Vefk yapmak önceleri biraz karmaşık gelen, ama alıştıkça kolaylaşan bir iştir. İşin matematiği diyebileceğimiz teknik işlemlerini yapmak için gerekli olan araçların tamamını sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca aşama aşama tüm yapmanız gerekenleri de, başka hiç bir kaynağa ihtiyaç bırakmayacak şekilde ve mümkün olduğunca sade bir dille yazmaya gayret ettik.

Aslında sitemizin zaten tamamı vefklerin nasıl yazılacağını anlattığı için burada aynı şeyleri tekrar etmek gereksiz. Sırası ile şu aşamaları tek tek uygulamalısınız.

Vefk Nasıl Yapılır? Vefklerin Yapılış Kaideleri
6 yorum yapılmış!
CoMoDo
Es selamu aleykum kardeşlerim leyla bacıma söyleyeceğim şeyleri iyi okumasını dilerim...
1. Falan esma okudum tutmadı ve çalışması diyen kişi mutlaka şüphe ve teredütle okumuştur asla şüpe duyulmadan inançla okuyunuz inanaraktan ... normalde 1111 veya 3000 veya 5000 gücünüz yetiğinî okuyup 7, 11, 21 gün devap edip görün esmalardan 3 devir esastır 21 gün yani sümme haşa Rabbimin ismini zikrediyoruz halen şüphe terddütümüz var, bunları aşmadığımız müddet malesef ne okursak okuyalım yinede boş ve başarısızlık...
2. Vefk çalışmaması için bir cok sebebi olur, mesela kişi rutin çalışmasını yapıpta yönlendirme görevlendirme işini aksatmıştır ya da unutulan bir faktörü uygulayamamıştır ya da 2 artırma yerine 1 artırmış yani ay açılarını dikkate almamış, buhurlamamıştır ya da YA WEDUD A.c kamer ay gezegenine ait 5 li vefkte yeni duyuyorum.... tabi buradaki hocamızın yaptığı vefkler güzeldir tabi kendisi de bu yazımıza eksik gedik var ise yoruma dahil olmasını umuyoruz selam dua ile...
Tülay
Kendimce esmaları çekmeye çalışıyorum Ama benim için hangi Esma’nın veya Esma kombinin doğru olduğunu bilmiyor ve öğrenmek istiyorum.
İlginiz için teşekkür ederim. Bu konudaki tecrübeme güvenmeniz dileğiyle şöyle bir yöntem izlemenizi tavsiye ediyorum. Esma-ul Hüsna bu sayfadan isimlerin taşıdığı manaları tek tek okuyun. Kalbiniz hangilerine ısınırsa onlarla ilerleyin. Dilerseniz seçtiğiniz isim olursa, yeniden istişare edelim. Allah cc muvaffak etsin inşaallah.
Esra
Merhaba. Acaba bizim için Vefk yapabiliyor musunuz? Ya da hangi Vefki yapmalıyız? Ne okumalıyız detaylı yardımcı olabiliyor musunuz? Teşekkür ederim
İlginiz için teşekkür ederim. Özelde çalışma yapmıyorum. Kendi vefkinizi yapabilmeniz için gerekli tüm bilgiler sitede yer alıyor. Takıldığınız konular olursa buradan sorabilirsiniz. Allah cc yardımcınız olsun.
Aura
Merhaba, acaba kisiye ozel vefk hazirliyor musunuz?
Merhaba. Malesef bu şekilde bir hizmet vermiyorum. Kendiniz hazırlamak isterseniz, sitemizde yeterli bilgi ve örnek mevcut. Takıldığınız konuları buradan sorabilirsiniz. Başarılar dilerim...
Leyla
S a ya vedud vefki neden çalışmaz. 60 gün kadar oldu. Ya vedud 5li vefki yapıldı. Tutmadı. Sadece evden çıkmadan ya vedud çek demişti. Bunda yanlış bişey mi var?
Merhaba. Umarım usulüne uygun olarak hazırlanmıştır demekten başka bir şey gelmiyor aklıma. Allah cc yardımcınız olsun.
merhabalar Birçok esmayı kendimce çekmeye çalışıyorum ama bu çalışmayı öğrenmeyi istiyorum okudum her bölümü ama çok karmaşık geldi yardımcı olmanızı çok isterim.
Öncelikle başarı diliyorum. Bu ilme olan ilginiz sevindirici. Takıldığınız konularda soracağınız soruları memnuniyetle cevaplarım. İyi çalışmalar.