GÜNEŞ(ŞEMS) SAATİ

Benlik idesinin güçlendiği, özgüvenin yükseldiği, egonun tırmandığı zamanlardır. Güzel organizasyonlar, beraberlik kutlamaları, keyifli geçmesi arzu edilen toplantı saatleri için en güzel saatir. Düğün, nişan, kutlama partileriniz bu saate denk getirebilirsiniz. Eş-dost birliktelikleri, büyükleri ziyarete de uygundur. Yüksek kademelere bulunacağınız arzlarınızı ve gene önemli iş görüşmeleriniz içinde bu saati seçebilirsiniz. Çünkü zihin ve idrakın yoğunlaştığı bir zamandır ve bu yönüyle ibadet ve tefekkür içinde çok uygundur. Hem egonun yükselmesi hem de verdiği yüksek enerji nedeniyle ortamda karmaşaya sebep olacağından araba kullanmak için uygun değildir. Kazaların büyük çoğunluğu bu saatlere denk gelir. Yönettiği diğer şeyler; Mülakatlar, otoriteler, yüksek makamlar, törenler, oyunlar, işçiler, hükümet, politikacılar, yöneticiler parklar, eğlence yerleri.

VENÜS(ZÜHRE) SAATİ

Sevgi, aşk ve keyifli duyguların nüksettiği bir saattir. Bunları hissetmenin de ifade edebilmenin de kolaylaştığını hatta bu konularda cesaretinizin arttığını hissedersiniz, küslükleri barışa çevirmenin tam zamanıdır. Sevdiğiniz kişiye bunu söylemeğe cesaretiniz yoksa bu saatte deneyebilirsiniz. Eşler arasındaki dargınlıkları düzeltebilirsiniz. Güneş saati gibi mutlu beraberliklerin başlangıcı için uygun olduğu gibi eğlenceli toplantılar içinde çok hoş zamanlardır. Sevdiklerinizle geçireceğiniz en verimli saatlerdir. Müzik ve eğlence ile görsel sanatlar etkinlikleri için en uygun enerji nin açığa çıktığı zamanlar olduğundan estetikle ilgili her durumda bu saatten yaralanabilirsiniz, alışverişiniz, güzellik ve kişisel bakımınız, ev dekorasyonunuza ayıracağınız zaman olmalıdır. Jüpiterden sonraki şans ve mutluluk veren bir saattir. Dikkat ve güç gerektiren işlerinize ve trafiğe çıkmaya hiç uygun değildir. Yani zevkli, eğlenceli ve ince işleriniz dışında başka işlerinize pek uygun değildir. Yönettiği diğer şeyler; Moda, kadın eşyaları, mücevherat, resim, müzik ve sanat eserleri, borsa, gelin, damat, kardeşler, faizler, finansal kazanç, şöhret, mağazalar, alışveriş ve romantizm.

MERKÜR(UTARİT) SAATİ

Zekâ, mantık, akıl güçlendirici bir enerji verir. Astrolojik yapısında merkürün egemen olduğu kişiler için özellikle verimli zamanlardır. Öğrenmek, plan program ve yeni projeler, bütçeler yapmak, matematiksel konular, bulmaca çözmek yani zeka ve yaratıcılık gerektiren her türlü konu için son derece uygundur. Seminerler ve dersler için dinleyen ve veren açısından kolaylaştırıcı olur. Satış pazarlama ve her türlü iş bağlantıları için de ideal zamandır. Sevmediğiniz, ertelediğiniz yazı yazma işlerini, tamirat ve el işlerini, mutfak ve yemek işlerini bu saatte pratik ve kolayca bitirebildiğinizi görürsünüz. Çocuklarınızı yoğun ders çalışma gerektirdiği dönemlerde başlangıcını bu saate denk getirmenin onların hayatını kolaylaştıracağını bilmelisiniz. Çözüm bekleyen konulara bu saatte el atarsanız daha kolay ve çabuk hallolduğunu, alışverişlerinizin kolay ve sakin olacağına şahit olursunuz. Yolculuklarınızın başlangıç saati olarak ay saati denk düşmüyorsa bu saatte tercih edilebilir. Merkür yılda üç kez rötara girer ve bu dönemlerde etkileri değişir. Yanlış kararlar neticesinde pişmanlıklara neden olabilir, yani bu dönemlerde karar almak ve yeni işlere başlamak pek de uygun değildir ancak her şeyde olduğu gibi rötar dönemlerinin artı katkıları olduğu alanlar vardır. Eski kararları ve uygulamaları gözden geçirmek, kontrol etmek ve yeni projeler üretmek vs. gibi. Yönettiği diğer şeyler; Reklam, acenta, evcil hayvanlar, denetim, kitaplar, iletişim, konferans, öksürük, uykusuzluk, gözler ve gözlük, faturalar, komşular, araştırmalar, trafik, saatler.

