Tüm vefk yapım aşamalarını dikkatlice incelediğinizde, aslında hepsinde de manyetik bir denge oluşturmaya yönelik çabalar olduğunu görürsünüz. Çünkü manyetizma, vefklerin ana unsuru, hammaddesidir. Vefkleri safranla yazarız çünkü, manyetik akımları absorbe edebilme kabiliyeti yüksek malzemeler içerisinde bizim en kolay ulaşabileceğimiz ve mürekkep haline getirebileceğimiz malzeme budur. Astrolojik dengeleri gözetiriz çünkü, gezegenlerden gelen hakim manyetizma, yapay olarak oluşturmamızın veya manipüle etmemizin neredeyse imkansız olduğu kadar güçlüdür. Vefke aldığımız manayı zikrederiz ve bu zikri özellikle sesli yaparız çünkü, beynimizin konuşma merkezindeki nöronların elektrik akışından, o AYET ya da ESMANIN ebced değeri olarak ta işaret edilen frekans değerinde bir manyetik akım üretiriz. Vefklere MANYETİK PAS uygulaması yaparız çünkü, manyetizmayı vefke aktarmanın en iyi yolu budur.

İmajinasyonun önemini daha iyi anlayabilmek için önce manyetizmayı oluşturan şeyleri bilmemiz faydalı olur diye düşünüyorum. Manyetizmayı, daha önceki konularda etrafımıza yaydığımız manyetik akımlar olarak tarif etmiştik. Bu sadece insana değil, canlı ve cansız tüm varlıklara ait doğal bir durum. Buna ister aura deyin, ister biyo enerji çemberi, isterseniz de manyetizma, bedenimiz var olduğu müddetçe varlığı kesin olan, hatta görüntülenmesi bile mümkün olan bir enerjidir bu. Evet, bedenimiz zaten bu manyetik akımları yayıyor ama bu frekansların niteliği duygularımızla yakından ilgili. Mutluyken yaydığımız frekansların niteliği de, gücü de, üzgünken yaydığımızdan çok farklı. Öyleyse, vefke manyetik pas uygulaması yaparken, ulaşmak istediğimiz neticeye uygun bir ruh durumunda olmamız gerekiyor ki, vefkin ideal bir frekansla yüklenmesini sağlayalım. Halbu ki, ruhsal dengemizi etkileyen çok fazla dış etken var. İşte imajinasyon yaparak amaçladığımız şey, maksadımıza uygun bir ruh durumuna geçmektir. Zira uyum ve denge demek olan vefkleri, rast gele bir manyetik tesir altında yapamayız.

İmajinasyonun bir matematiği, kalıp kuralları yoktur. Herkes kendi iç dinamiklerini harekete geçirecek şeyleri daha iyi bilir. Bazen işin olmuş halini düşünmek imajinasyonda faydalıdır. Yani bir vefk yapma zahmetine katlanıyorsanız, isteğiniz doğrultusunda neticelenmesini arzu ettiğiniz bir şey var demektir. İşte bunun olduğunu düşünün. Bu iş olduğunda yaşayacağınız duygu durumuna bürünmeye çalışın. Elbette bu her zaman için geçerli bir metod değildir. Çünkü diyelim ki, gasp edilen bir hakkınızı geri alabilmek için vefk yapıyorsunuz. Tabidir ki, hakkınızı geri aldığınızda mutluluk hissedersiniz ama vefki bu duyguyla yazmamanız gerekiyor. Çünkü zaten ne seçeceğiniz esmanın manası, ne de vefki yazmak için kullanacağınız astrolojik zaman dilimi buna uygun değildir.

Böyle bir çalışma için uygun olan ESMA MUNTAKİM esmasıdır. En uygun gezegen saati ise MARS saatidir. Dolayısı ile bu türden bir vefki yazarken, bu esma ve gezegene uygun bir ruh durumuna geçmeniz gerekiyor. Yani sevgi temelli bir çalışmayı naif duygularla yazarken, sertlik gerektiren vefkleri yazarken de biraz kaşlarınızı çatmanız gerekiyor.

Buraya kadar antalmaya çalıştığımız şey İMAJİNASYONUN bir yönü ve çok önemli. En az bunun kadar önemli olan bir başka yönü daha var bu çalışmanın. Onu da şöyle açıklamaya çalışalım. Her ne kadar vefklerin çalışma mantığını manyetik etkileşim olarak açıklamaya çalışsak ta, bir an gelir "sonuçta bu bir kağıt parçası, bunun ne faydası ve gücü olacak ki!" düşüncesine kapılabilirsiniz. Doğduğundan bu yana şartlanmalar içerisinde yaşaya gelen insan için böyle düşünmek te doğaldır aslında. Fakat buradaki yanılgı şuradan gelir. Unutmayın ki biz, vefk çalışmalarıyla metafizik sahada bir etkinlik göstermeye çalışıyoruz. Halbu ki, bizi sınırlayan şartlanmalarımızın tamamı fizik aleme ait olan şartlanmalar ve fizik sahada bir kağıt parçası gibi görünen vefkler, metafizik sahada nice kapıların anahtarıdır. Zihninizde vefke bir kağıt parçası rolü biçmek te sizin elinizde, açılması zor kilitlerin anahtarı rolü biçmek te sizin elinizde. Kendinizi bu konuda zorlamamalısınız. Yani illa zihnimde benim bu vefke büyük anlamlar yüklemem gerekir diye düşünmemelisiniz. Ama en azından basitçe de olsa, bu vefk benim isteğim doğrultusunda, benim manyetizmamı kuvvetlendirerek, manyetik etkileşim menzilimi arttırarak, frekanslarımı çekim moduna taşıyarak, auramı besleyip güçlendirerek çalışmasını devam ettiriyor şeklinde stabil bir bilinç durumunda kalmalısınız.

