Çok kolay olmamakla beraber, biraz gayretle her kes için mümkündür vefk yapmak. Belli şartları oluşturup ve belli disiplinlere bağlı kalındığınızda, siz de kendiniz ve bir başkası için vefk yapabilirsiniz. Şayet bu konuda bir girişimde bulunmak istiyorsanız, ilk olarak bu ön hazırlıklar sayfasını dikkatlice okumak, sizin için iyi bir başlangıç olacaktır.

Vefk yapmaya başlamadan önce yapılacak ön hazırlıkları, fiziksel ve ruhsal ön hazırlıklar olarak ikiye ayırmalısınız. Aslında bu ön hazırlık evresini, vefkin yazılması esnasında bir aksaklık yaşamamak için, neyi, ne zaman, nerede, nasıl ve hangi sırayla yapacağınızı planlamak ve düzenlemek olarak değerlendirmelisiniz. Zira vefkler, astrolojik dengeler gözetilerek yapılır ve belki de günlerdir beklediğiniz astrolojik açıyı, basit aksaklıklar yüzünden kaçırmak can sıkıcı olabilir.

FİZİKSEL ÖN HAZIRLIKLAR

Vefk yapacak kişinin temizlik konusunda son derece titiz davranması gerektiğini bilmelisiniz. Bu konu, hem bedensel anlamda kişisel temizliği ve hem de mekanın temizliğini içerir. Sürekli vefk yapan kişiler, bu iş için özel kıyafetler ve bu işe özel mekan ve araçlar kullanırlar. Bedeniniz, kıyafetleriniz, kullandığınız tüm araçlar ve mekanınız temiz olmalı. Abdestli olsanız dahi, vefk yazımına başlamadan hemen önce abdest almalısınız. Bunu yapmanızın temizlikten öte faydalarının olduğunu unutmayın.

VEFK YAPILACAK MEKANIN ÖZELLİKLERİ

Vefk yapılacak mekan karanlık olmalıdır bu durum olmazsa olmaz derecede önemlidir. Vefki, ilgili gezegenin gündüz saatinde de yapsanız, bu ortamı sağlamak durumundasınız. Aydınlatma, yardımcı bir ışık kaynağı ile yapılmalıdır. Karanlık bir odada mum ışığında çalışmak en ideal olanıdır. Bir veya iki adet, kokusuz mum yeterlidir. Vefk bu ortamda yazıldıktan sonra katlanır ve kullanım ömrü boyunca da, güneş ve ay ışınlarından korunur. Şayet vefk bir sebeple açılıp kontrol edilmek istenirse, yine ancak karanlık bir odada açılabilir.

Vefk yapılacak mekan temiz ve havadar olmalıdır. İçerisinde hoş ta olsa, nahoş ta olsa koku yayan şeyler bulunmaması gerekir. Bu konunun önemini vefklerin tütsülenmesi bölümünü okuduğunuzda daha iyi anlayacaksınız. Dikkatinizi dağıtacak, sizi rahatsız edecek şeylerden arındırılmış sade bir mekan idealdir. Sessiz ve huzurlu bir ortam oluşturmaya gayret etmelisiniz. Vefkin yazılması esnasında yalnız olmalısınız. Bileşke rezonans, manyetik izolasyon, kılavuz frekans, manyetizma tahriki gibi, burada girmeyi uygun görmediğim, karmaşık ve ileri derece uygulamalara takılmamak için vefkin yazımı esnasında mekanda sizden başka birisinin olmaması önemlidir.

RUHSAL ÖN HAZIRLIKLAR

Ruhsal açıdan dingin olmalısınız. Özellikle vefkin yazılması esnasında, ruhsal açıdan dış müdahalelere kapalı olmalısınız. Olumlu da olsa, olumsuz da, vefkin yapılış amacı dışında kalan hiç bir duygu durumunu yoğun olarak yaşarken vefk yazmamalısınız. Gerek fiziksel ve gerekse ruhsal açıdan kendinizi yorgun, halsiz, bitkin hissederken vefk yazmamalısınız. Vücudunuzda ağrı varsa, uykusuzsanız, hastaysanız vefk yazmamalısınız. Bu konunun önemini imajinasyon ve manyetik pas uygulamaları bölümünü okuduğunuzda daha iyi anlayacaksınız. Kendinizi vefk yapmaya hazır ve bu konuda yetkin hissetmelisiniz.

Özetleyemek gerekirse, vefk yapımı bir takım ön hazırlıklar gerektirir. Yapılacak vefkin seçimi, kullanılacak malzemelerin temini, zamanlama hesabı ve vefkin matematiksel işlemlerinin önceden çalışılması, vefk yapılacak ortamın hazırlanması ve psikolojik hazırlıkları ön hazırlıklar kapsamında sayabiliriz. Sitemizin diğer bölümlerinde tüm bu konularla ilgili yeterli bilgiyi bulacağınızı umuyorum. Ayrıca, zamanlama hesaplamalarıyla alakalı olarak, inceleyeceğiniz vefkin detay sayfasında gerekli tüm astrolojik göstergeleri bulacaksınız.

Bu yazının daha anlaşılır ve faydalı olması için, eksik ya da muallak kaldığını düşündüğünüz kısımlarla ilgili soru, yorum ve önerilerinizle desteğinizi rica ediyorum.

Vefk Yapımında Ön Hazırlıklar
1 yorum yapılmış!
Aura
Merhaba, yorumlarim gorunuyor mu bilemiyorum. Bu sebeple birden cok yorum gondermis olabilirim. Kendi vefkimi olusturmak niyetindeyim(ask, sevgi, mubabbet icin). Fakat tam olarak nasil ve nereden baslamam gerektigini bilemiyorum. Cok aciklayici bilgiler vermissiniz ama bu ilme henuz uzak biri icin sahiden cok karisik geliyor hersey. En azindan benim icin oyle. Bir hata yapmak istemiyorum. Rica etsem beni yonlendirebilir misininz nasil baslayacagim konusunda. Bir de keske iletisim adresiniz olsa.. tesekkurler, sevgiler
Merhaba ilginiz için teşekkür ederim. Vefklerin yapımında takip etmeniz gereken sıra NASIL YAPILIR? başlığı altındaki sıralamadır. Bu sayfadan başlayıp, takip eden konuları dikkatlice okumalısınız. Sitede uzun uzun genel bilgileri verdiğim için, çalışma esansında takıldığınız konularda bilgi vermeye çalışırım inşallah. Şimdilik tek iletişim kanalım konu yorumlarıdır. Kendi vefkinizi yapabileceğinizi umuyorum. Allah cc başarı ihsan eylesin inşallah.