Çok kolay olmamakla beraber, biraz gayretle her kes için mümkündür vefk yapmak. Belli şartları oluşturup ve belli disiplinlere bağlı kalındığınızda, siz de kendiniz ve bir başkası için vefk yapabilirsiniz. Şayet bu konuda bir girişimde bulunmak istiyorsanız, ilk olarak bu ön hazırlıklar sayfasını dikkatlice okumak, sizin için iyi bir başlangıç olacaktır.

Vefk yapmaya başlamadan önce yapılacak ön hazırlıkları, fiziksel ve ruhsal ön hazırlıklar olarak ikiye ayırmalısınız. Aslında bu ön hazırlık evresini, vefkin yazılması esnasında bir aksaklık yaşamamak için, neyi, ne zaman, nerede, nasıl ve hangi sırayla yapacağınızı planlamak ve düzenlemek olarak değerlendirmelisiniz. Zira vefkler, astrolojik dengeler gözetilerek yapılır ve belki de günlerdir beklediğiniz astrolojik açıyı, basit aksaklıklar yüzünden kaçırmak can sıkıcı olabilir.

FİZİKSEL ÖN HAZIRLIKLAR

Vefk yapacak kişinin temizlik konusunda son derece titiz davranması gerektiğini bilmelisiniz. Bu konu, hem bedensel anlamda kişisel temizliği ve hem de mekanın temizliğini içerir. Sürekli vefk yapan kişiler, bu iş için özel kıyafetler ve bu işe özel mekan ve araçlar kullanırlar. Bedeniniz, kıyafetleriniz, kullandığınız tüm araçlar ve mekanınız temiz olmalı. Abdestli olsanız dahi, vefk yazımına başlamadan hemen önce abdest almalısınız. Bunu yapmanızın temizlikten öte faydalarının olduğunu unutmayın.

VEFK YAPILACAK MEKANIN ÖZELLİKLERİ

Vefk yapılacak mekan karanlık olmalıdır bu durum olmazsa olmaz derecede önemlidir. Vefki, ilgili gezegenin gündüz saatinde de yapsanız, bu ortamı sağlamak durumundasınız. Aydınlatma, yardımcı bir ışık kaynağı ile yapılmalıdır. Karanlık bir odada mum ışığında çalışmak en ideal olanıdır. Bir veya iki adet, kokusuz mum yeterlidir. Vefk bu ortamda yazıldıktan sonra katlanır ve kullanım ömrü boyunca da, güneş ve ay ışınlarından korunur. Şayet vefk bir sebeple açılıp kontrol edilmek istenirse, yine ancak karanlık bir odada açılabilir.

Vefk yapılacak mekan temiz ve havadar olmalıdır. İçerisinde hoş ta olsa, nahoş ta olsa koku yayan şeyler bulunmaması gerekir. Bu konunun önemini vefklerin tütsülenmesi bölümünü okuduğunuzda daha iyi anlayacaksınız. Dikkatinizi dağıtacak, sizi rahatsız edecek şeylerden arındırılmış sade bir mekan idealdir. Sessiz ve huzurlu bir ortam oluşturmaya gayret etmelisiniz. Vefkin yazılması esnasında yalnız olmalısınız. Bileşke rezonans, manyetik izolasyon, kılavuz frekans, manyetizma tahriki gibi, burada girmeyi uygun görmediğim, karmaşık ve ileri derece uygulamalara takılmamak için vefkin yazımı esnasında mekanda sizden başka birisinin olmaması önemlidir.

RUHSAL ÖN HAZIRLIKLAR

Ruhsal açıdan dingin olmalısınız. Özellikle vefkin yazılması esnasında, ruhsal açıdan dış müdahalelere kapalı olmalısınız. Olumlu da olsa, olumsuz da, vefkin yapılış amacı dışında kalan hiç bir duygu durumunu yoğun olarak yaşarken vefk yazmamalısınız. Gerek fiziksel ve gerekse ruhsal açıdan kendinizi yorgun, halsiz, bitkin hissederken vefk yazmamalısınız. Vücudunuzda ağrı varsa, uykusuzsanız, hastaysanız vefk yazmamalısınız. Bu konunun önemini imajinasyon ve manyetik pas uygulamaları bölümünü okuduğunuzda daha iyi anlayacaksınız. Kendinizi vefk yapmaya hazır ve bu konuda yetkin hissetmelisiniz.

Özetleyemek gerekirse, vefk yapımı bir takım ön hazırlıklar gerektirir. Yapılacak vefkin seçimi, kullanılacak malzemelerin temini, zamanlama hesabı ve vefkin matematiksel işlemlerinin önceden çalışılması, vefk yapılacak ortamın hazırlanması ve psikolojik hazırlıkları ön hazırlıklar kapsamında sayabiliriz. Sitemizin diğer bölümlerinde tüm bu konularla ilgili yeterli bilgiyi bulacağınızı umuyorum. Ayrıca, zamanlama hesaplamalarıyla alakalı olarak, inceleyeceğiniz vefkin detay sayfasında gerekli tüm astrolojik göstergeleri bulacaksınız.

Bu yazının daha anlaşılır ve faydalı olması için, eksik ya da muallak kaldığını düşündüğünüz kısımlarla ilgili soru, yorum ve önerilerinizle desteğinizi rica ediyorum.

Vefk Yapımında Ön Hazırlıklar
İlk yorumu sen yap!
GEZEGEN KONUMLARI
1
Güneş
01
BALIK
55' 33"
2
Ay
03
KOVA
38' 37"
3
Merkür
11
BALIK
29' 16" R
4
Venüs
15
KOÇ
24' 15"
5
Mars
03
OĞLAK
11' 22"
6
Jüpiter
17
OĞLAK
51' 03"
7
Satürn
27
OĞLAK
16' 01"
8
Uranüs
03
BOĞA
21' 51"
9
Neptün
17
BALIK
46' 43"
10
Plüto
24
OĞLAK
01' 25"
11
Chiron
03
KOÇ
28' 28'