AY(KAMER) SAATİ

Pazartesi günlerinin çabucak geçivermesinin nedeni haftanın ilk günü olması değil, Ay saati ile başlamasıdır. Bu saat en pozitif enerji veren bir saattir ve hızlandırarak kolaylaştırır. Yeni Ay doğarkenki süreçte tüm doğa yenilenme sürecine girer, bu dönemde dikilen bitkiler daha çok gelişir, yaralar daha çabuk iyileşir. Verim ve bereket artar. Uzun yola ya da tatile çıkacaksanız ay saatinde yola çıkmalısınız, bu saatte her türlü ulaşım ve transfer kolaylaşır. Ticaret, alışveriş ve iş görüşmeleri için çok uygundur. Yeni bir şeye başlamak, el sanatları ile ilgili şeylere başlamak yapılan işe sürat ve kolaylık kazandırır. Duygusal konular, birliktelik başlangıçları, içe dönülmesi gereken hallere ve ibadet için uygun olduğu gibi spor yapmak için de verdiği enerji çok idealdir. Yeni başlayacağınız şeyleri Jüpiter gününün Ay saatine denk getirebilirseniz çok faydalanırsınız. Gönül hoşluğu ile yapılması gereken her türlü işe ve her türlü yeni başlangıçlar içinde tercih edilebilir. Kısaca sevilen ve hoş gelen her türlü işin yapılmasına ve yeni bir işe başlamaya çok müsait bir saattir. Yönettiği diğer şeyler; Değişen şeyler, gelgit, duygular, doğum, temizlik, ev yaşamı, evler, mutfak ve mutfak işleri, kadınlar ve suyla ilgili şeyler.

SATÜRN(ZUHAL) SAATİ

Sakin ve dikkatli yapılması gereken işler için idealdir. Çabuk sonuçlanması gereken işlerinize bu saatte başlarsanız çeşitli gecikme ve uzatmalar yaşayabilirsiniz. Eğer uzun zamandır elinizde sürünen bir iş varsa Satürn saatinde başlamış olmalısınız. Bu saatte yapılabilecek en iyi şeyler; okumak, düşünmek ve ders çalışmak, yani öğrenmeye çalışmaktır. Satürn saati yapılan alışverişler pişmanlık doğurur. İletişim sorunları yaşadığınız kişilerle yüzleşmeniz gerekliyse bu saatte konuşmayı deneyin. Sakin ve sabırlı kalınmasına yardımcı olan bu saat bu durumu kolaylaştırabilir. Arazi, toprak ve inşaat ticareti için de uygundur ama kararlarını vermek değil uygulama yapmak için. Yönettiği diğer şeyler; Yaşlılar, terkedilen yerler, mimarlar, mühendisler, inşaatçılık, binalar, müşteriler, resmi binalar, arazi sahipleri, çiftçilik, toprak, alt geçitler, dağılma, çözülme, kontrol, yalnızlık.

JÜPİTER(MÜŞTERİ) SAATİ

Jüpiter saati de şans gerektiren işler için çok uygundur. Herhangi bir konuda şansınızı denemek istiyorsanız bu en uygun zaman olacaktır. Ters giden işleriniz varsa yoluna koymak veya yeni bir işe başlamak için de bu saati seçebilirsiniz. Jüpiter saati keyifli ve rahatlatan bir saattir. İnsanın içine hoş görü, mutluluk, rahatlık, neşe gibi duygular verir. Bazı güç ve mutsuz zamanlarından nedenini bilemediğiniz bir dönemsel rahatlama hissederseniz bu muhtemelen Jüpiter enerjisindendir. Şansın yardımına ihtiyacınız olan durumları bu saatlere denk getirirseniz daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Hele, size özel diğer astrolojik etkilerde uygunsa etkisi çok daha fazla olacaktır. İbadet, tefekkür, ilim ve sohbet için uygundur. Anlaşmazlıkları çözümlemede, tatsızlık ve kırgınlıkları düzeltmek içinde çok verimli saatlerdir. Yeni ilişkiler kurmakta, olanları şenlendirmede ve daha eğlenceli haller yaşatmakta üstüne yoktur. Pişmanlık duyurmayacak alışverişler ve özellikle hediye almak için tercihiniz olmalı. Yolculuklarınıza çıkış zamanının Ay ve Merkür saatine denk getiremiyorsanız Jüpiter bir sonraki tercihiniz olsun. Her türlü seminer, kongre, eğitim toplantısı, kurs ve seminerler yani öğrenmeye dayalı şeyler için ve her türlü yeni oluşuma başlamak için seçeceğiniz saattir. Sevecen iletişim kurmakta, keyifli ve hoşluk veren bir zaman olduğu için arkadaş toplantıları ve eğlence organizasyonları, birliktelik toplantıların içinde ayrıca çok uygundur. Yönettiği diğer şeyler; reklam, vergi, avukatlar, mahkeme, resmi yemekler, basın, yayın, tazminat, ihracat, finans, miras, uzun yolculuklar, mağazalar, büyük hayvanlar.

