Kendim ve çocuklarım için mesleğimi yapacağım bereketli bir iş.
Bu konuda Fettah, Rezzak, Rafi, Bâsit İsm-i Şeriflerinin vefkleri tesir bakımından mücerreptir. Allah cc yardımcınız olsun.
Bahriye
İş kapılarım kapalı.
Fettah ve Rezzak ism-i Şeriflerinin vefklerinden faydalanabilirsiniz inşaallah.
Zeynep
Bol rızık ve zenginlik için.
Rezzak ve Malik-el Mülk Esmalarından faydalanabilirsiniz. Allah cc yardımcınız olsun.
Aslı
Maddi manevi bolluk bereket ve borçlarından kurtulmak için.ne yapabilirim.
Merhaba, Esma-ul Hüsna dan uygun bir vefk seçip, çalışmasını yapabilirsiniz. Takıldığınız kısımlarda sorularınızı cevaplamaya çalışırım inşaallah.
Metehan
Aşk için.
Neslihan
Gelecek endişesi,hep kötü seyler olacakmis ve ben bunlarin ustesinden gelemeyecekmisim,hatalarimin telafisi yok, hayat beni cok zorluyor,nasil ustesinden gelecegim düşunceleri ve özguven eksikligi. Kendini aciz ve yanliz hissetmek.
Şenay
Elimi neye atsam olmuyor bütün kapılar kapalı babam bağırsak kanseridı şimdi ebediyen bağırsağı dısarda kalacak onada ben bakacağım benim hayatım artık burda Son her hangi bir işe giremiyeceğim.
Gülistan
Şans talih için.
Bu konuda Fettah İsmi Şerifinin vefkini öneririm.
HASAN HÜSEYİN
Muhabbet
Muhabbetin tesis edilmesi ve artması noktasında VEDUD ismi şerifinin vefkleri faydalıdır. 4 lü Jüpiter vefkinin ilgili derecesi yapılabilir.
ummahan
kısmet için
Kısmet için su tabiatlı bir nötralizasyon vefki ve sonrasında hava tabiatlı bir çekim vefki kullanmak faydalıdır. Şafi veya Selam isimlerinden birisini nötralizasyon vefki olarak kullanabilirsiniz. Çekim vefki olarak ta Fettah veya Bais isimlerinden birisini ve ya her ikisini birlikte kullanabilirsiniz. Allah cc yar ve yardımcınız olsun. Başarınız daim olsun inşaallah.