Vefk kıymetli bir şeydir ve bu kıymete yakışır şekilde de korunmalıdır. Size iyi gelen, örtülü kalmış özelliklerinizi ortaya çıkaran, potansiyelini daha iyi ortaya koymanıza katkı sunan bu değerli çalışmayı uzun yıllar kullanabilmek için korumak zorundasınız. Safranın su, hatta nemden bile etkilenip silindiğini MALZEME SEÇİMİ bölümünde de söylemiştik. Bu yüzden vefkinizi en fazla bu konuda koruma altına almanız gerekiyor. Yazımını tamamladığınız vefki tütsüledikten sonra katlayıp, buz dolabı poşeti ile sıkıca ve hiç açıklık kalmayacak şekilde bir kaç kat sarın. Çakmakla kenar kısımlarını hafifçe ısıtarak kaynatın. Bu uygulama sonrasında bez ya da deri bir kılıf içerisinde gönül rahatlığı ile taşıyabilirsiniz.

Vefklerin Muhafazaya Alınması
4 yorum yapılmış!
Kavlen
Çok teşekkürler hocam. Rabbim cümlemize ömrümüzü heba etmeyeceğimiz hayırlı ilimler versin inşallah.
Duanın üzerine baktım bazı esmalarda okunması gereken adet yazılmış bazılarında Devr-i Daim Adedi yazılı. Okunması gereken miktar yazmayanlarda Devr-i Daim Adedini mi dikkate alalım Vefkin Adedi kısmındaki ebced değerini mi?
Amin inşaallah. Normal şartlarda VEFKİN ADEDİ kadar yapılır okumalar. Eğer vefk adedi katlanarak arttırılmışsa o zaman, "Okunacak Adet=VEFKİN ADEDİ X katlama sayısı" olarak yeniden hesaplanır. Her halükarda okumalar, vefkin bir satırındaki sayıların toplamı kadar yapılır.
"Vefke alınan esmanın okuması ??? kere yapılacaktır." gibi özel bir uyarı olmadıkça sizin de dediğiniz gibi VEFKİN ADEDİ kutusundaki rakamdır okunacak adet. Selam ve dua ile...
Kavlen
Allah razı olsun hocam. Safran mürekkebi bulup yazma aşamasına geçtiğimde okuma konusunda zorlanırsam yardımınızı talep ederim. Hadimler sayfasındaki anlatımınıza baktım hepsini e takısı ile okuyacaksak sorun olmaz sanırım. Ek olarak vaktiniz olduğunda cevaplarsanız çok sevinirim. 1- Birden fazla vefk hazırlayıp bunları üzerimizde taşıyabilir miyiz? Yoksa belirli sürelerle hepsini ayrı ayrı mı kullanayım? Etki süreleri ne kadardır. Mesela Ya Kadir, Ya Hay, Ya Fettah, Ya Kayyum, Ya Selam, Ya Rezzak esmalarını hepsini bir arada katlayıp taşımamın bir sakıncası olur mu? Yoksa belirli sürelerle mi taşıyayım? 2- Bazı sorulardan çelişkiye düştüm 1 hafta ve sorasında okunması gereken esma sayısı ebced değerine göre olan rakam mı yoksa Miftah, Kutup, Adil, Vefk, Meseha, Zabit, Gaye, Asıl karşılarında yazan değerler mi? 3- Özellikle safran mürekkebi olmasının nedeni nedir? Enerji ile mi ilgili doğal olması ile mi ilgili. Eğer doğal olması ile ilgili ise mesela üzerlikten, çaydan veya diğer bitkilerden elde edeceğimiz ve gül suyu ile karıştıracağımız boyalar da olabilir mi? Yani asıl maksat doğal boya ile o rakamların ve çizgilerin yazılması ise bunlar da yeterli olur mu? Mana aleminde safranın ayrı bir çekim etkisi mi var?
Merhaba. Hadim isimlerini okurken, ismin orjinalindeki harfleri atlamadan okumaya gayret etmek gerekiyor. "e" sesiyle okumak maksadın temin edilmesi bakımından yeterlidir.
Birden fazla vefki bir arada kullanılabilirsiniz. Fakat böyle bir çalışma yaparken, vefklerin birbirleri ile etkileşim içerisinde olacağını göz önünde bulundurmanız gerekir. Vedud vefki ile Muntagim vefkinin bir arada olmasının bir biriyle zıt manalar içermesi sebebiyle doğru bir bileşke rezonans oluşturması beklenmez. Bunu basit bir örnek olarak veriyorum fikir olması ve kestirme bir cevap olması için. Yine de ben yaparım ikisi de istediğim gibi çalışır diyen varsa tebrik ederiz en fazla. Sizin saydığınız İsm-i Şerifler ise aynı amaca yönelik gibi görünüyor ve uygundur bence de.
Okumaların adedi vefkin duasının hemen üzerinde yazıyor. Bu adet ya İsm-i Şerif in EBCED değeridir. Ya 3 katıdır. Ya da 11 katı.
Safranın manyetik akımların absorbsiyonu bakımından özel bir önemi var. Başka bir malzemenin böyle bir özelliğinin olup olmadığı konusunda bilgimiz yok. Bu yüzden bildiğimiz yoldan gitmek daha iyidir. Allah cc ilminizi arttırsın inşaallah.
Kavlen
Merhaba. 1- Dolap poşetinin içine koyup katladıktan sonra uç kısmını kaynatsak olur mu? Bir yorumda şerit şeklinde kesilmesinden bahsetmişsiniz.
2- Katlamada şekil önemli mi. Muskalarda olduğu gibi Üçgen veya kare fark eder mi?
3- Eskiden bal mumu ile kaplamış bezler olurdu onlarda kullanılabilir mi?
4- En son okunacak dua içinde harekesiz isimler var bunları nasıl okuyacağız? Yanlış okuma ihtimali de var. Bunlara hareke eklemeniz mümkün mü?
Merhaba. İlginiz için teşekkür ederim. Vefki muhafazaya alırken dikkat etmemiz gereken tek şey nem ve sudan korumak olmalıdır. Dolap poşetini dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz gibi, bal mumu da uygulayabilirsiniz. Kare ya da üçgen olarak katlamanın bir avantaj ya da dez avantajı yok. Nasıl kolayınıza geliyorsa o şekilde katlayabilirsiniz. Azimet içerisinde okuyamadığınız yerleri iletirseniz yardımcı olurum inşaallah. Harekesiz olan kırmızı renkli kelimelerin okunuşu ile ilgili HADİMLER bölümünde bilgi vermeye çalıştım. Selamlar...
Uğur erdinç
Muhafa ederken ilk günden itibaren, bozdolabı naylona sarıp veyahut boş küçük buhur poşetine koyup fazlasını üstüne bir daha katlayıp sonra koli bantı ile 2-3 defa bantlıyoruz hava almayacak şekilde bu şekilde yaptığımız muhafaza yeterli ? selamlar
Koli bantının yapışkanında ne tür bir kimyasal var bilemiyorum. Vefkin eni ölçüsünde buzdolabı poşetini şerit olarak kesin, etrafına sıkıca dolayın, çakmakla hafif hafif kenarlarını ısıtıp parmağınızla bastırarak kaynak yapın. bant zaten bir süre sonra kendisini bırakır, kullanmayın. Selamlar...