Sitemizde binlerce vefk tüm hesaplamaları, diziliş pusulaları ve diğer detaylarıyla birlikte yayınlanmakta. Peki bu vefklerden ihtiyacımıza en uygun olanı hangisi? Hangi vefkin yapılacağını seçme konusunda nelere dikkat etmek gerekiyor? Seçim konusunda bizleri kısıtlayan kurallar var mı? Yoksa seçim konusunda tamamen özgür müyüz?

Vefk yapmakla amaçlanan şey, NE İÇİN YAPILIR? bölümünde de işaret etmeye çalıştığımız gibi, vefke alınan mananın metafiziksel karşılığının celp edilmesidir. Hangi konuda vefk yapılacağının belirlenmesinden sonra, vefk yapılacak konunun manasına uygun düşen bir ESMA veya AYET seçilir. Diyelim ki, auramızda koruyucu manyetizmanın hakim olması ve frekanslarımızın buna uygun bir moda bürünmesi, bu yönde beslenip gelişmesi yönünde bir vefk yapmak istiyoruz. Konumuz belli olduğuna göre, artık bu işe en uygun manayı içeren AYET veya ESMA yı araştırıyoruz. ESMA-UL HÜSNA ya baktığımızda, karşımıza korunma anlamı içeren birden fazla ESMA çıkıyor ki, HAFİZ ve SELAM isimleri koruyucu vefk ve diğer havas çalışmalarında en çok kullanılanları. Bu iki vefkten birisini veya her ikisini birlikte kullanabiliriz. Peki ikisinin birbirinden farkı var mıdır? SELAM ismi HAFİZ ismine göre daha geniş kapsamlı manalar içerir. Dolayısı ile bu ismin vefkinin tesir kapsamının da daha geniş olması beklenir. Elbette esas amacımız korunmaktır ve HAFİZ ismi bu konuda en net manayı içerir ancak, SELAM isminin diğer açılımlarına da baktığımızda her konuda selamete ermek manalarının ağır bastığını görüyoruz. Koruyuculuk özellikleri bakımından bir birinden kıymetli bu iki vefk te, beklenen neticeye ulaşılması bakımından son derece yeterlidir. Dileyenler aynı astrolojik açı altında ve aynı gün ve saatte bu vefklerin ikisini de yapabilir ve ikisini de aynı muhafaza içerisinde taşıyabilirler. Tabi ki, böyle bir uygulama da HİZMET bölümünde detaylarını anlattığımız çalışmalar da, her iki isim için yapılmalıdır.

Vefkler ateş, toprak, hava, su gibi dört unsura göre de yapılabilirler. Üzerinizde taşıyacağınız ya da bir mekana asacağınız vefkleri hava tabiatında yapmanız gerekir ki, radyolojik etkileşim mesafesi en yüksek olan, en geniş manyetik tesir alanına sahip olan vefk çeşidi budur. Şifa için yazılan vefkleri su tabiatında yapıp, su içine koymak ve yazılar suyun içinde silindikten sonra içmek gerekir. Ateş tabiatlı vefkler metal üzerine kazınıp, ateşe maruz bırakılırlar. Ancak günün şartlarında uygulaması zor olduğu için çok tercih edilmezler. Toprak tabiatlı vefkler de toprakla temas halinde çalışır. Mesela bir tarlanın satışı için toprak tabiatlı bir vefk yapılıp, oranın toprağına gömülür. Genellikle taşımak için yapıldıkları için, en fazla hava tabiatlı vefkler kullanılırlar.

Vefklerin detay sayfalarında aynı ESMANIN 42 farklı vefkinin olduğunu göreceksiniz. Bunlar 30 - 60 - 90 - 120 - 150 ve 180 derecelik ve SATÜRN - JÜPİTER - MARS - GÜNEŞ - VENÜS - MERKÜR - AY gezegenlerine ait ayrı ayrı vefklerdir. Bu veklerden hangisini seçmeniz gerektiğini, ZAMANLAMA bölümünü incelediğinizde daha iyi anlayacaksınız.