Vefk Yapamında İmajinasyon Tekniği
8 yorum yapılmış!
Vefk İlmi
Anladım hocam sağolun var olun...
VEFK ILMI
Değerli hocam ve üstadım, bir vefke ne kadar düşünce ekleyebiliriz ( hacet-dilek ) konusunda. yada belirli bir sayı varmı? Örnek ben : muhabbbet,şirinlik,beğeni,güzel gürünmek, saygı, evlilik , zenginlik , bu saydıklarımı tek vefke aktarıyorum , bu şekilde uygunmu yoksa her hacet icin bir vefk mi yapmak gerek . Saygılarımla selam ve dua ile...
Bir İsm-i Şerifin, vefkini yaptığımız sema katında ne kadar açılımı varsa, o kadar çok alanda menfaat celp edebiliriz. Bu sınır İsm-i Şerif in manasıyla ilgilidir ki, bu da bizim kapasitemizin çok çok üzerinde zaten. Selamlar...
gülşah
merabalar ben ıkı uc kere okudum ama cok bılgım olmadıgı ıcın anlayamadım hep tıkandım ben ılıskım duzelsın dıye yapmak ıstıyorum ya vedud u uygun gordum ama nezaman yapacagımı anlayamadım
Merhaba. Vefkin ne zaman yapılacağını tespit etmek için en basit olarak, vefkin yapılış amacına en uygun gezegen saatini seçmek yolunu kullanabilirsiniz.
ZAMANLAMA sayfasında hem bu konuyu anlatmaya çalıştım ve hem de sayfanın alt kısmında GEZEGEN SAATLERİNİN özellikleri hakkında kısmi de olsa bilgiler yayınladım. Sizinle ilgili konuda VENÜS saati uygundur. VEDUD İsm-i Şerifinin 7 li Venüs Vefki üzerinde çalışabilirsiniz.
Allah cc muvaffak kılsın inşaallah.
vefk
hocam çaprazlamadan kastım bir iple boynumun solundan ve sag alt kolumdan geçiriyorum, hamayıl sağ göğsümün altında kalıyor, hamayılı yapan hocam öyle takmamın maksimum verim için daha faydalı olacağını söylemişti. Saygılarımla
VEFK
Hocam bir de vefk ile hamayıl arasındaki fark nedir? ben vefk taşıyorum dedim ama çaprazlama takıyorum kalınca, bana geldikten sonra ben üzerine ekstra streçleme yapıp koli bandı ile bantladım ve ceylan derisine kaplattım, bunu ömürlük olarak üzerimde taşıyabilir miyim?
Hamayıl içerisinde çeşitli vefkler, ayet ve dualar içeren geniş kapsamlı bir çalışmadır. Çaprazlama takmaktan kastınız nedir bilmiyorum. Deri ile kaplatmanız çok iyi olmuş. Ömürlük olarak taşıyabilirsiniz. Sitemizin HİZMET başlığı altındaki konularına da göz atınız. Selamlar...
vefk
selamlar hocam, siteniz ve verdiğiniz bilgilere dayanarak iyi niyetli olduğunuzu görüyorum, Allah yar ve yardımcınız olsun vefk işini kötü niyetle yapan suistimal eden çok kimseler var.. vefk in en verimli çalışma prensibi sanırım onu inanarak taşımak., ben çaprazlama olarak takıyorum. geçmişte bir kez yıllar evvel yanımda iken içki içmiştim ve çok sıkıntı yaşamıştım, Allah a çok şükür ki artık alkol de kullanmıyorum.
Aleyküm Selam. Vefkin en verimli şekilde çalışması için HİZMET başlığı altında anlattıklarıma göz atmanızı tavsiye ediyorum. Yorumlarınız için teşekkür ederim. Allah cc a emanet olun.
kul
S a şimdi vefki yaparken o esmanın manasına mı yoğunlaşalım yoksa kendi istek ve dileğimizemi ? Bide çok tessirli olabilmesi ve cabuk olması için HADDIMLER ? HIZMET mi ? Hangisina ağırlık verilmeli ? . Bazı yerlerde yazılmış vefkin çalışması 15, 20 30 gün bazende 120 günü bulurmuş calışması ?
Aleyküm selam. İsm-i Şerifin tecellisi ile istek ve dileğinizin olmuş haline odaklanın. Aşamaların hepsine ağırlık verin, hiç birisini ihmal etmeyin. Allah cc muvaffak eylesin inşaallah.
Cücü
Selam, İlk yorumu yapan olmak, kısmette varmış demek...:) Doğum haritamı bir defa daha çıkarıp kaydedeyim derken rastladım sitenize (nasip-kısmet) ve 1 saattir okumaya devam ediyorum. Allahın izniyle ve onun yolunda bu ilme talibim. Anlayamadığım noktalarda sizinle temas etmektir bir sonraki arzum... Sağlıcakla kalın.
Allah cc muvaffak etsin inşaallah. Sorularınız olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım. Selametle...