Çok kolay olmamakla beraber, biraz gayretle her kes için mümkündür vefk yapmak. Belli şartları oluşturup ve belli disiplinlere bağlı kaldığınızda, siz de kendiniz ve bir başkası için vefk yapabilirsiniz. Şayet bu konuda bir girişimde bulunmak istiyorsanız, ilk olarak bu ön hazırlıklar sayfasını dikkatlice okumak, sizin için iyi bir başlangıç olacaktır.

Vefk yapmaya başlamadan önce yapılacak ön hazırlıkları, fiziksel ve ruhsal ön hazırlıklar olarak ikiye ayırmalısınız. Aslında bu ön hazırlık evresini, vefkin yazılması esnasında bir aksaklık yaşamamak için, neyi, ne zaman, nerede, nasıl ve hangi sırayla yapacağınızı planlamak ve düzenlemek olarak değerlendirmelisiniz. Zira vefkler, astrolojik dengeler gözetilerek yapılır ve belki de günlerdir beklediğiniz astrolojik açıyı, basit aksaklıklar yüzünden kaçırmak can sıkıcı olabilir.

FİZİKSEL ÖN HAZIRLIKLAR

Vefk yapacak kişinin temizlik konusunda son derece titiz davranması gerektiğini bilmelisiniz. Bu konu, hem bedensel anlamda kişisel temizliği ve hem de mekanın temizliğini içerir. Sürekli vefk yapan kişiler, bu iş için özel kıyafetler ve bu işe özel mekan ve araçlar kullanırlar. Bedeniniz, kıyafetleriniz, kullandığınız tüm araçlar ve mekanınız temiz olmalı. Abdestli olsanız dahi, vefk yazımına başlamadan hemen önce abdest almalısınız. Bunu yapmanızın temizlikten öte faydalarının olduğunu unutmayın.

VEFK YAPILACAK MEKANIN ÖZELLİKLERİ

Vefk yapılacak mekan karanlık olmalıdır bu durum olmazsa olmaz derecede önemlidir. Vefki, ilgili gezegenin gündüz saatinde de yapsanız, bu ortamı sağlamak durumundasınız. Aydınlatma, yardımcı bir ışık kaynağı ile yapılmalıdır. Karanlık bir odada mum ışığında çalışmak en ideal olanıdır. Bir veya iki adet, kokusuz mum yeterlidir. Vefk bu ortamda yazıldıktan sonra katlanır ve kullanım ömrü boyunca da, güneş ve ay ışınlarından korunur. Şayet vefk bir sebeple açılıp kontrol edilmek istenirse, yine ancak karanlık bir odada açılabilir.

Vefk yapılacak mekan temiz ve havadar olmalıdır. İçerisinde hoş ta olsa, nahoş ta olsa koku yayan şeyler bulunmaması gerekir. Bu konunun önemini vefklerin tütsülenmesi bölümünü okuduğunuzda daha iyi anlayacaksınız. Dikkatinizi dağıtacak, sizi rahatsız edecek şeylerden arındırılmış sade bir mekan idealdir. Sessiz ve huzurlu bir ortam oluşturmaya gayret etmelisiniz. Vefkin yazılması esnasında yalnız olmalısınız. Bileşke rezonans, manyetik izolasyon, kılavuz frekans, manyetizma tahriki gibi, burada girmeyi uygun görmediğim, karmaşık ve ileri derece uygulamalara takılmamak için vefkin yazımı esnasında mekanda sizden başka birisinin olmaması önemlidir.

RUHSAL ÖN HAZIRLIKLAR

Ruhsal açıdan dingin olmalısınız. Özellikle vefkin yazılması esnasında, ruhsal açıdan dış müdahalelere kapalı olmalısınız. Olumlu da olsa, olumsuz da, vefkin yapılış amacı dışında kalan hiç bir duygu durumunu yoğun olarak yaşarken vefk yazmamalısınız. Gerek fiziksel ve gerekse ruhsal açıdan kendinizi yorgun, halsiz, bitkin hissederken vefk yazmamalısınız. Vücudunuzda ağrı varsa, uykusuzsanız, hastaysanız vefk yazmamalısınız. Bu konunun önemini imajinasyon ve manyetik pas uygulamaları bölümünü okuduğunuzda daha iyi anlayacaksınız. Kendinizi vefk yapmaya hazır ve bu konuda yetkin hissetmelisiniz.