MARS(MERİH) SAATİ

Şiddet, öfke ve kavgaların arttığı, tartışma zemininin güçlendiği saatlerdir, endişeyi, gerginliği ve cesareti artırır. İşler bir anda sarpa sarabilir. istem dışı olumsuz davranışlar sergilenebilir. İlişkiler sertleşebilir tartışma ve kavgaya dönüşebilir. Cuma günü sela vakti Mars saatine denk geldiği için o saatlerde işten ve dünyasal şeylerden uzak kalınıp kendine dönülmesi, Güneş saatinin sonuna kadar ibadetle geçirilmesi uyarısı yapılmıştır. Ayrıca cesaret ve güç verir. Bunun ne yönde kullanılacağı önemlidir. İbadet edilmesi tavsiye edilir. Diğer zamanlarda yapmağa cesaret edemediğiniz, faydalı şeyleri Mars saatinde kolaylıkla yapabilirsiniz. Ameliyatlar, diş çektirmek, kan aldırmak, iğne olmak, tırnak kesmek gibi tıbbi konularda hem yapan hem de yaptıran açısından kolaylık verir. Spor yapmak, jimnastik, futbol oynamak, yürüyüşler için, avcılık veya fiziki güç gerektiren işleri yapmağa son derece uygundur Bu saatin verdiği enerjiyle sürat isteği olacağı için araba kullanma konusunda dikkatli olmak gerekir. Hareketler aceleci ve dikkatsizce olabileceğinden tehlike ile karşılaşma riski doğar. Ortaklıkların bu saatte kurulması, iş ilişkilerinin özellikle kritik durumların Mars saatine denk getirilmemesi önerilir. Yönettiği diğer şeyler; Üstünlük mücadelesi, kazalar, hırs, silahlı kuvvetler, savaşlar, suç, suçlular, diş ve dişçilik, cerrahlar ve ameliyatlar, spor müsabakaları, kurtarıcılık, marangozluk.

