×
DOĞUM HARİTASI HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

Ücretsiz Doğum Haritası Hesaplama Kişiye Özel Yıldız Haritası

astrovefk.com un ücretsiz doğum haritası servisine hoşgeldiniz. Doğum haritanızın doğru bir şekilde çıkarılabilmesi için, doğum tarihinizi gün, ay, yıl olarak ve doğum saatinizi bilmelisiniz. Gezegenlerin konumları anlık olarak değiştiğinden dolayı, en iyi doğum haritası sonucunu almak için, doğum anınızla ilgili kesin bilgiler vermelisiniz.

Şayet doğum saatinizi net olarak bilmiyorsanız, saat kısmını 12:00 olarak girin. Bu şekildeki girişleri sistem doğum saatinizi bilmediğiniz yönünde algılayacak ve kısıtlı da olsa bir harita ve analiz yapacaktır. Eğer gerçekten 12:00 da doğduysanız, doğum saatinizi 11:59 veya 12:01 olarak girmelisiniz. Bu haritanın çıkarılmasıyla ilgili önemli bir ayrıntı da, doğduğunuz yılda yaz saati uygulaması yapılıp yapılmadığıdır ki, sistem bu hesabı kendi içinde otomatik olarak yapmaktadır.

Astroloji haritası, yıldız haritası, horoskop isimleri ile de anılan doğum haritası verileri %100 kesin bilgi vermekten ziyade, gerçeğe en yakın şekilde istidat ve kabiliyetlerinizi anlamanız noktasında size yardımcı olur.

DOĞUM HARİTASI HESAPLAMA

Astroloji ve burçlar konusunda yüzeysel bilgiye sahip olanlar genellikle güneş burçlarıyla özdeşleştirler kendilerini. Oysa güneş burcu veya dış burç dediğimiz bu etki sınırlı alanlarda bilgiler verir bize. Hatta sadece 12 sınıf insan mı var canım? Burç yorumları gerçeği yansıtsaydı burçları aynı olan kişiler bir birlerinin aynı olurdu eleştirilerini hepimiz duymuşuzdur. İşte doğum haritası veya yıldız haritası dediğimiz şey aslında tam da bu yanlış yaklaşıma cevap veriyor. Gerçek şu ki, astroloji bir kişinin hayatıyla ilgili bütün detayları, geçmiş ve gelecekle alakalı tüm yaşantısını ortaya koymak iddiasında zaten değil. Yine de gerçekten son derece detaylı bilgiler verdiği de doğru. Bu detaylı analize ise, doğum haritasının yorumlanması sayesinde ulaşabiliriz ancak. Doğum haritası ve yorumlama yöntemleri hakkında az da olsa fikir sahibi olan herkes bilir ki, kişinin doğduğu an itibarı ile, astrolojik olarak tesir kabiliyeti olan tüm gezegenlerin konumları ve bir birleri ile yaptıkları açılar dikkate alınarak ve ince ince hesaplanarak yapılır bu analiz. Yani sadece güneşin konumuna göre burç tespiti yapmaktan çok ileri bir uygulamadır astrolojik harita analizi. Hal böyle olunca 12 sınıf insan iddiası aslında astrologlar için cevap bile vermeye değmeyecek niteliktedir.

KİŞİYE ÖZEL ÜCRETSİZ YILDIZ HARİTASI

Ücretsiz olarak hizmetinize sunduğumuz ve en iyi ücretsiz doğum haritası olma iddiasıyla geliştirmeye devam ettirdiğimiz, ücretsiz yıldız haritası servisimiz tamamen kişiye özel olarak hesaplama yapmaktadır. En iyi doğum haritası analizi doğum ânı ve koordinatı ile ilgili bilgilerin eksiksiz olarak bilinmesi ile yapılabilir. Bu bilgileri tam olarak girdikten sonra, hiç bir ücret ödemeden ve hatta üyelik işlemi dahi yapmadan, doğum haritası çıkartma işleminiz gerçekleşir ve tamamen kişiye özel ücretsiz yıldız haritası analizi yapılmış olur.

DOĞUM HARİTASI NASIL YORUMLANIR?