Özetlemek gerekirse, vefk yapımı bir takım ön hazırlıklar gerektirir. Yapılacak vefkin seçimi, kullanılacak malzemelerin temini, zamanlama hesabı ve vefkin matematiksel işlemlerinin önceden çalışılması, vefk yapılacak ortamın hazırlanması ve psikolojik hazırlıkları ön hazırlıklar kapsamında sayabiliriz. Sitemizin diğer bölümlerinde tüm bu konularla ilgili yeterli bilgiyi bulacağınızı umuyorum. Ayrıca, zamanlama hesaplamalarıyla alakalı olarak, inceleyeceğiniz vefkin detay sayfasında gerekli tüm astrolojik göstergeleri bulacaksınız.

Vefk Yapımında Ön Hazırlıklar
9 yorum yapılmış!
Balarisi;
Gerek çapraz ve normal vefkler arasında gerekse normal 3lu 4lu-10lu11_li vefkler arasında tesir gücü bakımından bir fark varmı?-Bazi kitaplardaki kelime girişli 4lu5li6li vefkleri biz normal kaidelere göre uyarlasak tesir farkı ölürmu?-Ayetlerin ebced hesabı seddelimi seddesizmi yapılmalı?-Bazi kitaplardaki hazır 9lu10lu11li vefklerin hane yazım sırası nasıl?-Ebced hesabında okunusa veya yazılıma goremi hesap yapılmalı?mesela:kapalı teyi 400 olarak hesab edip yazsak okurken He olarak okusak bu usulde görevlilerin adları yanlış olmazmi?-Vefkin iç çizgilerinin çizim şekli nasıl?Aynı konuda mesela:şifa Esma ve ayetli çalışma aynı anda yapılır mı?-Yildiz yukseltmede yıldızı Zuhal olan bir kimse için cuma günü yapılacak bir işlemde cuma gününün vefki olan 7li vefk mi kullanılmalı yoksa kişinin yıldızının vefki olan 3lu vefk mi-Zit manalı vefklere örnek verirmisiniz-
Merhaba. Çapraz vefklerin diğerlerine göre tesir durumu hakkında bilgim yok. Bu vefkleri pek kullanmadım açıkçası ve yeterli tecrübeye sahip değilim. Şeddeli ve şeddesiz hesap usullerinin ikisi de kullanılıyor. Hangisini seçeceğinizi, okumanızı nasıl yaptığınıza göre belirlemelisiniz. Okuma yaparken telaffuz ettiğiniz harfleri hesaba katmalısınız yani. Kelimedeki bir harf şeddeli ise ve okurken de çift olarak seslendiriliyorsa, şeddeli olarak yani iki defa o harfin değeri hesaba katılmalı. Bazen de tecvid kaidelerinden dolayı, kelimenin aslında şedde olmadığı halde şeddeli okunur. (Besmele buna iyi bir örnektir.) Bu durumda kelimenin aslında şedde olmadığına göre, tek olarak hesap edilir ve okuma yapılırken tecvid kaidesi ihlal edilir. Kapalı teyi her zaman 400 olarak hesaplayın ve te olarak seslendirin. Tek nefeste okumaya imkan olmayan Ayet ve sure vefkleri ile çalışmayın bence. Günün şartlarının buna müsait olmadığını düşünüyorum. Hane yazım sıralaması hakkında çok farklılıklar var bir birine uymayan. Belki de en fazla Jupiter vefkleriyle çalışmamızın nedenlerinden birisi de budur. Aynı anda farklı vefklerin çalışması yapılabilir ama buna ne gerek var, ya da nasıl tamamlanabilir aynı anda bilemiyorum. Zorlama olur yani. Burcu ne olursa olsun, Fettah, Rezzak, Rafi İsm-i Şeriflerinin Jupiter vefklerinin hava tabiatlıları üzerinde çalışmak en kestirme yoldur bence. Tabi burada çok çok genel konuştuğumuzun farkındasınızdır. Yıldızı düşük denilen kişinin doğum haritasından kaynaklı bir durumumu var, yoksa manyetizmasının zayıflamasına neden olan başka bir sorun mu var bilemiyoruz. Muizz ve Muzill İsm-i Şerifleri zıt manalar taşıyor mesela. Selam ve dua ile...
Balarisi
Oncelikle emeginize saglik omrunuze bereket rabbim hayirlara vesile eylesin sorularda gorusmek dilegi ile Allaha emanet olun.
Bilmukabele. Allah cc a emanet olun.
ILAYDANUR
