Sitemizde binlerce vefk tüm hesaplamaları, diziliş pusulaları ve diğer detaylarıyla birlikte yayınlanmakta. Peki bu vefklerden ihtiyacımıza en uygun olanı hangisi? Hangi vefkin yapılacağını seçme konusunda nelere dikkat etmek gerekiyor? Seçim konusunda bizleri kısıtlayan kurallar var mı? Yoksa seçim konusunda tamamen özgür müyüz?

Vefk yapmakla amaçlanan şey, NE İÇİN YAPILIR? bölümünde de işaret etmeye çalıştığımız gibi, vefke alınan mananın metafiziksel karşılığının celp edilmesidir. Hangi konuda vefk yapılacağının belirlenmesinden sonra, vefk yapılacak konunun manasına uygun düşen bir ESMA veya AYET seçilir. Diyelim ki, auramızda koruyucu manyetizmanın hakim olması ve frekanslarımızın buna uygun bir moda bürünmesi, bu yönde beslenip gelişmesi yönünde bir vefk yapmak istiyoruz. Konumuz belli olduğuna göre, artık bu işe en uygun manayı içeren AYET veya ESMA yı araştırıyoruz. ESMA-UL HÜSNA ya baktığımızda, karşımıza korunma anlamı içeren birden fazla ESMA çıkıyor ki, HAFİZ ve SELAM isimleri koruyucu vefk ve diğer havas çalışmalarında en çok kullanılanları. Bu iki vefkten birisini veya her ikisini birlikte kullanabiliriz. Peki ikisinin birbirinden farkı var mıdır? SELAM ismi HAFİZ ismine göre daha geniş kapsamlı manalar içerir. Dolayısı ile bu ismin vefkinin tesir kapsamının da daha geniş olması beklenir. Elbette esas amacımız korunmaktır ve HAFİZ ismi bu konuda en net manayı içerir ancak, SELAM isminin diğer açılımlarına da baktığımızda her konuda selamete ermek manalarının ağır bastığını görüyoruz. Koruyuculuk özellikleri bakımından bir birinden kıymetli bu iki vefk te, beklenen neticeye ulaşılması bakımından son derece yeterlidir. Dileyenler aynı astrolojik açı altında ve aynı gün ve saatte bu vefklerin ikisini de yapabilir ve ikisini de aynı muhafaza içerisinde taşıyabilirler. Tabi ki, böyle bir uygulama da HİZMET bölümünde detaylarını anlattığımız çalışmalar da, her iki isim için yapılmalıdır.

Vefkler ateş, toprak, hava, su gibi dört unsura göre de yapılabilirler. Üzerinizde taşıyacağınız ya da bir mekana asacağınız vefkleri hava tabiatında yapmanız gerekir ki, radyolojik etkileşim mesafesi en yüksek olan, en geniş manyetik tesir alanına sahip olan vefk çeşidi budur. Şifa için yazılan vefkleri su tabiatında yapıp, su içine koymak ve yazılar suyun içinde silindikten sonra içmek gerekir. Ateş tabiatlı vefkler metal üzerine kazınıp, ateşe maruz bırakılırlar. Ancak günün şartlarında uygulaması zor olduğu için çok tercih edilmezler. Toprak tabiatlı vefkler de toprakla temas halinde çalışır. Mesela bir tarlanın satışı için toprak tabiatlı bir vefk yapılıp, oranın toprağına gömülür. Genellikle taşımak için yapıldıkları için, en fazla hava tabiatlı vefkler kullanılırlar.

Vefklerin detay sayfalarında aynı ESMANIN 42 farklı vefkinin olduğunu göreceksiniz. Bunlar 30 - 60 - 90 - 120 - 150 ve 180 derecelik ve SATÜRN - JÜPİTER - MARS - GÜNEŞ - VENÜS - MERKÜR - AY gezegenlerine ait ayrı ayrı vefklerdir. Bu veklerden hangisini seçmeniz gerektiğini, ZAMANLAMA bölümünü incelediğinizde daha iyi anlayacaksınız.

Yapılacak Vefkin Seçimi
6 yorum yapılmış!
GEZEGEN KONUMLARI
1
Güneş
01
BALIK
55' 55"
2
Ay
03
KOVA
43' 15"
3
Merkür
11
BALIK
29' 01" R
4
Venüs
15
KOÇ
24' 41"
5
Mars
03
OĞLAK
11' 37"
6
Jüpiter
17
OĞLAK
51' 08"
7
Satürn
27
OĞLAK
16' 04"
8
Uranüs
03
BOĞA
21' 51"
9
Neptün
17
BALIK
46' 44"
10
Plüto
24
OĞLAK
01' 26"
11
Chiron
03
KOÇ
28' 28'
HASAN HÜSEYİN
Muhabbet
Muhabbetin tesis edilmesi ve artması noktasında VEDUD ismi şerifinin vefkleri faydalıdır. 4 lü Jüpiter vefkinin ilgili derecesi yapılabilir.
Gülistan
Şans talih için.
Bu konuda Fettah İsmi Şerifinin vefkini öneririm.
ummahan
kısmet için
Kısmet için su tabiatlı bir nötralizasyon vefki ve sonrasında hava tabiatlı bir çekim vefki kullanmak faydalıdır. Şafi veya Selam isimlerinden birisini nötralizasyon vefki olarak kullanabilirsiniz. Çekim vefki olarak ta Fettah veya Bais isimlerinden birisini ve ya her ikisini birlikte kullanabilirsiniz. Allah cc yar ve yardımcınız olsun. Başarınız daim olsun inşaallah.
Şenay
Elimi neye atsam olmuyor bütün kapılar kapalı babam bağırsak kanseridı şimdi ebediyen bağırsağı dısarda kalacak onada ben bakacağım benim hayatım artık burda Son her hangi bir işe giremiyeceğim.
Neslihan
Gelecek endişesi,hep kötü seyler olacakmis ve ben bunlarin ustesinden gelemeyecekmisim,hatalarimin telafisi yok, hayat beni cok zorluyor,nasil ustesinden gelecegim düşunceleri ve özguven eksikligi. Kendini aciz ve yanliz hissetmek.
Metehan
Aşk için.