İnsanların vefk yapmalarının arkasındaki niyetlerini ikiye ayırabiliriz. Bunlardan birincisi dünyevi menfaatlere kavuşma arzusudur. Vefklerin bu konuda gerçekten de tesirleri vardır ve havas kitaplarına baktığınızda, her türlü dünyevi menfaati celp etmek konulu örnek vefk uygulamalarını görürsünüz. Vefklerin yapılması ve taşınmasındaki ikinci sebep ise, Allah cc ın ahlakıyla ahlaklanma arzusudur. Zaten vefkler, çalışma prensipleri gereği hangi amaç için yapılırlarsa yapılsınlar, içeriklerindeki mananın semanın belli bir katındaki manevi açılımını bulundukları yere çekerek etki gösterirler. O mana ile beslenen kişi ise zamanla o manaya benzemeye başlar. Kendisinde o manaya benzeyen ahlaklar gelişir. Vefk taşıyan bir kimse dünyevi anlamda bir menfaat temini amaçlamasa bile, vefkin içeriğindeki mana ile beslenip kuvvetlenen ve o manaya benzer frekanslarda yayın yapmaya başlayan aura, o mananın etkileşim alanındaki menfaatleri çekecek ve zararları itecektir.

Vefkler Ne İçin Yapılır?
5 yorum yapılmış!
Kubs
Merhaba çocukluğumdan beri uyku problemi yaşıyorum ve psikiyatri ilaçları kullanmak istemediğim içinde hiç hastaneye başvurmadım acaba bunun için bir öneriniz, uyumama yardımcı olacak bir tavsiyeniz var mı?
Merhaba. Allah cc yardımcınız olsun inşaallah. Bence yapılması gereken şey yine de doktora başvurmak olmalıdır. Selamlar...
Leyla kesici
Selamın Aleyküm hocam kızım üniversite sınavına girecek hergün 786 besmele ve ebcedlerine göre Ya Alim Ya Mugaddim çekip. suyla içiriyorum buna rağmen kızım okuduğumu anlamıyorum çabuk unutuyorum diyor denemelerde de bile heyecan yapıyor Allah Rızası için zaman daraldı yapabileceğim bir Vefik yada dua varmış. Allah razı olsun.
Aleyküm Selam Kardeşim. İnşaallah sonuç gönlünüzce olur. Ben bu sitede vefk ilmi hakkında belli düzeyde bilgi sahibi olanlara teknik yönlendirmeler yapmaya çalışıyorum. Bu da böyle dar vakitte öğrenilip hemen yapılabilecek bir şey değil.
Haddim olmayarak size sakin olmaya çalışmanızı öneriyorum. Siz bu kadar üstüne düşerseniz, O daha da heyecanlanır. Allah azze ve cellenin bizlerden beklentisi önce bize verdiği imkanları etkin bir biçimde kullanmak, yetmediği durumlarda kendisine havale etmek ve neticeye rıza göstermektir. Şunu demek istiyorum. Öncelikle çocuğu sizin sakinleştirmeniz lazım. Sürekli dualar, zikirler, dualı sular vermeniz yerine, kızınızı kazanmak zorunda olduğu şartlandırmasından kurtarmaya gayret etmelisinz. Selam ve dua ile...
CoMoDo
Es Selamu Aleykum Güzel kardeşim gerek okuma olsun gerekse vefk olsun madde halinde sayacağım şeyler sizce de uygunmudur ?
  1. Celb-Muhabbet-sevgi-şirinlik v.s için : Ya Cami Ya Vedud Ya Nur Ya Aduv Ya Gariyb Ya Rauf Ya Hadiy Ya Rahman.
  2. Kısmet-evlilik-iş: Ya Fettah Ya Hakiym Ya Basid Ya Zul celali vel ikram Ya keriym.
  3. Rızık-Bereket-para : Ya Rezzak Ya Vehab Ya Ğaniy Ya Muğni Ya Basid.
  4. Kötü olan huylar ve sevmediğimiz şeyler için : Ya Mani Ya Settar Ya Ğaffar.
  5. Huy güzeliği ve iyi davranma için : Ya Haliym Ya Musavvir Ya Hannan Ya Guddus Ya Kafi Ya Aziyz.
  6. Kişiyi def etme kovma : Ya D.. Ya K... Ya D...
  7. Kahır perişan Vurmak : Ya K.... Ya D.... Ya M.... Ya C...
Cevabınızı beklerim İNŞAALLAH, noktalı yerlere sansür koyduk çünkü amacımız o değildir ... selam ve dua ile.....
Katkınız için teşekkür ederim. Gayet uygundur...
EBRU
yeni bir ülkede hayata başladım 0 dan işim olması konusunda yardıma ihtiyacım var yadımcı olursanız sevirnrim :)
Yeni kapıların açılması niyetiyle Fettah İsm-i Şerifinin vefklerinden faydalanabilirsin. Allah cc yardımcınız olsun.
Alev yıldırım
İşlerin açılması ve nakit akışı için görüşmek isterim lütfen.