Gezegen Saatlerinin Özellikleri ve Anlamları
13 yorum yapılmış!
Uğur erdinç
ayın bulunduğu burç işi biliyoruz şükür lakın anlatamadım neyse kusura bakmayın yazarak anlatamadım saygılarımla...
Dediğim gibi örneğin KOÇ burcundaydı birden ASLAN burcuna geçti. Halbu ki BOĞA ya geçmesi gerekiyordu gibi burç üzerinden yapın kontrollerinizi.
Uğur erdinç
Şimdi nasıl anlatayım ki, doğru bu siteki (script )yazılım ewt hesaplama yapıyor doğru, şimdi biz biliyoruz , yada şöyle anlatayım , ay 180 derece zıtlıkta küçülmeye girer bu sefer 2 gün sonra 150 olur 2 gün sonra 120 olur 2 gün sonra 90 olur 2 gün sonra 60 olur 2 gün sonra 30 olur ve ay karanlık olur 2 gün sonra 0 dan ay yükselişe geçer yeni ay başlar 30 derece ve vefk yapmaya elverişli olur , benim anlatığım bu değildi, normal ay yükselişte idi 30 sonra 60 , bir baktım 90 olmuş şaşırdım kendi kendime dedimki yeni ay 4.cü günü nasıl olurda 90 derece olur sonra salı günü bir baktım 60 olmuş tekrar keşke ekran resmi çekseydim, işte bunu diyorum, ay düşüş teki geri geri giden açıları demiyorum , saygılarımla..
Bu derecelerin ayın yükselişi ve düşüşüyle hiç bir alakası yok. Ayın büyüyüp küçülmesi bununla alakalı değil. Siz konuları karıştırıyorsunuz. Ayın bulunduğu burca bakacaksınız.
Uğur erdinç
Es selamu aleykum hocam, inanin ben herne kadarda desem ki sitedeki acılar bazen hata veriyor desemde belki inanmasınız ,dün gece sabaha doğru site tam 90 derece girdi taki bugün ikindiden sonra tekrar 60 oldu bizaat takim ettim . belki bu mesajimı gec okursunuz diye tarih atıyorum 90 derece olan gece 21 eylül gece , tekrar 60 dereceye dönmesi 22 eylül salı .. saygılarımla
Aleyküm Selam. 90 dan 60 a dönmesi normal değil mi? Siz günler ilerledikçe açının illa ki artacağını mı sanıyorsunuz anlamadım ki. 60 tan 30 a, 30 dan 0 a ve ardından 30 a değişmesi normal değil mi? Yazılım iki burcun derecesini alıyor ve büyük olandan küçük olanı çıkarıyor. Yani sadece basit bir çıkarma işlemi yapıyor. Bu kadar basit bir matematik işleminde nasıl hata yapabilir sizce? Sizin nerede takıldığınızı anlamam için 90 dı 60 oldu şeklinde değil de, Güneş ... burcunda. Ay ... burcunda. Aralarında ... açı olması gerekiyor ama ... açı gösteriyor. Şeklinde yazın ki daha net konuşalım. Yoksa sizi ikna edemeyeceğim ne yazık ki.
sedef
selamun aleykum hocam okuma ve yazma yapıcam nezaman yapmalıyım
Aleyküm Selam. Keşke hangi konuyla alakalı olduğunu belirtseydiniz. Gezegen saatlerinin özelliklerine bakıp, sizin konunuzla en alakalı saati seçmelisiniz. Allah cc başarı ihsan eylesin inşaallah.
eb
selamun aleyküm hocam üçlü vefk mi yapacağım yoksa dörtlü mü beşli mi... bunu gezegene göre mi belirliyoruz hocam? yani ay vefki yapacaksam dokuzlu vekf mi seçmiş oluyorum?
Aleyküm selam. Evet seçimi dediğiniz gibi yapmalısınız. Vefk yapmak istediğiniz konunun hangi gezegenle uyumlu olduğunu bu sayfamızdaki açıklamalar göre tespit edin. Eğer Mars gezegeninin özelliklerine uygunsa, mecburen 5li, Aya uygunsa 9lu yapılması gerekiyor. Diyelim ki 9lu yapılacaksa, bu sefer de hangi derecesinin yapılacağını tespit etmek gerekiyor. Bu da, vefkin yapılacağı zaman için ay ve güneşin bulundukları burcun arasındaki dereceye göre belirleniyor ki, vefk örneğinin bulunduğu sayfa sizi bu konuda yönlendiriyor zaten. Allah cc muvaffak kılsın inşaallah.
Uğur erdinç
S.a şimdi güneş gezegeninde vedud ismi şerifeyi yaparsak , güneş şin güneş saatinde mi yapalım ? yoksa güneşin Kamer saatindemi ?hani kamer saatine mensup ya bu ismi şerif ondan dedim, inşaallah ne demek istediğimi anladınız , Selamlar
Perşembe gecesinin ikinci güneş saatini öneriyorum. Selamlar...
CoMoDo
Cevap için sağolun hocam, sizi de yoruyoruz hakkınızı helal edin, öyle bir seferinde denk gelmiştim hocam lakın bu sefer de olursa buyurduğunuz gibi ss leri çekerim yani ekran görüntünü, blog ta bazı suallerim olmuştu malumunuz saygılarımla selam ve dua ile...
Ben teşekkür ederim. Allah cc yürüdüğümüz yolda hepimizi başarılı kılsın inşaallah.
CoMoDo
ES SELAMU Aleykum Hocam , bu aciz kulun beyni geç çalışır onun için kusuruma bakmayınız efendim..
Efendim sizin yazdığınız..