Astrolojik açıdan tesir kabiliyeti olan güneş sistemi içerisindeki tüm gezegenler, farklı hızlarda aktif olarak seyir halindedirler ve kişinin doğduğu koordinata göre dakikalar içerisinde tamamen farklı açılara girebilirler bir birleri ile. Bu yüzden doğum haritası yorumlamada, doğum yeri ve doğum anı bilgileri tüm harita yorumunun temel girdisi olarak kabul edilir. Her birisi 30 derecelik 12 bölümden oluşan burçlar kuşağı içerisinde, Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Saturn, Uranüs, Neptün ve Plutonun bulunduğu konumlar ve bir birleri ile yaptıkları açılar yorumun temelini oluşturur. Doğum anında doğu ufkunda yükselen burç aynı zamanda kişinin ilk evi ve yükselen burcu olarak tespit edilir. Bu burçtan itibaren de ikinci, üçüncü ve diğer evler on ikinci eve kadar belirlenmiş olur. Her evin ihtiva ettiği mana, an itibarı ile o eve yerleşmiş planetin tabiatı ve tesirleri ile harmanlanarak yorumlama işlemi yapılır.

DOĞUM HARİTASI YILDIZ HARİTASI HOROSKOP AYNI ŞEY Mİ?

Evet aslından bu astroloji terimlerinin hepsi aynı şeyi ifade ediyor. Gökyüzünün belirli bir anında gezegenlerin nasıl konumlandığını gösteren bir şemadır yıldız haritası veya diğer adıyla horoskop. Doğum haritası yine bu şemanın kişisel olarak doğum anındaki halidir. Astrolojideki temel kural, yorumlamaların ve ön görülerin birinci ev yani yükselen burca göre yapılmasıdır. Her gezegenin evlerdeki konumu, doğum haritalarının yorumlanması için tespit edilir.

DETAYLI DOĞUM HARİTASI ANALİZİ

astrovefk.com un hiç bir ücret ödemeden, tamamen ücretsiz olarak kullanımınıza sunduğu harita servisi detaylı doğum haritası analizi yapmaktadır. Şayet ayrıntılı doğum haritası çıkarma işlemini ücretsiz bir şekilde yapmak isterseniz, doğum haritası hesaplama programı formunu eksiksiz olarak doldurmanız yeterlidir.

Astroloji ile ilgilenen kişilerin hakkında fazlasıyla şey bildiği konu olan doğum haritası, hayatımızı etkileyen konulardan biridir. Kişiden kişiye değişmekle kalmaz, uzun uzun yorumlar yapılmasını gerektirir. İşini bilen kişiler tarafından hazırlanan bu harita aklınıza gelebilecek her şey hakkında bilgi sunar. Peki nedir doğum haritası? Nasıl öğrenilebilir? Bu soruların cevabını sitemizdeki harita yorumunuzu inceleyerek ve makalenin devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Doğum Haritası Nedir?

Doğum Haritası, kişilere özel çıkarılan, kişilik özellikleriyle birlikte uzun bir yorum halinde sunulan doğduğumuz andaki gökyüzü konumunu ortaya çıkaran haritadır. Doğum haritasında üç ana unsur vardır: burçlar, gezegenler ve evler. Burçlar Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balıktır.

Gezegenler ise Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün, Pluto’dur. Pluto’nun gezegenlerden çıkarılmış olması astrolojideki gezegen kategorisinde yer edinmeyeceği anlamına gelmez. Son olarak astrolojideki evler 12 adettir. Burcunuz hangi eve denk geliyorsa o kategori ile ilgileneceğiniz anlamına gelir. Örneğin 1. Ev kişilik, dışa yansıtılan ve kişisel farkındalık anlamına gelir. Bu kendi burcunuzdur. Sitemizde yer alan astrolojik yorumlardan faydalanabilirsiniz.

Doğum Haritası Nasıl Hesaplanır?

Doğum Haritasının hesaplanması oldukça basittir. Sitemizi inceleyip doğum tarihinizi, doğum yerinizi ve saatinizi belirterek hesaplamanız mümkündür. Anında detaylıca yorumu okuma şansı bulabilirsiniz. Bu süreçte isim belirtmeyebilir, bir başkasının doğum haritasını da inceleyebilirsiniz. Hesaplarken bu detayları gözden kaçırmadan öğrenmeniz önemlidir çünkü doğum haritasında doğum günü 1. Evi oluşturur.