Yapılacak Vefkin Seçimi
16 yorum yapılmış!
GEZEGEN KONUMLARI
1
Güneş
12
KOÇ
11' 29"
2
Ay
12
YENGEÇ
38' 39"
3
Merkür
15
BALIK
53' 39"
4
Venüs
27
BOĞA
56' 55"
5
Mars
01
KOVA
08' 42"
6
Jüpiter
24
OĞLAK
27' 17"
7
Satürn
00
KOVA
42' 13"
8
Uranüs
05
BOĞA
11' 20"
9
Neptün
19
BALIK
17' 09"
10
Plüto
24
OĞLAK
50' 52"
11
Chiron
05
KOÇ
45' 45'
HASAN HÜSEYİN
Muhabbet
Muhabbetin tesis edilmesi ve artması noktasında VEDUD ismi şerifinin vefkleri faydalıdır. 4 lü Jüpiter vefkinin ilgili derecesi yapılabilir.
Gülistan
Şans talih için.
Bu konuda Fettah İsmi Şerifinin vefkini öneririm.
ummahan
kısmet için
Kısmet için su tabiatlı bir nötralizasyon vefki ve sonrasında hava tabiatlı bir çekim vefki kullanmak faydalıdır. Şafi veya Selam isimlerinden birisini nötralizasyon vefki olarak kullanabilirsiniz. Çekim vefki olarak ta Fettah veya Bais isimlerinden birisini ve ya her ikisini birlikte kullanabilirsiniz. Allah cc yar ve yardımcınız olsun. Başarınız daim olsun inşaallah.
Şenay
Elimi neye atsam olmuyor bütün kapılar kapalı babam bağırsak kanseridı şimdi ebediyen bağırsağı dısarda kalacak onada ben bakacağım benim hayatım artık burda Son her hangi bir işe giremiyeceğim.
Neslihan
Gelecek endişesi,hep kötü seyler olacakmis ve ben bunlarin ustesinden gelemeyecekmisim,hatalarimin telafisi yok, hayat beni cok zorluyor,nasil ustesinden gelecegim düşunceleri ve özguven eksikligi. Kendini aciz ve yanliz hissetmek.
Metehan
Aşk için.
Zeynep
Bol rızık ve zenginlik için.
Rezzak ve Malik-el Mülk Esmalarından faydalanabilirsiniz. Allah cc yardımcınız olsun.
Bahriye
İş kapılarım kapalı.
Fettah ve Rezzak ism-i Şeriflerinin vefklerinden faydalanabilirsiniz inşaallah.
Fatma
Kendim ve çocuklarım için mesleğimi yapacağım bereketli bir iş.
Bu konuda Fettah, Rezzak, Rafi, Bâsit İsm-i Şeriflerinin vefkleri tesir bakımından mücerreptir. Allah cc yardımcınız olsun.
ayşe
Bereket, para..
Merhaba bu konularda Rezzak İsm-i Şerifinin vefklerinden yararlanmanızı tavsiye ederim. Allah cc yardımcınız olsun...
Hocam hürmetler,ilmin eğitimini veriyor musunuz?
Malesef bu konuda yeterli vaktim ve imkanım yok. Şuan ki mevcut imkanımı bu site için kullandım. İnşallah bir gün bu ilme daha fazla hizmet etmek isterim.
Süleyman
İçsel denge için.
Dengenin kurulamamasına neden olan özel bir durumun olup olmadığına göre değişmekle birlikte, HAKK İsm-i Şerifinin vefki bu konuda tesirlidir. Allah cc yardımcınız olsun.
Nazlıcan
Kısmet için.
Kısmet konusunda Fettah ve Râfi İsmi şeriflerinden birisini tercih edebilirsiniz. Allah cc yardımcınız olsun.
Sağlık
Sağlık için.
Rahatsızlığın nevine göre değişmekle birlikte, genel olarak Şâfi İsm-i Şerifinin vefkini uygulayabilirsiniz. Unutmayın! Her türlü hastalıkla ilgili müracaat ve vesile mercii doktorlardır.
Aziz Özdemir
Kara büyü den kurtulmak için.
Şâfi İsm-i Şerifinin su tabiatlı 4 lü vefkini yapıp, 7 gün boyunca bu sudan içtikten sonra, Hafiz ve Selam İsm-i Şeriflerinin hava tabiatlı 4 lü vefklerini üzerinizde taşıyabilirsiniz. Allah cc yardımcınız olsun.
Merve
Bir şeyler üretmek yapmak istiyorum ama ataletten kurtulamıyorum. Dengemi, ne yapmam gerektiğini bulmak ve asıl istikametime ulaşmak için istiyorum. Teşekkürler.
Bu konuda SAMED İsm-i Şerifinin vefkini öneriyorum. Sitemiz vefklerin nasıl yapıldığını anlatan bir sitedir. Şayet sizin için karmaşık geliyorsa, SAMED İsm-i Şerifini az da olsa her gün düzenli olarak zikredebilir ve bu İsmi-i Şerifi vesile kılarak dua edebilirsiniz. Allah cc yardımcınız olsun.