Güneş ve Ayın bulundukları burçlar arasında 60 ° lik açı olduğu için bu gün 30 ° lik vefk yapmak uygundur!
60° sextile ikonuna tıklayıp, 60° lik Dörtlü Selâm Esması Jüpiter Vefki....
1. Ay ve güneş arasında açı 60 yazına göre vefk yazılacaksa , hocam o zaman alta ki yazı neden 30 luk vefk için uygundur diye neden yazı yazılmış , dirk altada 60 lık vefk için uygundur yazılabilirdir bu kafa karıştırır.
2.Mesela Yukarda bugün Ay ve Güneş arasında açı 150 derecedir üst panelden yani, alta banta da yazıyorki bügün 120 dece vefk yapmak uygundur, şimdi bu durumda hangi vefki yapalım.
İNŞAALLAH anlatabilmişim , efendim cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum selam ve dua ile ...
Ve Aleyküm Selam. Sitede böyle bir soruna rastlamadım. Yani 60° lik açı olduğu halde 30° lik vefk yapmak uygundur! demesi mümkün değil. Yine de böyle bir duruma denk gelirseniz ekran resmini çekmenizi rica edeceğim. Ekran resmi çekerseniz buradan yazın ben size ulaşıp resmi isterim.
Tahmin ediyorum ki sizin kafanız şurada karışıyor. Bu gün mesela 60° lik vefk yapmak uygundur dediği halde neden o sayfada 30° lik vefki gösteriyor? Siteyi şöyle tasarladım. 30° lik vefk her esma için default sayfa. Siz yeşil banttaki uyarıyı dikkate almalısınız. Yeşil bantta mesela 120° lik vefk yapmak uygundur diyorsa, 120° ikonunu tıklayıp ilgili vefkin sayfasını açmalısınız. Şöyle de düşünün. Bu yeşil bant ay ve güneş aynı burca geldiğinde, yani aralarında 0° olduğunda kırmızıya dönüyor ve vu gün vefk yapılamaz uyarısı veriyor. Halbu ki, sayfanın altında yine de hangi derecenin vefkinin detay sayfasında iseniz, o derecenin vefkinin örneği görünüyor. Sanırım siz diyorsunuz ki, madem bu gün vefk yapılamaz, neden sayfanın devamında mesela 120° lik vefkin örneği görünüyor. Ya da madem bu gün 60° lik vefk yapmak uygunsa, neden sayfanın devamında atıyorum 180° lik vefk görünüyor. Cevabı şu. Çünkü siz 180° lik vefki inceliyorsunuz. Bu sayfa hiç değişmiyor. Değişen kısım yukarıdaki gösterge paneli. Zaman değiştiği için paneldeki derece ve saatler değişiyor. Bu yüzden siz hangi derecenin vefkini görmek istiyorsanız o derecenin ikonunu tıklamalısınız. Bu gün 60° lik vefk yapmak uygun diyorsa, siz de 60°lik vefkin ikonuna tıklayıp 60°lik vefki görüntülemelisiniz. Selam ve dua ile...
CoMoDo
Site günceleme lazım galiba yukarda ay ve güneş açıları 300 bulmuş alta halen 90 derece vefki yapmak uygundur yazılmış tekrar kontrol ederseniz seviniriz, çünkü ay düşüşte ,ancak şerli işler için uygundur, hali ile şerle işimiz olmadığı için , belkide bildiğiniz gibi 2 ,90 derece olur biri ay yükselirken diğeride ay küçülürken , yukarda dercelere baktım gözüme çarptı kontrol ederseniz bir zahmet hocam. selam ve dua ile ...
Aleyküm Selam. Bir yanlışlık yok. Dikkat ederseniz Güneş 30 derecede Ay 300 derecede. İkisinin arasında 90 derece var. Bu konumda 90 derecelik vefk yapmak uygun düşer haliyle. Ayın düşüş pozisyonunda olduğu dönemde "vefk yapmaya elverişli değil!" uyarısı var. Burada ki ayrıntı şudur. Ayın yükseliş dönemleri Hayır için, düşüş dönemleri de Şer için çalışma yapmaya elverişlidir fakat, bu düşüş döneminde Hayır için vefk yapılamayacağı anlamına gelmez. Sadece daha elverişli ya da elverişsiz gibi algılamak gerekir. Selamlar...
Asal
Mantık yükleme, dikkat geliştirme, sorumluluk yükleme için yardımcı olurmusunuz öneri alabilirsiniz teşekkür ediyorum allah razı olsun
Merhaba HAKİM İsm-i Şerifi vefk yapımı üzerinde çalışabilirsiniz.
Aslı
Nasıl maddi manevi bolluk bereket için vefk yaptırabilirim?
Merhaba. Bir vefk yaptırmaktan ziyade, size vefk yapmayı öğretmek maksadıyla sitemiz yayında. Bu konuda tesirli pek çok vefkin örneği ve yapılış kaideleri sitemizde mevcut. Çalışmalarınızda başarılar dilerim...
Şükran K.
Ya Bais vefki için uygun zaman nedir?
Bu vefki Güneş veya Jüpiter saatlerinde yapabilirsiniz. Esmayı vefke alırken Yâ Bais şeklinde değil, sitemizde örneklerini verdiğimiz gibi Bâis şeklinde kullanmanızı öneririm. Allah cc yardımcınız olsun.
Defne
Ya Rezzak ya fettah Vefki için uygun zaman nedir?
Her iki Esma için de Müşteri (Jupiter) saati uygundur. Allah cc çalışmalarınızda başarı ihsan etsin inşaallah.