Doğum Haritasındaki Evler Ne Anlama Gelir?

Doğum Haritası yorumlanırken evlerin yorumlanması kişiliğin algılanmasında önemlidir. Doğu ufkundan başlayarak saat yönünün tersine sıralanan evler seyahatleri, aile ilişkilerini, iletişimi, kişilik özelliklerini, eğitim ve kariyer gibi alanları temsil eder. Şu şekilde sıralanabilir:

 1. Ev kişilik özelliklerini, dışarıdan gözüken hareketleri,
 2. Ev kaynakları, maddi kazançları, para kazanmayı,
 3. Ev iletişimi ve akrabaları,
 4. Ev ebeveynler ve doğduğumuz evi,
 5. Ev sanat, aşk ve eğlenceyi,
 6. Ev iş, çalışma ve kişisel yaşamı,
 7. Ev ikili ilişkiler ve ortaklıkları,
 8. Ev miras, ölüm ve yenilenmeyi,
 9. Ev seyahat, eğitim ve yurt dışı yolculuklarını,
 10. Ev şöhreti, hedef ve sorumlulukları,
 11. Ev arkadaşlar ve grup çalışmalarını,
 12. Ev ise kolektif bilinci, rüya ve hapishaneleri temsil eder.
 13. Bu evlerin özelliklerinin bilinmesi Doğum Haritası yorumlanmasında oldukça önemlidir. Bu sayede çeşitli evlere denk gelen burçlar bir kişiliği temsil eder. Örneğin 7. Evdeki Akrep burcu ikili ilişkiler ve ortaklıklar konusunda ilişkilerde denetimi ve gücü elinde bulundurmak anlamına gelir.

  Doğum Haritası Neden Bilinmeli?

  Sitemizdeki doğum haritanızı incelemeniz kişilik özelliklerinizin, sevip sevmediğiniz şeylerin, merak ettiğiniz konuların çözümlenmesinde fayda sağlar. Örneğin 6. Evde Yay burcu bireysel çalışma ve özgürlüğe vurgu yaparken Oğlak burcu korkusuz girişimlere ve sorumluluk bilincine sahip olmak anlamına gelir.

  Aynı evde Terazi burcu estetik özelliğini kullanarak hukuk, halkla ilişkiler ve finansal konularda başarılı olacağına işaret eder. Kısacası burcun ve Doğum Haritasının bütünüyle bilinmesi kendi kişilik özelliğinizi dahi bilmenizi sağlar. Sitemizde bulunan burcunuz hakkındaki yorumları detaylıca okuyarak bilgi sahibi olabilir ve daha fazla inceleme imkanı bulabilirsiniz.

  Doğum Haritasında Gezegenler Ne İşe Yarar?

  Gezegenlerin Doğum Haritasında bulunmasının sebebi evlerle doğrudan alakalı olmalarıdır. Gezegenler Doğum Haritasında evlerin içine düşer ve burçları temsil eder. Örneğin Terazi ve Boğa burcunun gezegeni olan Venüs, estetik haz ve görünüş katarken Koç ve Akrep’in gezegeni Mars, cesaret ve atılımcı bir kişilik kazandırır. Birçok gezegenin burçlarla birlikte yorumlanması önemlidir. Sitemizde Doğum Haritanızı inceledikten sonra gezegenlerin burçlardaki konumlarını öğrenebilirsiniz. Kişilik özelliğinin bütünüyle anlaşılması açıdan gezegenler oldukça önemlidir.

  Doğum Haritasında Neler Bulunur?

  Doğum Haritalarında Güneş, Ay ve gezegenlerin (Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün, Pluto) kesin konumları bulunur. Gezegenler doğum kartı denen dairesel diyagramlara yerleştirilir ve bu kart kozmik portre ile kimliği temsil eder. Haritanın en üstü Zodyak bölümü Başucu, haritanın en altı ise Ayakucu olarak isimlendirilir. Doğduğumuz esnasında gökyüzünün konumu bize Doğum Haritamızı verir. Doğum anımızda ufukta beliren burç ise Yükselen burcumuz olarak tanımlanır. Haritanın sağ tarafında ise Alçalan bulunur.