Hocam koruma için selam esmanini safranla yazicaz uygun vakdinde kactane yazicaz srlam esmasini zikirmi edicaz kac tane cekicaz kasem esmalarin altinda olan duayimi okuycaz kaç defa okuycaz ben saatlerdir okuyorum sayfanizi anlayamadim korunma ve nasip kismet rizik açıl sin diye yapicam musallat için ne yapabilirim lütfen beni yönlendirin.
Merhaba. Biraz daha dikkatli okumalısınız bölümleri. Bu sorunuza vereceğim cevapla da vefk yapamazsınız. Detayı çok. Allah cc yardımcınız olsun. Sizi her daim korusun ve yüceltsin inşaallah.
Vefk yapmak
Vefk yapmak için bu ön hazırlıkları illaki yapmak gerekir mi?
Evet bir hazırlık yapmak gerekiyor.
Uğur erdinç
sağolun var olun ALLAH A.C razı olan kullarından eylesin İNŞAALLAH selam ve dua ile...
Uğur erdinç
S.a kusura bakmayın fazla oluyurum da kusurumuza bakmayın , karanlık için en sağlamı gece saatlerinde çalışmak, mesela ben vefki pazarın güneş gecesi olan perşembe gecesi, çarşamba günü bittimi gecesi perşembe gecesi olur güneşe ait yanılmıyorsam o gecede vefki yazdık, o gece tütsüledik,kassemi okuduk ve katladık muhafazaya aldık, şimdi bir kaç saat sonrası güneş doğar, perşembe olur, peki gündüz olan o vakkite tekrar kassem okuyayım mı ? zikirlerini demiyorum zikirlerini 24 saate olan 4 seferki hem gündüz hem gece olan saatlerde okumaları yapacam inşaallah, kassem okuması yani, hem gündüz hem gece demi okuyayım kassemi yoksa gece saatinde 1 sefer yeterli, inşaallah beni anlamıssınız ne demek istediğimi, bu sorduğum soru benim için büyük önem taşımakta?
Aleyküm Selam. Zamanlama konusunda yanılmıyorsunuz. Dediğiniz gibi yani. Kasemi sadece gece saatlerinde bir kez okuyun. Bunu ilk haftadan sonra okumazsınız zaten. İlk haftadan sonra sadece zikri devam ettirirsiniz günde bir defa. Selamlar...
Uğur erdinç
sağolun teşekkürler, lakın şimdi happı yuttuk :) gözlerim pek alışkın değil başka çare yok hayırlı günler
Uğur erdinç
S.a karanlık oda biraz zor gibi veya normal lamba ışında yapsak olmaz mı, gündüz ilk saatinde perdenin üstüne bir normal bataniye asar böylece ici karanļık olur 2.3 mumla yazabiliz lakin diğer okumalarda vefki muhafazada cikarırken manyetik pas ve diger okumalarda normal ev lamba ışığında bir sorun olurmu ?
Aleyküm Selam. Işık her halükarda sıkıntı. Bu sebeple gece çalışmayı öneriyorum yazım esnasında. Devam eden günlerde okuma yaparken muhafazadan çıkarmayın, muhafaza üzerinden okuyabilirsiniz. Normal lamba da olsa ışık zararlı. Selamlar...
Aura
Merhaba, yorumlarim gorunuyor mu bilemiyorum. Bu sebeple birden cok yorum gondermis olabilirim. Kendi vefkimi olusturmak niyetindeyim(ask, sevgi, mubabbet icin). Fakat tam olarak nasil ve nereden baslamam gerektigini bilemiyorum. Cok aciklayici bilgiler vermissiniz ama bu ilme henuz uzak biri icin sahiden cok karisik geliyor hersey. En azindan benim icin oyle. Bir hata yapmak istemiyorum. Rica etsem beni yonlendirebilir misininz nasil baslayacagim konusunda. Bir de keske iletisim adresiniz olsa.. tesekkurler, sevgiler
Merhaba ilginiz için teşekkür ederim. Vefklerin yapımında takip etmeniz gereken sıra NASIL YAPILIR? başlığı altındaki sıralamadır. Bu sayfadan başlayıp, takip eden konuları dikkatlice okumalısınız. Sitede uzun uzun genel bilgileri verdiğim için, çalışma esansında takıldığınız konularda bilgi vermeye çalışırım inşallah. Şimdilik tek iletişim kanalım konu yorumlarıdır. Kendi vefkinizi yapabileceğinizi umuyorum. Allah cc başarı ihsan eylesin inşallah.