  Doğum Haritasının Faydaları

  Sitemizdeki Doğum Haritanızı incelemeniz sizlere birçok açıdan fayda sağlar. Bunlar arasında kişilik özelliğinin kavranması, yetenekli olunan konuların bilinmesi ve ikili ilişkileri düzenlemek vardır. Böylelikle yeni bir karar alırken, çalışma hayatınıza başlarken ve evinizi taşırken konumları hesaba katabilir, yorumları öğrenebilirsiniz. Sitemizde incelediğiniz bu yorumlar sayesinde yeni bir işe başladığınızda olumsuz bir sonuçla karşılaşmadan işleri yoluna koyabilirsiniz. Diğer bir faydası ise sevdiklerinizin kişilik özelliklerini de öğrenebilmenizdir.

  Doğum Haritasını Öğrenmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

  Doğum Haritanızı öğrenmek için doğum yerinizi, tarihinizi ve saatinizi bilmek yeterlidir. Bu bilgiler ile sitemizi inceleyip Doğum Haritası yorumunuzu uğraşmadan edinebilirsiniz. Üstelik yorumlanması çok kısa süren bu haritaları incelerken kişiliğiniz hakkında bilmediğiniz yönleri de fark edebilirsiniz. Böylelikle sevdiklerinizin bilgilerini edinip haritalarını çıkartabilir, bu fotoğrafları evinizin köşesinde kullanabilirsiniz. Doğum Haritasını bilmek için bu üç bilgiyi edinmeniz yeterlidir.

  Burçlar ve Gezegenleri

  Sitemizdeki Doğum Haritası yorumlamalarında burçlar ve gezegenlerine önem verilir çünkü kişiliğin yapı taşları gezegenlerdir. Gezegenlerin ev sahipliği yaptığı burçlarda kişilik özellikleri değişir fakat iki adet burcun gezegeni ve kişiliği benzer kalır. Örneğin İkizler ve Başak burcunun gezegeni olan Merkür, bu iki gezegene zeka ve hayal gücü özelliği verir. Üstelik bu iki burcun insanları oldukça yaratıcı, çalışmayı seven, başladığı işi başarıyla bitirmek isteyen ve azimli insanlardır. Tek olan ise Güneş’in ev sahipliği yaptığı Aslan burcudur. Bu burcun insanları övmeyi ve övülmeyi sever, dikkat çekmek için her şeyi yapar ve genelde ortamın gözdesi olurlar. Güneş bu burçlara öznellik ve estetik duygusunu verir. Jüpiter ise Yay ve Balık burçlarına ev sahipliği yapar. Bu burçlar kendilerine has çekiciliği olan, duygusal ama belli etmeyen burçlardır.

  Doğum Haritasında Retro Nedir?

  Retro, Doğum Haritalarında geri dönüş hareketi yapan gezegen anlamına gelir. Bu hareket sırasında yeni bir karar alınmaz, işe veya ilişkiye başlanmaz ve iş değişikliği yapılmaz. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar alınabilir, beklenmedik durumlarla karşılaşılabilir. Sırf bu yüzden sitemizdeki Doğum Haritanızı detaylıca incelemeli, retro hareketlerine ekstra özen göstermelisiniz.

  Doğduğumuz Gün Doğum Haritası İçin Neden Önemlidir?

  Doğduğumuz gün Doğum Haritasında büyük önem taşır. Bu sırada gökyüzünün ve gezegenlerin konumu kişiliğimizi ve dışa dönük hareketlerimizi kontrol eder fakat yükselenimiz iç hesaplaşmamızı belirtir. Örneğin ruh durumumuzu, kimseye göstermediğimiz yanları bu sayede öğrenebiliriz. Sitemizdeki Doğum Haritası inceleme kategorisinden bunları rahatlıkla okuyabilirsiniz.

  Burçları Bilmek Önemli Midir?

  Burçların anlam ve önemlerinin bilinmesi Doğum Haritası yorumlanmasında önemlidir. Çünkü kişilerin kimseye göstermediği karakter ve kişilik yapıları, sırları, hissiyatları ve duygu durumları bu sayede bilinebilir. Böylelikle burçları bilmek kişileri tanıyabilmekte etkilidir. Eğer detaylı Doğum Haritası yorumunuzu görmek istiyorsanız sitemizi inceleyebilirsiniz.